şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nerede olursa olayım gördüğüm olay bu aklı zayıf ya da delirmiş kişi oradaki birkaç kişinin maskotu olur, milet ona bakarak güler yanına çağırır alay eder sonra bir daha güler köylerde köyün delisi vardır, gırgır malzemesi yapılır, hele bir de tiki varsa kızdırılır.

  bu kadar aşağılık, bu kadar gerizekalı bir eğlence anlayış olamaz, kimse de çıkıp demez ki ne yapıyorsunuz lan!!!
  engelli biri ile neden alay ediyorsunuz diye.

  böyle dalga geçen birini sağlam dövmüşlüğüm vardır.
 • dalga geçen tam bir şerefsizdir.dayak öylesine farzdır.
 • dalga geçmek değildir o, içten içe duyulan hayranlık ve saygıyı dalga geçerek bastırmaya çalışmaktır. hepimizin ulaşması gereken kafaya ulaşmış biriyle neden dalga geçelim, deli miyiz yoksa değil mi?
 • bizim köyün delilerinin keyfi yerinde. içtikleri gazozun, yediklerin gofletin haddi hesabı yok. çocuk gibi muamele görürler, bazen kızdırırlar ama gönüllerini de alırlar. birisi onlara zarar verecek olursa kan alırlar. alternatifi bir bakım evinin dört duvarı arasında vakit geçirmek mi, yoksa bir bakıcı tarafından gezdirilmek mi? gayet de güzel toplumun içindeler, hiç de dışlanmadan gül gibi yaşayıp gidiyorlar. sevmediğini sopayla kovalar, namazda yakalayıp pantolonunu paçalarından çekiştirir, kimse de birşey yapamaz.
 • insanimizin kendi ezikligini örtmek icin zayiflara hastalara saldirir, alay eder cunku kendinden guclu olanlara birsey yapamaz. bu sadece bizde degil tum ortadogu cografyasina özgudur. yukardaki yazarin yazdigi gibi ayni zamanda mahallenin delisini sever,korur, gönlunu alir da
 • yine ayarsız bir genelleme.
  çocukluğumda bütün mahallelerin delisi, şizofreni tanısı konmuş bir gariban, omuzunda uzun bir sopaya takılı, içinde belki bir iki giysi ve muhtemelen bir evden verilmiş kuru ekmek olan bir torbayla evimizin önünden geçerdi. teyzemle kalıyordum. o aynı zamanda annemdi. yüzünde hiç eksilmeyen bir sırıtma ile kapımıza gelen deliyi hiç aç gönderdiğini görmedim.
  deliyle dalga geçen, onda kendinden bir şeyler görüyordur. bence, hiçbirinin içi o deliler kadar temiz değildir.
 • keşke dalga geçseler, köylerde deli kızlara tecavüz ediyorlar, sürekli hamile deli bir kız vardı bizim köyde.
 • ahlaksızlığyla dillere destan olan türk insanının en meşhur özelliklerindendir. yok öyle pamuklara sardığınız bir millet. günümüzde artık level atladılar delileri bir yere kapatıp tecavüz etmeye başladılar.