şükela:  tümü | bugün
  • telefon dolandırıcılarının bu kadar etkili olmasının nedeni. özellikle de üniformalılardan korkuyoruz.

- alo ben polisim. pkk'ya yardım ettiğin için gül pavyona gelip hesabımızı ödeyeceksin
    - hemmen abi.
  • sonuna kadar katıldığım önermedir.

bunu okuyan kimse bana sonuna kadar okumadan kızmasın. ben burada ayrımcı değil birleştirici birşeylerden bahsetmek adına yazıyorum. lütfen sağduyunuzu kaybetmeden okuyunuz.

bugün hakkında cesaretleri destanlara konu olan ırk eğer türklerse ya destanlar yalan ya da şu an kendine türk diyenler yalancıdır.

bu ülkede bir tek adam durumu var bunu hepimiz biliyoruz. peki bu adamın rahatça at koşturmasına nasıl izin veriyoruz?

sıralamak gerekirse bu işlemler sırayla şöyle gelişiyor;

ilk suçlu halktır. bunu uzun uzadıya yazacağım için şimdilik atlıyorum.

sonraki suçlu medyadır. medya korkmuş medya sinmiş medya istismara uğramış durumda. televizyon karşısında izlediğimiz herkes açık ara yalancı. büyük tv çalışanları, sunucular, spikerler, anchormanlar, yorumcular ve hatta ve hatta yayının bizlere ulaşması için kamera arkasında çalışan ücretli herkese yazıklar olsun. buradan lanet ediyorum.

bir başka suçlu hukuk diploması olan herkestir. bir insanın vasfı ne olursa olsun! '' darbe anayasası yıhaaa'' diye yaftalayarak ayakları altına aldığı anayasayı çiğnemesine göz yuman, inandığı değerleri hiçe sayan hukukçular bunun bir yolunu aramalı. bir hukukçu olmadığım için bana yazması kolay diye kızmayın fakat, şu anda kanun diye derslerini gördüğünüz, mezun olmak için gecelerce uyku uyumadığınız, aileniz zorluklarla sizi okutmaya çalıştığı ve hayalleriniz olan herşey birinin ayakları altında çiğneniyor ve hepiniz susarak buna meydan hazırlıyorsunuz. kimse yok ''hsyk atamaları'yla başladı. bilmeden konuşuyorsun.'' demesin. bir kural varsa kuralı uymayanı yargılamak için adalet sarayı önünde oturmakla çözüm bulunamaz. bir yerde sistem varsa içinden açığıda vardır.

diğer suçlu ülke aydınlarıdır! hatta en büyük pay sahiplerinden birisi onlardır. kendine kim aydın diyorsa ülkenin şu halinde arkasına birilerini almadan, haksızlıklara ses çıkarmadan susuyorsa o benim için aydın kimse değildir! birilerine akıl hocalığı yaparken susan derslerinde azınlık sesleri susturan insan profesör, doçent ünvanlarına ancak kendini tatmin ederek kullanır.

bir diğer suçlu iktidar hariç siyasi oluşumlardır!

chp'si, hdp'si, mhp'si bir çukura atılmış kazıyorlar. kazdıkça batıyorlar. hiç birisi çukurdan çıkmayı düşünmüyor! hepsi oyların çalındığını düşünüyor fakat kimse buna tam önlem alamıyor! neden? bu kadar yaptırıma neden hepsi göz yumuyor? hepsi halkın yandaş medyayla kandırıldığını düşünüyor ama hiç birisi türkiye'de bütün hanelere ulaşıp onları birazda olsa bilinçlendirmiyor. buradan muhalefet partilerine oy veren ve deliler gibi bu partiye bağımlı olanlara sesleniyorum: partiniz için, siyasetiniz için ne yapıyorsunuz? cevap vereyim. hiç bir şey yapmıyorsunuz. mitinglere gidip alkışlamakla partinizin oyu artmıyor. partiniz için yapacağınız en güzel şey gidip iktidar partisi seçmenine somut şeylerle konuşarak onları inandıkları yolun doğru olmadığını göstermekten geçer. eğer oy çalındığına inanıyorsanız seçim size göre değildir zaten boşuna kendinizi kandırıp ''akp'nin oyları ankette düşüyor.'' saçmalığıyla gelmeyin! chp,mhp,hdp medyada az gözüküyorsa gözüktükleri anlarda bunu medya patronlarına tv ekranlarından soramıyorlarsa onlarında cesareti yoktur.

bu aşamları aştık ve 7 haziran seçimlerinde akp seçimlerden yenik parti olarak çıktı!

çok zor bir ihtimal olarak görülsede bu imkansız değil. bu sefer ne olacağını ben size söyleyeyim mi? başımızda olan beyefendi hükümeti kurdurmayacaktır! evet bana paranoyak diyenlerinizi duyuyor gibiyim. ama bu adam yapamaz o kadarını dediğiniz herşeyi yaptı! bir insanda ego, kibir yönetme hırsına dönüşmüşse ve bu alışkanlık yapmışsa bu çok tehlikeli bir durumdur. kendisi yargılanacağını bildiğinden sonuna kadar direnecektir. kimse bunu sakın unutmasın. bu zat-ı muhterem türk siyasi tarihinde çok büyük mihenk taşlarını aşarak büyük nefretler uyandırmıştır. 17 yaşında çocukları asan liderlerde oldu ama onu seçim malzemesine dönüştürerek binler önünde annelerini yuhalatan olmamıştı. burada saf kötülükten bahsediyoruz ve bu kötülük artık kendini yemekten halkını yemeye devralmış durumda. akp kaybettiği ilk seçimden sonra meclisi tanımayacaktır ve iç güvenlik yasasıyla kendi polisi onu koruyacaktır. ergenekon, balyoz davalarıyla içeri alınan bütün paşalar kritik insanlardır ve ordu bir şekilde zaten ihya edilmiş durumdadır. akpnin polisi halkına nefret kusacak ve baskı rejimi o zaman gerçeğe dönüşecektir!

en büyük suçluya gelirsek. en büyük suçlu malesef biziz. bunları kendimize itiraf edemeyerek, seçimle gidecek biri inancımızı koruyarak, hayallerde yaşayan bizleriz. bilincinde olduğumuz halde kendimize 7 haziran yalanı söyleyip duruyoruz... onlara karşı durmayarak, söylediği her nefret sözüne alışarak tepkisiz hale gelen biz en büyük korkaklarız. bu ülkede akp döneminde gerçekleşen ve umut veren tek şey gezi parkı eylemleriydi! onlardan başka amacına ulaşan ne eylem oldu ne söylem.. halk çoğunluk olduğunu bildiği halde bir kişiye yenik düşüyor. kimse çıkıp gazetecileri aleni tehdit eden bu adama ses çıkaramıyor. herkes bir insanın baskısından korkuyor. ergenekonlara konu olan muhteşem süleyman'la övünen millet tırsmaktan bir hale gelmiş. beğenmeyip bok attığınız yunanistan'ı bile 17 yaşında bir çocuk öldüğünde gördünüz. sizlere üzülüyorum.
  • herkesin sedat peker' in yeğeni olduğu bir ülkede bir zahmet.
  • (bkz: are you sex)
  • reserved

(bkz: eski alışkanlıklar)
  • cesur olanların asılmasından, öldürülmesinden, kim vurduya gittiğinden ötürü olsa gerek.
  • korkak mıdır bilemem fakat gaz ile çalıştığı kesindir.
  • korkmaktan acınası hale gelen bir toplum için yapılan önermedir.