şükela:  tümü | bugün
 • ortadoğu denen yıkım arenasının artık iyiden iyiye zıvanadan çıktığını gösteren gerçeklik.

  kadına verdiği değer herkes tarafından bilinir orta asya türk toplumlarının islamla tanışmasının akabinde arap kültürüyle yaklaşık 1200 yıllık serüvenli yolculuğunun sonuçlarının bu şekilde tezahür ediyor olması gerçekten şaşırtıcı.

  modern hayatın getirdiği hızlı yaşam formunun, örf ve ananelerin baskısını genetik olarak damarlarında dolaşan asil kanla harmanlamakta yıllar yılı zorluklar yaşamış türk kadınında seksüel bir travma yaratmış olmalı ki, son zamanlarda sıklıkla karşılaşmış olduğum bu içler acısı durumu gündeme taşımama sebep oldu.

  daha çok ekonomik özgürlüğünü eline almış, eğitimli, kültürlü, zihni dünya gelişimlerine açık türk kadını, artık erkeğini geçmişinde dahi başkalarıyla paylaşmak istemeyen bir ruh spazmına saplanıp kalmıştır. ahlaki değerler ışığında mevzuya odaklanmak bu aşamada elbette ki konunun analizinde önümüze engel teşkil etmekten başka bir işe yaramayacak olsa da, sosyal hayatta yaratacağı kaosun, özellikle şehir toplumlarında büyük çöküntülere sebep olacağı aşikardır.

  değerli hanımefendileri bu yanlışlarından bir an önce dönmeleri konusunda uyarmayı kendimde bir sorumluluk olarak görüyorum. toplumsal ve sosyolojik sorunlar ışığında zaman zaman hatalara düşmüş ve eril jenerasyonun geçiş evresini şiddetli paradokslarla atlatan türk erkeğine bakış açılarını bir an önce değiştirmelerini umud ediyorum.

  yoksa çok eşli kadınların pasifize ettiği bir düzeni yaşamak inanın bir süre sonra yaradılış olarak sizin de kimyanıza ters gelecektir.

  demek ki allah bu yüzden cennette erkeklere kırk huri vaad ediyormuş.

  taşlar şimdi yerine oturuyor.
 • bakın, takip edin; nasıl sıçmalanırların örneklerini göreceğiniz başlık
  not:başlık saçma değildir