şükela:  tümü | bugün soru sor
28 entry daha
  • basligin arkasinda israil olabilir turk kadini arkadaslar. israil sozlukteki buyuk memeli kadinlarin istatistiginin pesinde olabilir , onun icin kosamiyorum yerine,, bir arkadasim kosamiyor yazilirsa şaşirtmac olur.

edit: bazilari ne alakasi olur lan olm israille, denyolasma filan diye mesaj atiyor. israil olimpiyatlara cok siki hazirlaniyor arkadaslar, kizlarin pesine aç kopekleri salip oyle antreman yaptiriyormuş :((
  • doğru sözdür. türk kadını tayt giymiş ve koşuyorsa zaten taciz edilmeyi becerebilmiştir. türk kadını en iyi tecavüz edildikten sonra öldürülmeyi ya da kimse tecavüz etmesin diye eve kapatılmayı becerdiğinden doğru olabilir. arkadaş ne kadar kadın düşmanı bir milletsiniz ya.
  • niye koşsun ki hacılar, onun yerine koşan birisi vardır. şaka bir yana eski sevgilim de bu koşma sorunu olanlardandı, her koşuşunda düşme tehlikesi atlatıyordu. buraları okuyorsan o günleri gülümseyerek anıyorum sevgili eski sevgilim.
  • bir saldırmadığınız bu kalmıştı sanırım. ya da türk kadınının tenis oynayamaması, türk kadının yüzememesi, türk kadınının hiçbir haltı doğru düzgün becerememesi diye gider bu başlıklar.

kendi adıma konuşacak olursam, koşmayı üniversitede öğrendim. öncesinde, topu yamuk atıyorum diye dalga geçen arkadaşlarım sağ olsunlar ya da hiç ilgilenmeyen beden eğitimi öğretmenlerim, spor ile ilgili minicik bir yetimin dahi olmadığını düşünüyordum. koşabileceğimi, yüzebileceğimi, bisiklete binebileceğimi, hatta kürek çekebileceğimi üniversitede keşfettim. öyle ki kürek çektiğim dönem deli gibi antrenman yaptığımız için (haftada 4 antrenmanla başlayıp 7ye çıkmıştık ki kürek çekmeyenler ve milli sporcu olmayanlar neyden bahsettiğimi anlayamayabilir.) kondisyonum da fena değildi. o dönem fena koşmuyordum. sadece koşu odaklı antrenman yapsaydım çok daha iyi olacağımı biliyordum. o fena olmayan halimle minik bir yarışta madalya bile almıştım ki üstelik bir yıllık yoğun bir antrenmanın sonucuydu bu. hadi benimkisi minicik bir şey. türkiye'de maraton koşan kadınlar var. maratonun ne olduğunu biliyor musun tatlım? hayatında hiç 42 kilometre koşmayı denedin mi? hadi 42yi geçtim 15 kilometre koştun mu ki türk kadınının koşamıyor oluşuna laf atıyorsun?

hadi ben bu imkanları edindim, geç de olsa bir şekilde kendimi geliştiriyorum. türkiye'de evinden dışarıya çıkamayan kadınlar var. baba baskısıyla, abi baskısıyla, tabii sonra da eş baskısıyla yaşamaya çalışan sürüyle kadın var. böyle bir ortamda bu kadınların koşmasını beklemek unicorn görmekten daha imkansız. bu sebeple, madem genelleme yapıyorsunuz, kadının türkiye'deki konumunu göz ardı ederek genelleme yapmayınız, rica ediyorum.

düzeltme: yazım yanlışı.
  • 200 ve 400 metrelik çeşitli koşularda ilk 3e defalarca girmişliğim var. yüzyıl önceydi tabii ama, sigarayı bıraksam bir aya kalmaz yine koşarım. şu başlığı açan arkadaşın yanında geçerken de erojen bölgeye doğru yapılan cüccük hareketini icra ederim, ve beni bok yakalarsın.
  • bir gerizekalı eski sevgilim kadınların koşarken çok çirkin olduğunu söylerdi. koşmasınlarmış yürüsünlermiş. mal mal suratına bakmıştım. ki o laftan sonra ben neden koşmuyorum ki diye koşmaya başlamıştım.

ayrılınca ilk yaptığım iş daha da rutin koşmaya başlamak oldu. her koşu sonunda ne kadar gerizekalı bir adam olduğunu tekrar tekrar anladım.

böyle adamlar böyle baskılar böyle mallar varken etrafımızda siz yine yatın kalkın şükredin my 600 lb life'daki gibi kadınlar yok ülkede.
  • koştuğum zamanlar kendimi gerizekalı gibi hissediyorum. bir insan bu kadar çirkin koşabilir yani.
  • türk kadını olarak katıldığım önerme. kendi adıma, koşmayı pek becerememesi kısmını iltifat sayarım. çok kötü koşuyorum arkadaşlar. şöyle ki ; bir gün erkek arkadaşımla orobüse yetişmek için koşuyorduk sonra aniden durdu, o durunca ben de durdum. noldu dedim, ne biçim koşuyosun sen öyle utandım dedi hskysıydlhxlhsotskhcşjdoya:). diğer otobüsü bekledik. bu da böyle bir anımdır.
  • bence çokta güzel koşuyorlar. çok sevimli oluyorlar..:)
12 entry daha