• (bkz: implance)
 • sayesinde implant olayı lüsk olmaktan çıkacak.
 • halk için güzel bir uygulamadır lakin yapan adamlar türk kurnazlığıyla işin hilesine hurdasına kaçmamıştır ki ilk elma ısırdığında implant dişe saplanmaz .
 • bu işte bi terslik var. bu implant zaten vardı nucleoss. ama biz klinikte pek kullanmıyoruz. çünki garantisi yok. umarım başarılı olur da bizde alman amerikan mallarına para akıtmaktan kurtuluruz.

  mevcut durumda türk malı implant kullanmamamızın sebepleri var. şöyle ki:

  öncelikle implant için gelen hastaların yüksek beklentisi olur. hastayı oturt ameliyata al sonra yerleştir ama yeterli güvenilirliği olmadığından ya hasta gelip derse çıktı implantım. o zaman hekim hastayla başbaşa kalır. sen adamın çenesinde alenen delik aç (hasta böyle anlar) sonra implant osteointegrasyon yapmasın yani kemikle bütünleşemesin. 3 ay sonra elimizde kalsın. biz bu riske giremeyiz.

  o yüzden ya bizim kullandığımız mesela amerikan malı olan implant direct kullanırız garantisini veririz ki hiç başımı ağrıtmadı memnunum yada paraya az daha kıyacan alman isviçre malı straumann ıtı kullanalım kafamız rahat olsun.

  ama bu türk malı implant yeterli klinik etkinliğini kanıtlarsa hem hasta daha az para öder hemde hekimlerin kafasında soru işareti kalmaz.
 • iyi güzelde nucleoss denilen ve neredeyse her kenar mahallede yapılan versiyonları varken sanki ilk defa türkiye'de ik defa üretilmiş gibi konuşulması ilginçtir..bir implantın güvenli bir şekilde piyasada olması için tüm seçkin diş hekimlerinin bileceği gibi fda onayı aranır..fakat bu haberde dikkatimi çeken durum çiğneme testidir..çiğneme testi iyi bir implant kriterinin çok çok düşük bir kriteridir..üst yapı seçenekleri, uygulama esasları, abutment implant bağlantısı, bakteri sızdırmazlığı, sterilizasyonu, boyun bölgesi kemik yıkımı, servis şartları, yiv dizaynı, boy seçenekleri (hayati önem taşır), uzun süreli dayanımları derken bir implant markasının gerçekten güvenilir olması için en az 10 seneye ihtiyacı vardır..ben türk malı yaptım alın kullanın demek ticari bir düşüncedir..

  iyidir güzeldir türk malıdır ama tofaşla ford kadar fark vardır aralarında...isteyen kullanabilir..ben kullanmam..
hesabın var mı? giriş yap