şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kalan yüzde 9'da kendini kainat güzeli sandığı için şaşırtmayandır.
 • bu kezbanların göt kalkıklığının tek sebebi gereksiz yere onların götünü kaldıran, belki verir düşüncesiyle kezbanların etrafında yörünge oluşturan, onlara haddinden fazla değer veren aptal türk erkeğidir.
 • istirham ediyorum şu başlığı moderatörlerden biri sanması değil de “bulması” olarak düzenlesin, lütfen yapın bunu. hiçbir art niyetim yokken, sadece eğlenceli bir haberi paylaşmak istediğim için kadın yazarların terbiye sınırlarını aşan saldırılarına maruz kalıyorum. edebimi bozmayayım diyorum ama nezaketten de anlamıyorlar. öyle kompleksli insanlar var ki; hemen seda sayan’a bağlayıp, nezaketle yaklaşan insana kabalık yapmayı matah bir şey sanıyorlar. yazıklar olsun. fiziken güzel olsan da için boş demeden alamıyorum kendimi. cinsel açlığın anavatanında kafayı kırmış memleket gençlerinin güzelliklerini onamasına o kadar alışmışlar ki; aksi bir görüşte anket sonucundaki özgüven sönüp, yerini street fighter'daki blanka'ya bırakıyor bazıları için. bazıları için. gülüp geçen insanlar memleketin en güzelleri, umarım herkes güler geçer.
  -

  dünyada kendini güzel olarak nitelendiren kadınlar arasında ikinciymiş türk kadınları. birincisi hindistan. :)
  kaynak: http://www.diken.com.tr/…u-guzel-olduguna-inaniyor/

  edit: kaynağın orjinaline de bakayım, doğru mu acaba dedim.

  https://www.philips.com/…obal-beauty-index-2017.pdf

  şu raporun 6. sayfasında harita üzerinde de göstermişler.

  son olarak şu linki armağan etmek istiyorum.
 • zaten azıcık avrupa'yı gezdiyseniz bu durumu fark etmişsinizdir.

  ispanya'da erasmus yaparken manken gibi norveçli bir kız yanıma gelip muhabbete başlamıştı. bakın o geldi diyorum, ben gitmedim.

  muhabbetin ilerleyen safhalarında güzel olduğunu söyledim, kızın gözleri büyüdü. ciddi misin, ben kendimi güzel bulmuyorum filan dedi. sonra instagram'dan ekledim, baktım, fotoğraflarını 15-20 kişi beğenmiş.

  o kız türkiye'de olsa instagram'da binlerce takipçisi olur, attığı her foto yüzlerce beğeni alırdı. "sevgilimin arabası var, hem de bemewe xd" temalı storyler ile havasına hava katardı. olur da kıza selam verirseniz de muhtemelen cevap alamazdınız.

  işte böyle dostlar, türk kızları eskiden de çirkindi. lakin hamarat, sadık, fedakar oluyorlar diye katlanıyorduk. şimdi o da yok. hem çirkin hem her anlamda vasatın altındalar.

  evet, çirkinler, her anlamda büyük beklentileri var, entelektüel birikimleri zayıf, kucaktan kucağa geziyorlar ve sorduğunuzda "ben yemek yapmayı bilmem kee xd" diyorlar.

  sokayım böyle türk kızına. ben ukrayna'ya gidiyorum.
 • basit bir uluslararasi arastirmayi bile kendine saldiri olarak algilayip haberi paylasana saldiranlari gostermistir. ulan acaba gercekten de fazla mi ozguvenli yaklasiyor turkler? su ulkelere bir bakalim onlar neden boyle dusunmuyor diye analiz etmek yerine "kosa kosa gidersin cagirsa, ezique" diye cikmis insanlar.

  bunu diyenlerin kaci hindistan'daki kadinlari begeniyor? onlar bir ustumuzde cunku.

  yemin ederim mal dolu lan sozluk.
  mericlikle dusmez ayrica sozlukten kiz.
 • (bkz: burası karışacak vaziyet alın)
  (bkz: buraya bakarlar)

  edit: karışmadı
  edit 2: karışıyor sanki
  edit 3: sağlam karıştı yalnız
 • her gördüğü kadına prenses muamelesi yapan türk erkekleri yüzünden ileri gelen olaydır.
 • ne güzel bi şey aslında. keşke gerçekten cevap verdikleri gibi hissetseler. özgüvenden ziyade ego koktuğunu bildiğim için üzülüyorum. böyle diyip sürekli kendini kıyaslıyor, hep bi 5 kilo fazlası var, hep yetersiz hissediyor. ben dönyanın en gözel garısıyam demekle geçmiyor yaralar. kadınların erkekleri, erkeklerin kadınları yüceltmediği çirkin bir toplum olduk. överken bile metalaştırıyoruz. off göte bak diyoruz, omuz kaslarına övgü düzüyoruz... oysa bütünüyle güzel, sadece kendisi olduğu için güzel...

  şu başlığı böyle açmak, açanın ayıbı. böyle yaşamaksa, bizim...

  edittin: başlığı açan kötü biri değilmiş. ayıp etmek de istememiş. konuştum. iyi birine benziyo :)

  siz yine de dikkat edin kelimelere, üzmesin kimsecikleri.
 • (bkz: türk kızının göt kalkıklığının sebebi)

  şaşırtmamış sonuç. rapora biraz daha ayrıntılı baktığınızda başka bombalar da var.

  mesela güzellik ürünü satın alırken etik konulara en çok önem veren kadınlar yine hint ve türk kadınları*. bu kadar güzel olduğunu düşünen türk kadınları dünya ortalamasının 3 katı botox yaptırıyor, 3,3 katı lazerli epilasyon. iki konuda da bir numara. epilasyon aleti kullanımında türk kadınları birinci. botox ve lazer uygulamaları raporda "aşırıya kaçan bakım davranışları" olarak geçiyor.**

  kendine bu kadar güvenen türk kadınının sadece %13'ü güzelleşmek uğruna kendimi hiç maymuna çevirmedim cevabı verebilmiş ve bu konuda da ikinci*.

  türk kadınlarının %46'sı makyaj/bakım malzemeleri* sayesinde kendime güvenim geliyor demiş ve bu konuda sadece çinlilere geçilmiş.

  sözün kısası, yine altı boş bir özgüven patlaması vakası. bu sefer kayıtlara geçmiş.
 • ben yıllardır %9luk dilimde buldum kendimi. aynaya baktığımda güzel bir kadın göremiyordum. kendimle ilgili güzel bulduğum tek şey saçlarımdı. 1 metreye yakın upuzun saçlarımı çok seviyordum. insanlar da çok seviyorlardı. 3 yıl evvel saçlarımı kısacık kestim. etrafımdaki herkesin müthiş şaşırmasına neden olan bir olay olmuştu. kendimle ilgili güzel bulduğum tek şeyi yok ederek bir hiçliğe ulaşmam beklenirdi muhtemelen, ama pek de öyle olmadı. 3 yıldır şekilden şekile soktuğum kısacık saçlarımla mutlu bir birlikteliğimiz var. güzelliği yeniden tanımlamam gerektiğini, kendime bir bakmam gerektiğini de upuzun saçlarımdan vazgeçtikten sonra öğrendim.

  hayatımda ilk kez kendimi güzel bulduğumu itiraf ettiğim an, bir telefon konuşması sırasındaydı. 1 temmuz 2018'de onunla telefonda konuşurken güzel olup olmadığımı sorduğunda, "fena sayılmam" demiştim. buna inanmak istemiştim. insanın ilk önce kendini güzel bulması gerekiyordu. tıpkı birini sevmek için ilk önce insanın kendini sevmesinin gerekliliği gibi. güzel olmak demek sadece aynada gördüğün anlık bir görüntüye sahip olmak demek değildi. bir dokunuş, bir bakış, bir gülümseyiş de bir kadını, dahası bir insanı güzel yapıyordu.

  eğer sahiden de %91'lik kesim kendini güzel buluyorsa bu takdir edilesi bir şey. ama sanmıyorum ki köyde eşi tarafından dayak yiyen ablalar kendilerine bakabilmeye zaman yaratabiliyorlar, kendilerini güzel görebiliyorlar.

  düzeltme: yazım yanlışı.