şükela:  tümü | bugün
  • her gün gözlemleyip kıl olduğum olay. kıç kadar kaldırımda avare avare yürüyenler, vapura, metroya, otobüse ağır çekim binenler.. az atik olun arkanızda insanlar var amk. illa koşar adım gidin demiyorum normal olması gereken kondisyonda yürüyün bre uyuşuklar !
  • olanı da çocuk sahibi olup bebek arabasının arkasına geçtiği an kaybeder zaten.
  • yıllardır dediğim türk insanı zombi gibi yürüyor lafını çok güzel açıklamış başlıktır. etraflarına hiç dikkat etmezler. yandan sağdan soldan biri geliyor mu, daracık üst geçitte 3 kişi yanyana tın tın yürürsek yolu kaparız, şöyle yolu ortalamayayım sağdan ya da soldan gideyim de benden hızlı yürüyenlere mani olmayayım gibi şeyleri akıllarına bile getirmezler. tek acele ettikleri konu 4 kişi bile binecek olsalar toplu taşıma araçlarına hayvan gibi ite kaka binmektir. iste bunların hepsi şehirde yaşayan çoğunluğun şehir adabına uygun davranışlar gösterecek kadar gelişmemiş ve bencil olmasındandır. özellikle metrobüs üst geçitlerinde 2-3 kadın yanyana yürür ve karşıdan gelenin yol vermesini bekler ya da elele tutuşmuş sahilde güneşe doğru yürüyen çiftler 3 kişi sığacak genişlikteki yolda arkalarında insanların birikmesine sebep olur. biraz daha zaman geçmesi lazım diyecem de maalesef biz buyuz diyorum.
  • bunlara bağırarak ne yapmaları gerektiğini söylerseniz sizi dinlerler ve itaat ederler. aksi taktirde uyuşuk yaşantılarına devam ederler.
  • edit:şekil a

millet olarak yürümeyi bile beceremiyoruz.avm de çalışıyorsanız haftasonunda sinir krizleri geçirmenize sebep olurlar.

maddeler halinde sıralarsak

-yürüyen merdivenlerin giriş çıkışlarında dikilme
    -yürüyen merdivende toplu bir şekilde dikilme ve herkesi mal gibi dikilmeye zorlama
    -4 lü 5 li gruplar halinde yanyana kağnı hızında yürümece
    -mağaza girişlerinde çıkışlarında dikilme ve yanlarından zorla geçilmesine rağmen kılını kıpırdatmama
    -bebek arabasıyla ani duruş ve dönüşler yaparak arkadan gelen ve yandan geçenlere engel olma
    -wc giriş çıkışlarında dikilme insanların bunların etrafından dolanıp wc ye girmesi

daha çok var ama aklıma şimdilik bunlar geldi
  • karşıdan birinin geldiğini göre göre, höt diye gelip çarparlar. pardon falan demek yerine "önüne baksana" diye çıkışırlar. kalırsın böyle birşey diyemezsin.
    bir de karşılıklı gelişlerde sağ sol seçip teyet (teğet) geçmeye çalışırken yine bir kaç saniyelik şaşırtmacayla sokak ortasında aerobik step yapar gibi hareketler sergilenebilir.
    metroda, havaalanında yürüme bantlarında dikilenler de ayrı bir problem.
  • bir de bunlar trafikte olunca.. yolda yürümesini bilmeyenlere ehliyet veriyorlar demekle bunları kastediyordum işte.
  • doğrudur... o yüzden bir dükkana girecekse, bankada işi varsa filan arabasını tam o noktanın önünde yola bırakıverir öyle dörtlüleri yakarak... senin arabanın çıkmasını engelliyorsa ve sen "ne yapıyorsun kardeşim çeksene arabanı" filan dersen de "hemen gelicektim yaa" diye bozularak çeker arabasını...

bu tip durumlarda insanları rahatsız etmektense arabamı müsait bir yere park ederek 20 metre, 50 metre, 100 metre yürümeyi tercih ettiğime göre var bir gavurluk bende...
  • koyun millet olduğumuzdandır, çoban olmadan güdülemeyiz de yürüyemeyiz de.