*

şükela:  tümü | bugün
 • ne idüğü belirsiz, zeka katsayılar tek haneyle ifade edilebilecek organizmaların sıçığı.

  illa birilerini öldürmeleri gerekiyorsa, kendi kafalarına bi el ateş etsin, ülkeye bundan büyük yarar sağlayamazlar.
 • sokak piclerinin olusturdugu bisi, devletin yari resmi yada gayri resmi omuz ciktigi pic olusumudur.
  bir zamanlarin hizbullahi ne ise bu piclerde odur.
 • kıbrıs'ta faaliyet göstereni üzerine bilgi vermek gerekirse*;

  .ada'da sadece çözüm sürecine girildiği kasım 2003 tarihinden sonra değil, yıllar öncede faaliyette bulunan örgüttür. kıbrıs'ta ismini ilk olarak yurtsever birlik hareketinin parti binasını kurşunlayarak duyuran bu örgütün üyelerinden erhan arıklı nasıl olmuşsa bu olaydan sonra hiç ceza almamış, devlet baba tarafından sorgulanmamıştır
  (bkz: alo baba nerdesin)

  . arkasından sisteme muhalif insanların evlerine tehdit mektupları yollayarak ve yüksek mevkideki tanıdıkları sayesinde muhalifleri işten attırarak faaliyetlerine devam eden bu örgüt , kutlu adalıya suikast düzenlemiş ve faili meçhul olarak anılmaya başlamıştır.

  .çözüm sürecine girildikten sonra ise barış yanlısı 15 yazar mailboxlarında "lastikler patladı , şimdi de kalemler kırılacak, ekranlar kararacak genç intikam tugayı" yazılı mailler buldular.
  lastikler patladı diyerek orta eğitim öğretmenler sendikası başkanı ahmet barçın'ın arabasının lastiklerini kimin patlattığını anlamamızı sağlayan bu mail'in kim tarafından gönderildiği araştırılınca ferhat atik tarafından yazıldığı ortaya çıktı. ilk oalrak bunu kabul etmeyen atik ,3 gün sonra bunu kabul etti. şu an nerede olduğu ne yaptığı bilinmiyor.

  . en son olarak isimlerini 27 şubat mitinginden bir gün önce kapıların altından atılan ve üzerinde "mitinge gidin de içinde adi kahpelerin olduğu listeye sizin de adınız geçsin size de hesap sorulsun" yazan broşürde gördük. sanırım ki istediklerini başaramayıp mitinge 80,000 kişiden fazla insanın toplandığını görünce ağlayıp sızlamışlardır.
 • kontrgerillanın bir dönem tetikçi olarak kullandığı, işini bitirince de fırlatıp attığı bir grup çapulcu. malum yıllarda devrimci güçlerce cezalandırılmıştır bir çok üyesi. türkiye mi? ahaha saçmalamayın, bizim ülkemizde olmaz öyle şeyler; biz sütten çıkma ak kaşığız.
 • tit gibi bir kisaltmasi olmasi sebebiyle cok da karizmatik olmayan orgut. reuters'de "tit strikes again" gibi bir baslik gormek butun dunyayi yerlere serebilir.

  isin diger boyutuna gelince ulkucu militanlarin vakti zamaninda derin devlet destekli calismalari daha sonradan her seferinde is acmistir basimiza. bunun bircok ornegi bulunmaktadir. bunun aynen benzerini de amerika yasamaktadir zaten. bizim daha ufak boyutlarda kullandigimiz anti-terorizm timlerini onlar ciddi boyutlarda yetistirmis*** veya desteklemis, daha sonra da bu isimler onlarin basina bela acmistir. bu orneklerin gunumuz dunyasindaki yerine dikkat edilirse turkiye icin kendi orneklerinin de daha ufak boyutlarda olsa bile tehlike arz edecegi cok aciktir.
 • sloganı;

  "zoru başarırız imkansız zaman alır" olan ve bu felsefeye dayalı örgüt.

  (kaynak: arena, uğur dündar)

  (neden kötülediniz anlamadım, üstelik yorum bile yok sadece olan bir şeyi yazdım. ilginçsiniz.)
 • ankara uluslararasi protestan kilisesi'ne yolladiklari tehdit mektuplarindan sonra kilisenin saldiriya ugramasiyla yine can sikan örgüt.