şükela:  tümü | bugün
  • hesaplı beyan.

türk olanları bilmem de arap kadını haline gelen kadınların, bırakınız savaşmayı, kocalarının da savaştan kaçmasını sağlamaya çalışacağından eminim. bilirsiniz, araplık böyle çalışır.

bir nedenden, popoları tutuşmaya başladı galiba. araplığı övüp dururken türklük'ten bahsetmeye başladılar.
  • ölümün bile kriteri olmuşsa (bkz: adamlık) (!) vay bizim halimize.

hele ki ortada adamım diye dolaşan bu kadar zırzop varken.
  • arkadaş sayıyla verdiler. lafa gel. aile bakanı kadını erkeklik üzerinden övmeli gevelemelerini bıraksın, kadın cinayetlerine eğilsin.

yav bi de anadolu'da kullanılan bir deyim filan demiş. hangi anadolu kardeş? adam hem kadınları hem ermenileri aynı anda gömdü, neyi güzelliyorsun?
  • siz de kurtulun biz de kurtulalım:

https://en.wikipedia.org/…_surgery_(female-to-male)
  • gaz verme amaçlı bir söylem. "hadi be koçum sen iyi ölürsün en iyi sen ölürsün adam gibi ölürsün" tarzında... bu aralar ölmek çok revaçta. kimse de demiyor ki "yahu niye ölüyor türk kadını". hayırdır size kaç ölü lazım?
  • mezarlar bile küsmüş oooof kadınca ölene...

(bkz: vazgeçtim dünyadan)
  • yanlış söylem.
    türk kadını ya da genel olarak dünya kadınları ne ölmeye, ne öldürmeye ne de savaşmaya erkekler kadar meraklı değildir.
    erkeklerde şiddet, rekabet gibi ilkel eğilimler daha yoğundur. hatta bunları karizmatik bir erkek lider, ordu gibi unsurlarla içkinleştirip ölüme gidebilirler.
  • cumbaya diyor ki sayın bakan, "öyle adam,madam muhabbeti yapma ,ölüm korkusu yok bizde ayık ol" yani ben öyle anladım en azından
  • kendisi çok istemiş adam olamamış birinin içlenip içlenip ordan burdan beyenatıdır.
    kadın olmanın nesi eksiktir ki boyle bir tarif gerek duyulur bilmem.

ölmek için adam olmaya değil canlı olman yeterli.