şükela:  tümü | bugün
 • persembe pazarinda kilosu 3.5 milyona satilan urun. multitasking yetenegi vardir. yerine gore "turklere karsi irckilik yapilmasi" anlamina da gelir, "turklerin irkcilik yapmasi" anlamina da. patenti alinmistir; seri uretime gecilecek, dunyaya acilinacaktir bu urun yardimiyla.

  (bkz: ukte verirken dikkat edilecek hususlar)
 • turk irkindanim tengriye tapanim diyenleri kirk kisilik gruplar halinde orta asyada uygur turklerini gormeye yollayip "aa cinli lan bunlar", "aboo" diyerek donmelerini saglayinca duzelir.
 • butun dunya halklarini hasretle kucaklayan bu irkcilik modeline gore insanlar turkler, turk oldugunun farkinda olmayan turkler ve turk dusmanlari olarak uce ayrilir.
 • türkiye'de ancak birkaç internet sitesinde ve sayıları birkaç yüzle ifade edilebilecek, çoğunluğu gençlerden oluşan bir grubun eylemi.

  yalnız bunların içinde gerçekten "turk irkindanim tengriye tapanim" diyenler olsun veya olmasın, veyahut da bunlarla hatta milliyetçilikle hiç alakası olmayan bir grubu türkistan'a uygur turklerini gormeye yollarsanız bunların vereceği tepki "aa cinli lan bunlar" olmaz, olursa salaklık belirtisidir. uygurlar, çin zulmü altında yaşayan doğu türkistan'dakiler de dahil türkiye türkçesi'ne çok yakın bir konuşmaları vardır. hem ırkçılığa karşı olup, hem de sırf bir insanı gözleri çekik diye türk milletine mensup olamayacağını iddia etmek nasıl bir anlayıştır bilemiyorum. yalnız bunları gerek hakkında basında çıkanlar, gerekse ortaya koyduğu işlerle herkes tarafından istisnai bir zeka olarak kabul edilen ssg'den duymak da üzüyor insanı.*
 • bir insan gozleri cekikse turk milletine mensup olamaz. (yazayim ki hakkimdaki iddialarin asli astari olsun, hani okuyan dusunen soran olur)

  okuma odevi

  (bkz: irkcilik)
  (bkz: milliyetcilik)
 • herhalde gerçekten içselleştirilip, hayatımıza nüfuz(?) etmesinden gelen bir görünmezliğe sahip ırkçılıktır. kabul edilmiş olduğu için, yaşama sinmiş olduğu için çok belirgin olmayan ırkçılıktır. ve yine yaşama sinmiş olduğu için karşı çıkıldığında sanki ırkçılığa değil de; bir yaşam tarzına, bir varlık sebebine karşı çıkılıyormuş gibi tepki alınır. "kürt ama dürüst bakkal, ermeni ama namuslu satıcı, çingene çocukları, laz, yahudi ama yahudi gibi değil" tarzındaki deyimler tabii ki anadolu'nun her yerinde büyük şehirlerdeki gibi görülmez ya da yeni yeni görülmeye başlanmıştır çünkü anadoludan farklılıklar güzelce silinmiştir. farklılıkların silinmesiyle yüzleşemeyen bir toplum, olmayan farklılıklara karşı ayrımcılık yapılmadığı için ırkçı değil diye tanımlanamaz. mevsimlik işçilerin şehirlere alınmayıp, şehir dışında çadırlarda kaldığı haberleri yine ve yeniden gazetelerde görülmeye başlamışken (gazete demişken, türkiye'de gazete başlıklarını okuyup ırkçılık yok demek mümkün mü gerçekten?) türk ırkçılığı yok denemez.

  orta asya türkleri dediğimiz bir grupla alakalı en güzel yanıtı bir kazak vermiş (arkadaşımdan duydum bunu) : siz neden bize orta asya türk'ü diyorsunuz? biz size anadolu kazak'ı diyor muyuz?
 • bir yandan çin baskısına katlanan doğu türkistanlılara üzülüp öte yandan türkiye'de kürtleri ve diğerlerini hor görüp bastırmakla uğraşırlar.misal:

  "türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. saf türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları, vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

  mahmut esat bozkurt
 • macaristan'da kısa bir sürede çok güçlenmiş turan imparatorluğu kurma gayesindeki grupları (ki içlerinde bir başbakan çıkarmış fakat alman ve macar orduları tarafından yok edilmişlerdir), finlandiya'ya yapılan sovyet saldırısında, daha sonra axis'e katılımla bilenen alman destekli örgütleri ve şimdilerde istisnai fin neo-nazi hareketlerini dahi içine alabilecek kadar derin bir kavramdır.
  inönü türkiye'si de eğer kuzey ve orta avrupa ülkeleri gibi almanlarla bir flörte girseydi ve oradaki örgütlenmelerin benzerleri oluşturulsaydı,türk ırkçıları müttefik zaferiyle iliklere kadar hissedilecek yenilmişlik ve utanç duygusuyla punk bir yapıya bürünüp savaş sonrası neo-nazisi kıvamında kafayı kazıtırlar mıydı orası bilinmez..

  kulkke'ye teşekkürler;
  (bkz: turancılık)
  (bkz: pantürkizm)
 • bu türden kaka bir sıfatla yaftalanmamanız için; "hepimiz ermeniyiz", "hepimiz eşcinseliz", "hepimiz çiçek gibi insanlarız" türünden sloganlara koşulsuz şartsız, her durum ve her türlü hava şartları altında gönülden destek vermeniz şartı aranır. "ya ama belki de şöyle şöyle bir durum vardır" filan gibi bir acabaya düşmeniz durumunda ise; komplo teorisyeni faşist, ırkcı, seksist, ulusalcı, statükocu, kemalist damgasını kıçınızın üstüne yersiniz. ne demişim bak yukarıda koşulsuz şartsız kabul edeceksin demişim, di mi? o zaman ne diye uzatıyorsun bilader, beynin erimiş senin sürekli götlük peşinde koşmaktan. biraz insanlığın varsa, nasiplenmişsen hafiften de olsa insanlıktan, o zaman bu türden dostluk kardeşlik mesajlarını vermek zorundasın... dostluk kardeşlik mesajlarının altında ibnelik puştluk aramayın. eşsincellere ise ibne, götveren türünden sıfatlar takmayın.takarsanız, ancak sizin insanlıktan nasiplenemediğiniz gerçeğini su yüzüne çıkarıverirsiniz. kardeşlik diyoruz lan, kardeşlik! halkların kardeşliği! boru mu? ama, bir de kardeşin kardeşi siktiği eşcinsel münasebetler var. getirme aklına böyle kötü şeyler... ne kötüsü lan? ne demek kötü? her ikisinin de kendi tercihi işte. saygı duymayı ve empati yapabilmeyi öğreneceksin.

  derslerine çalış, ödevlerini yap!
 • icinde kurt, ermeni, suryani, rum, laz, roman(cingene) ve daha bilimum cesit insanin yasadigi ulkeye "türk'e ait olan türk'lerin yaşadığı türk'ün ülkesi" diye seslenirkenki boluculugu ayrimciligi, memleketteki kalan herkesi "bu ulke size ait degil" mesaji vermekteki dusmanligi goremeyecek kadar suursuzsaniz

  bu ulkenin tarihinde sarkilari bile yasaklayarak diyerek insanlarin dilleri, din adamlarini oldurerek dinleri yok sayilirken;
  varlik vergisi ile musluman olmayanlarin mallari mulkleri, 6-7 eylul olaylari ile hayatlari ipotek altina alinmisken, daha bir iki onyil once amerikan destekli komando kamplari ile ulkucu katiller yetistirilmis, bu katiller devlet korumasi altinca calismis gerekirse hapisten bile kacirilmisken utanmadan "bu ülkenin yegane faşist hareketi olan kürtçülük hareketi" diyecek kadar gozunuzu kapattiysaniz:

  escinsellere ibne gotveren diyeyim ama bana seksist ayrimci demesinler
  irkci bir cocuk tarafindan oldurulen bir yazarin ardindan uzulenlere cemkireyim ama bana irkci demesinler diyecek basirete sahipseniz

  akliniza yatacak bir akimdir, begenip savunacaksinizdir bu hareketi.

  dostluk kardeslik saygi falan ne fena seyler bunlar.