şükela:  tümü | bugün
 • türk kadını için en vazgeçilmez laflardan, savunmalardan, eşiklerden biridir. bir kadin toplum tarafindan kabul gormeyen, elestirilen, yanlis oldugu dusunulen bir sey mi yapti. türk kadını hemen onu ocak dışı yapar. bunu yaparken de kendini aklamayi unutmaz. bunu" benim cevremde hic oyle insanlar yok, nerden buluyorsun oyle kadinlari, sen cevreni degistir" diyerek yaparlar. onlar asla yikici dedikodu yapmazlar mesela, hep boyle agir dedikodu yapan baska kadinlar vardir. onlarin cevresinde, tanidigi olup zengin erkegin pesinde gurur, seref bilmeden kosan kadin yoktur mesela. her turk kadininin cevresi nezih, egitimli insanlarla doludur.
 • gerçekten de yok. fesat arkadaşım hiç olmadı. çünkü arkadaşını kendi seçiyor insan. fesatsan çıkarcıysan kendin gibi birini seçersin kendine dost arkadaş. kötülüğünü görmezden geliyorsanda salaksındır. yaşantısı dezavantajlı diye üzüldüğün yardım etmeye çalıştığın kişiler de hep zarar veriyor insana. ee psikolojik sorunları olan kişileri de bizim düzeltme imkanımız yok ancak onlara benzersiniz ya da bolca modunuzu düşürürler.
  velhasıl kelam gayette burada genellenen kadınlara sahip bir arkadaş çevrem yok. ne kıskançlık vardır aramızda ne dedikodu. konuştuğumuz binbir çeşit sohbet konusu var. birbirimizin bir davfanılına kızdıysak gidip muhattabıyla konuştuk hep asla diğeriyle çekiştirmemişizdir. hatta grupça toplaşıp konuşuruz sorunları. birbirimize bilenmeyiz. para konusunda hassasız ve birbirimizi düşünürüz. borç işine girmeyiz hiç vs. söz verirsek tutarız. görüşmek istersek fizanda da olsak ayarlarız.

  çevrede arsız kadınların olması muhtemel fakat sizin kapsama ya da sosyal alanınıza dahil edip etmemeniz önemli. dahil etmeyince kendini beğenmiş oluyorsunuz bir bilenme durumu oluyor orası ayrı. siz onu görmezden gelirken o kendi kötülüğüyle size bileniyor tabii. aman neyse daha fazlanyazıp yormayacağım kendimi.

  özet: gerçekten çevremde öyle kadınlar yok çünkü barındırmıyorum.
 • "siz kalitesiz olduğunuz için size de öylesi denk geliyor. ben arkadaşlarıma dönüp bakıyorum; asla çevremde anlattığın gibi insanlar yok." diyen aplaya "ya ablacım, silktir git benim asabımı bozma. akşam akşam silktirtme çevreni de kendini de." diyip uğurlamak ideal olandır.

  laf anlatmaya gerek yok. anlamazlar.
 • hiç sahip olmadığım eşik. nerde fitne fücur, manyak, dengesiz kadın var hepsi de benim arkadaşım, hatta bizatihi çevrem olur kendileri. ama ben hiç öyle bir insan değilim, allah sizi inandırsın. neden böyle oluyor, vallahi bilemiyorum sözlük. *