şükela:  tümü | bugün
  • kendinizi güzel buluyor musunuz? sorusuna gelen evet cevaplarının ülke dağılımları şöyle olmuş:

japonya: %26
    birleşik kralık: %29
    polonya: %40
    fransa: %41
    almanya: %53
    kore: %61
    abd: %65
    çin: %74
    rusya: %81
    türkiye: %91
    hindistan: %96

liste kendi kendini izah ediyor sanki. türk kadınına bir şey demiyorum tabi ki. türk erkeklerine penis boyu anketi yaptıklarında ortalama +20 cm falan çıkıyor. çok matah değiliz anketler konusunda.

edit: şuku sırasında en baştayız diye buradaki espriden gerginliğini atmaya çalışanlar var. sakin olun yahu, biliyorum hepiniz beyefendibadi centilmen külhanbeyisiniz. bazı şeylere gülüp geçmeyi bilin.
  • kalan yüzde 9'da kendini kainat güzeli sandığı için şaşırtmayandır.
  • bu kezbanların göt kalkıklığının tek sebebi gereksiz yere onların götünü kaldıran, belki verir düşüncesiyle kezbanların etrafında yörünge oluşturan, onlara haddinden fazla değer veren aptal türk erkeğidir.
  • istirham ediyorum şu başlığı moderatörlerden biri sanması değil de “bulması” olarak düzenlesin, lütfen yapın bunu. hiçbir art niyetim yokken, sadece eğlenceli bir haberi paylaşmak istediğim için kadın yazarların terbiye sınırlarını aşan saldırılarına maruz kalıyorum. edebimi bozmayayım diyorum ama nezaketten de anlamıyorlar. öyle kompleksli insanlar var ki; hemen seda sayan’a bağlayıp, nezaketle yaklaşan insana kabalık yapmayı matah bir şey sanıyorlar. yazıklar olsun. fiziken güzel olsan da için boş demeden alamıyorum kendimi. cinsel açlığın anavatanında kafayı kırmış memleket gençlerinin güzelliklerini onamasına o kadar alışmışlar ki; aksi bir görüşte anket sonucundaki özgüven sönüp, yerini street fighter'daki blanka'ya bırakıyor bazıları için. bazıları için. gülüp geçen insanlar memleketin en güzelleri, umarım herkes güler geçer.
    -

dünyada kendini güzel olarak nitelendiren kadınlar arasında ikinciymiş türk kadınları. birincisi hindistan. :)
    kaynak: http://www.diken.com.tr/…u-guzel-olduguna-inaniyor/

edit: kaynağın orjinaline de bakayım, doğru mu acaba dedim.

https://www.philips.com/…obal-beauty-index-2017.pdf

şu raporun 6. sayfasında harita üzerinde de göstermişler.

son olarak şu linki armağan etmek istiyorum.
  • işim gereği net söyleyebilirim ki geri kalan kısmı da tevazu olsun diye ya da karşı taraftan " aaa olur mu çok güzelsin " lafını duymak için öyle demiştir.
  • (bkz: burası karışacak vaziyet alın)
    (bkz: buraya bakarlar)

edit: karışmadı
    edit 2: karışıyor sanki
    edit 3: sağlam karıştı yalnız
  • basit bir uluslararasi arastirmayi bile kendine saldiri olarak algilayip haberi paylasana saldiranlari gostermistir. ulan acaba gercekten de fazla mi ozguvenli yaklasiyor turkler? su ulkelere bir bakalim onlar neden boyle dusunmuyor diye analiz etmek yerine "kosa kosa gidersin cagirsa, ezique" diye cikmis insanlar.

bunu diyenlerin kaci hindistan'daki kadinlari begeniyor? onlar bir ustumuzde cunku.

yemin ederim mal dolu lan sozluk.
    mericlikle dusmez ayrica sozlukten kiz.
  • zaten azıcık avrupa'yı gezdiyseniz bu durumu fark etmişsinizdir.

ispanya'da erasmus yaparken manken gibi norveçli bir kız yanıma gelip muhabbete başlamıştı. bakın o geldi diyorum, ben gitmedim.

muhabbetin ilerleyen safhalarında güzel olduğunu söyledim, kızın gözleri büyüdü. ciddi misin, ben kendimi güzel bulmuyorum filan dedi. sonra instagram'dan ekledim, baktım, fotoğraflarını 15-20 kişi beğenmiş.

o kız türkiye'de olsa instagram'da binlerce takipçisi olur, attığı her foto yüzlerce beğeni alırdı. "sevgilimin arabası var, hem de bemewe xd" temalı storyler ile havasına hava katardı. olur da kıza selam verirseniz de muhtemelen cevap alamazdınız.

işte böyle dostlar, türk kızları eskiden de çirkindi. lakin hamarat, sadık, fedakar oluyorlar diye katlanıyorduk. şimdi o da yok. hem çirkin hem her anlamda vasatın altındalar.

evet, çirkinler, her anlamda büyük beklentileri var, entelektüel birikimleri zayıf, kucaktan kucağa geziyorlar ve sorduğunuzda "ben yemek yapmayı bilmem kee xd" diyorlar.

sokayım böyle türk kızına. ben ukrayna'ya gidiyorum.
  • ne güzel bi şey aslında. keşke gerçekten cevap verdikleri gibi hissetseler. özgüvenden ziyade ego koktuğunu bildiğim için üzülüyorum. böyle diyip sürekli kendini kıyaslıyor, hep bi 5 kilo fazlası var, hep yetersiz hissediyor. ben dönyanın en gözel garısıyam demekle geçmiyor yaralar. kadınların erkekleri, erkeklerin kadınları yüceltmediği çirkin bir toplum olduk. överken bile metalaştırıyoruz. off göte bak diyoruz, omuz kaslarına övgü düzüyoruz... oysa bütünüyle güzel, sadece kendisi olduğu için güzel...

şu başlığı böyle açmak, açanın ayıbı. böyle yaşamaksa, bizim...

edittin: başlığı açan kötü biri değilmiş. ayıp etmek de istememiş. konuştum. iyi birine benziyo :)

siz yine de dikkat edin kelimelere, üzmesin kimsecikleri.
  • arz talep meselesi..hem çirkin hem de 2 gr beyin bulunmayan kadınların peşinde erkekler sürü olmuş bu topraklarda..ne beklersin tabii ki kendini güzel bulacak bizim kezbanlar