şükela:  tümü | bugün
  • bir kadın olarak diyorum ki, çok üzücü ama yüzde 70 lik kesim için doğru. bu gözler neler gördü, kulaklar neler duydu.. kendine yetemeyen kadınlarla dolu çevremiz. para için, ünvan için kocasını kullanan milyonlarca kadın var bu ülkede. hem de kendini zeki sanan, bununla övünen. bunlar gerçek. sadece '' başka '' birinin ağzından duyduğunuz için rahatsız edici o kadar. arabası yoksa çıkmam, parası yoksa flört etmem kalıplarına çok ta uzak değiliz zira. ayaklarının üzerinde durmak için başkasının bacaklarını kullanan insandan daha aciz insan yok bence bu dünyada. yorucu bile olsa kendi bacaklarınızı kullanın. bakın o zaman gerçek güç neymiş. gerçekten ihtiyacınız var mıymış başka birine?
    edit: başlık başa
  • - nesi aşağılıyor? küçük bir azınlık dışında hepsi böyle.
  • başlığı açan kaçmış. link

kadın suriyeli
    sonradan gelen adam arap.
    bıyıklı da turist.
    olayın ülkemizle hiç bir alakası yoktur. videoyu hazırlayan dallamanın bilgisizliği.
  • her şeyi "vatan hayınları" kıvamına getirmekten ne zaman bıkacaksınız acaba? yalansa, yalan dersin gider. mizah diye bir şey varmış. hiciv ile karışınca güzel oluyor diyolla. tadın bence, bu kadar kasmayın.

edit: başlığı açan arkadaş yazısını silmiş. bahsedilen video burada.
  • doğru tespitleri güzelce anlatmışlar, şaka yollu. kadın suriyeli demiş adam. dışarı çıksam bu kadın gibi giyinen yada bundan daha açık; ama başı kapalı giyinen tonlarca kız bulurum sana. hemde türk olanından.

at gözlüğü takmak kötüdür.
  • videonun tamamını izlerseniz flört üzerine yapılmış gözlemleri değil de, adamın ülkeler hakkında kabaca bildiği şeyleri mizansen yaptığını anlarsınız. anlar mısınız? bilemedim bak.

yani elin yabancı youtuber'ı bile paralı arapların türklerin elinde var varsa gelip kaptığını görmüş. şimdi sevinmişsinizdir paraya giden türk kızı tiplemesi görünce ama orada onu anlatmıyor.
  • (bkz: şeyma subaşı)
    bunu takip eden milyonlar var. eğer videodaki durum gerçek olmasa bu kadının yaptığı ülke kızları tarafından karşılık bulmaz yok olur giderdi.
    ayrıca üstüne alınmak istemeyen alınmaz herkes kendi vicdanı ile baş başa.
  • türk kadınları davranışlarıyla kendi kendini aşağılıyor zaten; başkasına ihtiyacı yok bu konuda.
  • kadın suriyeli diyerek insanlık suçunu başka bir insanlık suçuyla temize çekmiş tam barbar kafası.
  • 31 yillik kadinim boyle asagilama gormedim:/
    ahaha neyin kafasindasiniz acaba?
    videoyu bastan sona izlerseniz ingiliz kadinlarinin semsiyeye, alman kadinlarinin da bira kokan erkeklere kosarak gittigini gorursunuz. yani adam tum dunyada bilinen sterotipler uzerine komedi yapmis.
    ciddiye alinacak bir yon yok burada. napsinlar ingilizler de mi gidip dava acsinlar?
    kendinden suphesi olan bir toplum malesef saka da kaldiramiyor. bu videonun bazi gercekleri yansittigi dusunulmese bu kadar kizilmaz.
    eger dusunuluyorsa da aksi yonde hareket edebilme ozgurlugunuz var kadinlar olarak.
    ben mesela parali siyasal islamci gorunce kosup kollarina atlamadigimdan videoya gayet de guldum, kahkaha attim.
    gayet ciddi bir platformda da yabanci biri bunu soylese ( unideyken sinifimin yarisindan cogu farkli ulkelerdendi) mantikli sakince aciklamami yapar gecerim.
    ek olarak siz nasil bu platformda suriyeli vs diye toptan genelliyorsaniz asagiliyorsaniz hicbirini gercekten tanimadan bu insanlara orospu cocugu diyorsaniz; uzgunum birileri de biz turkleri asagilayacak.
    bu kadar sasirmamak gerek. hele de bizim kadar espri kaldirmayan asagilamaya elestirmeye farkli olani linc etmeye yonelmis toplumlarda.