şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sanki biraz oyle gibi. kesinlikle bir art niyet, saldirma, asagilama soz konusu degil bu. yanlis anlasilmasin sakin ha. ortaokul ve lisedeki beden egitimi derslerinden akilda kalan ve su an fizyolojik olarak benzer klasmandaki yunan ve turk kadinlarin survivor turkiye yunanistan adli programda gozlemlenmesi neticesinde ortaya konulan bir sey. yaniliyorum belki. olumlu orneklerle curutulebilir bu gozlem bazi durumlar icin ama sanki olmuyor gibi genelde bu kosma olayi. oyle...
  • türk kadını çocuk yetiştirmeyi de beceremiyor açık ara sebep bu. avrupalı'nın çocuğuna bakıyorum aldığı eğitime bakıyorum. türkiyede yetişen çocuğa bakıyorum, verilen eğitime bakıyorum bir türlü mizan tutmuyor.

not: teşvik lazım. hem devlet teşvik edecek hem de türk ebeveynler birazcık yavrularına kıyacak çünkü ne kadar önlem alınırsa o çocuğun o kadar özgüveninde problem oluyor.
  • sade kadını mı, erkeği de beceremiyor .
    ülke olarak koşmayı beceremiyoruz.
    30 yıl sigara içmiş, obez ve hiç spor yapmamış biri, spora başlayıp da 1 yılda uzun mesafede yaş gruplarında kürsüye çıkmayı kafasından geçirebiliyorsa, bu ülkede koşmayı beceren pek kimse yok demektir.

e:bir arkadaşım
  • türk kadını kadar başınıza taş düş... şaka şaka. hakikaten var böyle bir şey. çoğunlukla toplumdan kaynaklanıyor olabilir koşma ayıp olur diye yetiştirilen kız çocuğu bir yerden sonra bu özelliğini kaybediyor.
    hele o otobüs kaçırınca yetişmek için kendini paraladığını düşününce.. yürüsem daha hızlıyım geri geri koşar gibiler. zaten iyi koşanlar da sema nagehan gibi erkeksi oluyorlar aman bırakalım böyle kalsın daha iyi..
  • toplumun dayattığı "kadın kimliği" içerisinde koşmak yer almadığı için, bir kadının koşması ayıplandığı için, kadınlarımız da koşmayı bilmiyormuş gibi koşarlar.
  • bizim bayanlarimiz gögüsleri konusunda biraz dikkatli davrandiklarindan, öyle langir lungur sallayarak kosmaz. bu durum sonucu, vücut kosarken gögüslerin fazla sallanmamasi icin kasilan sekli ile hal almasiyla, görüntü "kosamiyor" a dönebilir....galiba.
  • bunun türk kadınıyla ya da türklük ile ne alakası var. zorla sövdüreceksiniz. alman futbol milli takımının yarısı türk. alman çikolatası yediler diye mi iyi oldular.

(bkz: türklerin altyapı olayını kavrayamaması)
  • türk kadını koşmaz arkasından koşturur... oeeh kasdf. (bkz: kopek cekmek)
  • bakin turk kadini kosarsa , ortaya bo derek'in sahilde o unlu koşuşu ortaya cikar. dunya bunu kaldirmaz kaldiramaz.
  • kosan turk kadini yoktur ,
    sallanan iki memeye
    langirtta yerini bulamayan
    toplar gibi,
    hakim olmaya,
    calisan bacaklar vardir.
    meme demissem,
    meme de memeymis dersin oyle bi meme.
    memerandum duzenlersin de sonucunu bilemezsin.....

(bkz: ayı şiir akımı)
40 entry daha