şükela:  tümü | bugün
  • başlığı şimdiden parselliyorum. ali atay erkan kolçak köstendil ve şebnem bozoklu'nun oynadığı yeni film.
  • turkish-i dondurma...
    türk işi dondurma...

kim uyduruyor böyle rezil kepaze isimleri bu filmlere? sinemadan anladığı tek şey çoğunlukla "hiçbir şey" olan kitleyi sinema salonlarına çekip gişe patlatabilmek için böyle soytarı soytarı isimlerle film çekme saçmalığı ne zaman bitecek bu ülkede? bir de o kadar iyi isimler var kadrosunda. değiyor mu yani şu sakilliklere? görür görmez limon yemiş gibi oldu suratım. ya sabır...
  • yıllarca farklı yerlerde karşımıza çıkan bir hikayenin filmidir.

" ingilizlerin hindistan'ı işgali sırasında hindistan'a yardım amaçlı gönderilen, esir düşen ve esir durumundayken kaçıp avustralya'da yaşamaya başlayan iki osmanlı askeri baba mesleklerini yaparak orada yaşamaya başlarlar. birinci dünya savaşı patlak verir, avustralya da bir şekilde savaşa dahil olur. bu iki asker de avustralya'ya savaş ilan eder. bulundukları bölgede tren rayları sökmek, cephane sevkiyatlarını engellemek gibi eylemleri ile dikkat çektikleri an avustralya tarafından 150-200 kadar oldukları iddia edilen bir askeri birliğin müdahalesi ile durdurulurlar."

gerçekliğine dair bir fikrim olmasa bile böylesi bir hikayenin satacağı kesindir. filmin yapımcı ve yönetmeni hangi noktalara oynayacaklarını iyi biliyor.
    (bkz: ayla (film))
  • fragmani taze gelmis film. cok ama cok iyi gorunuyor şimdiden. eminim film de çok iyidir. vizyona girse de izlesek
  • holywood kıçından hikaye üretip milyon dolarlık filmler yaparken, basiretsizliğine üzüldüğümüz türk sinemasındaki böylesine güzel hikayeleri görmek çok ümit verici.
    umarım film kalitesi de hikayesi kadar guzeldir ve ayla gibi överek anlatabilecegimiz filmler rasinda yerini alir.
  • fragmanı pek bir başarılı bulduğum film.
    konusu ve oyuncuları itibariyle de filmden beklentim büyük. ayrıca, şu rumeli ağzına hastayız be.
  • ayla filmini 6.5/10 olarak değerlendirmiş sıradan bir sinema sever olarak pek heyecanlandığım söylenemez. fragmanda bolca 3. sınıf hollywood klişeleri var. hatta türk kahramanlık filmleri klişeleriyle hollywood kahramanlık filmleri klişelerinin karışımından öteye gidemeyecek gibi görünüyor. eğer hikaye gerçekse çok orijinal bir hikaye orası ayrı.
  • yine ayla gibi dekorlar paril paril parlıyor. artık su eskitmeyi ögrenin be kardeşim.

elin oğlunun 70'lerde çektiği western filmlerindeki kasabalar, kostümler yillarca kullanılmış gibi, zerre sırıtmıyor, bizimkilerin tiyatro gibi dün boyandığı, dikildiği belli.
  • beklentim çok büyük, kesin gideceğim. ayrıca ali atayın bulunduğu işleri izlemek bana hep keyif verdi. ayla , limonata ,ölümlü dünya ve şimdi de bu filmle hak ettiği değeri görmeye başlar umarım.
  • baya uğraşılmış görünen film.

kostümler setler vs sağlam. konu önemli değil, kim milyoner olmak ister yarışmasına katılan fakir çocuk konusu üzerine oscar'lık film çekilebiliyor sonuçta. konuyu nasıl işlediği önemli, onu da fragmandan anlayamıyoruz.

yayınlanınca umarım hayal kırıklığına uğratmaz da son yıllarda çekilen tırt filmlere kapak olur.