• herkes yazmış dökmüş,şöyle böyle diye.çoğu da doğru şeyler. ama kendileri de o yazdıklarından farklı değiller.
  • yolda yürümeyi bilmez.
  • bana en garip gelen özelliği, bazılarının çok katı fikirli ve önyargılı olması. toplumun genelinin uyduğu kalıplara uymayan birine karşı duydukları şaşkınlık ve kin. örneğin aynı inancı paylaşmıyorsanız bunu çok garip karşılayabiliyorlar. hele ki bazıları sizi aklınca "doğru yola" çekmeye çalışıyor lakin adamı kültürel ve felsefi olarak 20'ye katlamışsın haberi yok.

dünyada milyarlarca farklı inançtan veya inançsız insan var, ama adam sana sarar, zira sen bu topraklarda doğduysan farklı bir yol belirleme hakkın da yok ona göre.
  • turk insaninin her boku cok iyi bildigini zannetmesi hakkinda baslik acacaktim ama bu baslik
    altina yazmak daha iyi sanirim. evet, turk insaninin en buyuk ve en temel sorunu her seyi cok iyi bildigini zannetmesidir. baska bir cok sorun daha ekleyebilirim buna;

- baskalarinin isine burnunu sokmak,
    - kendi ulkesini diger ulkelerden cok daha harikaymis gibi gostermek (kesinlikle oyle degil),
    - cahil olmak ve gelisime acik olmamak,
    - baska insanlarin hayatlari konusunda kendisini soz sahibi zannetmek,
    - kendisinden daha ustun olan kisiyi kabullenemeyip bok atmak,
    - belesci olmak,

daha bir suru sey eklenebilir ama ne gerek var? bir tuk insaninin igrencligini ve gereksizligini daha fazla burada siralayarak ne elde edecegim ki? zaten hicbir sey degismeyecek.

bir de ben bu sebepten dolayi ne yaptim biliyor musunuz? sirf bu kafada olmadigim icin o ulkeden ayrildim. ohhh allahim!!! bu zeka ozurlulerden kurtulduguma oyle seviniyorum ki, yemin ederim her gun guzel kicima kinalar yakiyorum. oyle harika bir hismis ki yasamanin tadina variyorum. akliniz varsa ve siz de bu orospu cocuklarindan kurtulmak istiyorsaniz ulkeyi terk edin, kacin gidin. inanin bana bir daha donmek istemeyeceksiniz.
  • en cahilinden en eğitimlisine kadar sorunludur.

zaten malum %50'ye artık bir şey demiyorum onların durumu ortada ama diğer laik seküler geçinen medeniyet düşkünü %50?? onları anlamak bazen daha güç oluyor; hem ülkedeki mazot, alkol, tekstil vb. tüketim ürünlerinin pahalı olmasından şikayet ederler hem de bu ürünleri sapına kadar kullanırlar ee o zaman kusra bakma kardeş şikayet etmek yetmiyor almayacaksın boykot edeceksin.

hadi onu geçtim yabancı ülkeleri övünerek anlatırlar ama o ülkelerdeki kuralların kaçını burada uygular bunlar? adam okumuş altına son model araba çekmiş ama hala hödük yayalara sittin sene yol vermez çünkü onun 100 bin liraya aldığı tok kapı sesli arabası var.

kusra bakmayın beyaz yakalı abilerim ablalarım siz de bu düzene en büyük desteği verenlerdensiniz...
  • "türk insanı" diye bir kullanım yoktur. türk'tür o, en fazla türkiyeli'dir. "fransız insanı" "endonezya insanı" diyebiliyor muyuz mesela. diyemiyoruz.
  • tanım:karakter özelliklerine bağlı olarak türk ön adını almış insandır.
    anı:
    bizzat yaşamadığım ama ülkemizde milyonlarca kez yaşandığına,
    yüzde birmilyon inandığım bir vaka'yı aktaracağım size;

aceleniz var, su faturasını yatıracaksınız çarşıda park yeri yok, dön dolaş deli olmuş haldeyken, bir dükkanın önündeki turuncu kukuletayı hafif örseleyerek dükkanın önüne park ettiniz.
    bu noktadan sonra 2 alternatif gelişme sizi bekliyor(3. alternatif yok)

1.alternatif:
    arabadan indin dükkan sahibini görmezden gelerek döndün kıçını vezneye doğru seyirttin,
    tam o anda arkandan bir ses duyarsın "hooop bilader ağaç gölgesi mi burası"
    bu nida'ya vereceğin cevap ne olursa olsun (abü 5 dakka işim var, burası devletin yolu sana ne, otoparkçımısın vlan,... v.b.) ya zılgıtı ya da odunu yersin kaçarı yok.

2.alternatif:
    arabadan indin, önünü kapattığın dükkanın sahibi o anda sana kötü kötü bakıyor olacaktır, dükkan sahibinin gözlerine bakarak "abi 5 dakka şu faturayı yatırayım gözünü seveyim" dersin, işte o andan sonra, dükkan sahibi sen dönene kadar arabana bekçilik eder, toz kondurmaz ve hatta döndüğünde vaktin/vakti var ise sana bir de çay ısmarlar.

özetle türk insanı iplenmek ister,
    sen kimsin ki ba-ba lanıyorsun, ba ba ba, şu terese bağ vlan.....

edit:imla
  • ne mutlu türküm diyene

barzolar türklüğe bok atarak adam sınıfına girebileceklerini mi sanıyorlar? sen aşiret olmaktan ileri gidememişsen, bizim kabahatimiz ne?

türkler medeniyetin beşiği olduğunu iddia eden bir çok milleti yüzlerce yıl boyunduruğu altında, ama asimile etmeden yaşatmış asil bir millettir.

beğenmeyen hiç bir barzo bizim bayrağımız altında yaşamak zorunda değildir, istediği zaman terketme hakkı vardır.

bu topraklarda doğan ve vatanını seven her insana, ırkına, rengine bakılmaksızın ne mutlu türküm diyene deme hakkı verilmiştir.
  • sandalet ve çorap ikilisi desem hepiniz anlarsınız heralde
hesabın var mı? giriş yap