şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten uzun zamandır düşündüğüm şeydir.

az spor yapmaktan kaynaklanan selülit ve kilodan bahsetmiyorum.

türk kadınlarının bacak yapısı ve hatları eğer spor yaparlarsa gerçekten çok düzgün. diğer yabancı ülkelere kıyaslandığında çarpık bacak, şekilsiz kemik eğriliği oldukça az oranda.

uzun yıllar yurtdışında yaşadım. orada bir çok kadın düzenli spor yapıyor ve bakımlı fizikleri var fakat bacak hatları ve kemik yapıları ile ilgili ilginç bir şekilsizlik var.

keşke spor yapmayı yalnızca koşmaktan ya da bisiklet çevirmekten ibaret olmadığının farkına varılsa, ne cevherler çıkacak ortaya.

edit: ne şuursuz insanlar varmış yahu. yok efendim avlanma, yok efendim gözleri kör. merak etmeyin, ekşiden "avlanma" gibi bir derdim ve ihtiyacım yok. kendi dürtülerinizi başkalarına yüklemeyin. ben nacizane gözlemimi söyledim. gözlemim istanbul'a dayalı. haliyle türkiye'nin 1/4'ü burada. türk kadınlarını aşağılamak için yazmadığınız kalmamış. gayet güzel türk kadınları var, asıl siz bir çıkın gezin. yaz aylarındayız, rahatça gözlemleyebilirsiniz. ben bacaklarının spor noksanlığından kaynaklanan deformelere değil, kemik ve yumuşak et dokusunun nizamına atfen yazdım bunları. düzenli spor yapan türk kadınının fiziği gerçekten güzel oluyor. anatomik olarak çarpık bacak çok nadir görüyorum.
  • şu linke bi bak istersen tık

edit:caps bekliyordunuz dimi sizi ibneler :)
  • sizin de tipiniz düzgün degil biz bir şey diyor muyuz ?

o kadar alışmışım ki hakkımızda olumsuz başlıklar açılmasına bu başlığı da yanlış okumuşum* neyse aşağıda ki entrylere cevap olarak kalsın burada.*
  • genellemede gördüğüm son noktadır. negatif bir şekilde genellese neredeyse haklı yazar beyanı. çay burnumdan geldi, seni çılgın.
  • pes planus , calcaneovarus ve calcaneovalgus deformitelerinden, ve bu deformitelerin tibia rotasyonuna, zamanla femur iç ve dış rotasyonuna sebebiyet vererek x bacak veya o bacak diye tabir ettiğimiz bacak deformitelerinden habersiz beyamca beyanı.

üniversite 2. sınıftan beri istemsiz olarak yürüyüş ve postür analizi yapıyorum, naçizane %10' dan fazla düzgün bacaklı kadın görmedim. kadınlar böyle erkekler değil mi peki, onlarda da oran benzer şekilde çoğunda o bacak deformitesi var gözlemlediğim kadarıyla.

son edit ; düşüyor mu böyle?
  • kemal-i vezninden teşettüt eylemiştir.
  • kardeşim yaşadığın kafa vergilerden alkole el süremeyen bizlere ışık, umut vermektedir.
    eğer bir şey keşfettin ve bize soylemiyorsan ayip edersin.

edit : hata düzeltme.