şükela:  tümü | bugün
  • türk hükümetinin işçi temsilcisini canı yürekten kutluyor başarılarının yedi sülalesine yetmesini umut ediyorum.

(bkz: yiyin beyler yiyin)
  • kamuda çalışan 200 bin işçiye hakaret niteliğinde olan konuşmadır. gerçek enflasyon %40-50 bandında olmasına rağmen %8+4 zammı sanki bir başarıymış gibi lanse eden sn atalay'ı kınıyorum. başka ülkelerde bu zam anlaşması kabul edilebilir gibi değil iken ne yazık ki bizde başarı olarak görülüyor.

işçinin hakkını korumadığını biliyorduk en azından kendi ağzından da duymuş olduk.
  • duyulan o konuşmaya rağmen hala istifa etmemiş olması...
  • kamunun, sermaye yanısıra hükümet tarafından yürütülen siyasi ve ekonomik meseleler hakkında doğru bilgiye ulaşmasının kazara gerçekleşebildiğini gösterir.
    doğası gereği bu bilgiler, havuz'un oluşturduğu propaganda neşriyatı biçiminde değil, itiraf niteliğindedir.

bu vesileyle yine belirtmekte fayda var; (bkz: halka yalan söylemek suçtur)
  • gram şaşırtıcı bulmadım. sarı sendikaların halini somut bir şekilde gösterir nitelikte. işçi sınıfına bunların verebileceği hiçbir şey yoktur. tek dertleri var olan düzeni sorunsuz bir şekilde devam ettirmek. ufak bir reklam arası bile korkutur bunları. o yüzden genel grev vs. olayına girişemeyecek kadar cesaretsizler. ne varsa sarılaşmadan, işçi sınıfının gerçek sesi olabilen, yozlaşan disk'in içerisinde bulunan birkaç devrimci sendikada var. onlar da olmasa umudumuz olmayacak gerçekten.
  • hiçbir şey olmamış gibi makamını işgal etmeye devam edecek ve temsil ettiği işçilerden dişe dokunur bir tepki görmeyecektir.

türkiye’nin halinin sebebi kişiler değil halkın bu durumudur. enerjinizi kişilere boşaltıp rahatlamanız hiç fayda getirmeyecek.