• (...) alinti yapilirken yapilan atlamalarda vs. kullanilan uc noktayi gectim.

biz, sanki bu uc noktayi koydugumuz cumleyi biraz "derin" zannediyor olabiliriz...
    veya belki de devrik cumlelerdir bu uc noktayi anlamli kilan; siirsel yapan...

ama sadece beni mi gicik eder acaba bu uc noktayi her bokun sonuna koyan insanlar...

son olarak demek isterim ki; beslenme cantamda otlu peynir kokusuydu babam...
  • aslen iki nokta takıntısıdır.
    üç nokta yerine iki nokta kullanmayı seviyor sanki çoğu..
  • mirc zamanlarından kalan kalıtsal bir hastalık. tek nokta küfür gibiydi lan.
  • herhangi bir sona hapsedilmeden okuyucunun hayal derinliğine bırakılan cümlenin kartviziti. doğru kullanılırsa şık ve anlamlı.
  • sanırım aşırı kullanım kendimizi karşı tarafa yeterli kadar ifade edemediğimizi düşündüğümüzden kaynaklanıyor yani anlatmaya çalışıyorum ama kelimeler ile zor oluyor empati kurmaya çalış benle, hissettiklerimi hisset, düşüncelerime ortak olmaya çalış, sen de benim dünyama katıl der gibi.
  • suskunluğum asaletimdendir anlamına gelen üç noktanın unutulmasına kırgınım...
  • insan hayret ediyor...
    nasil bunca yil bunu farketmeden gecmis...
    hatta irdelemek, anlamak istiyor...
    nasil olur da hala, israrla, umarsizca kullanilabilir...
    üc nokta.

tum cumlelerin sonundaki üc nokta "nokta", en sondaki nokta ise "uc nokta" olmaliydi.

tanim: yazim kilavuzunu alip bir kere bile acmazsan olacagi bu!
  • blog yazarlarında rastladığımda daha bir sinir zıplatan olay. adam çarşaf çarşaf blog yazmış, bütün cümleleri üç nokta ile bitiyor. benim tarzım bu demeye çalışıyor herhal. iyi de hayatın anlamını çözmüş değilsin ki. "şuraya gittim burayı gezdim üç kilo aldım beş kilo verdim alışverişimi bu hafta şurdan yaptım" anlatılan bu. sanırsın sokratesten alıntı yapıyor haspam.
  • ben konuşurken bile kullanıyorum
hesabın var mı? giriş yap