şükela:  tümü | bugün
  • kendi işini kendi görme yetisine sahip olmadığı için ömrü boyunca birilerine bağlı yaşamak zorunda kalacak erkektir.

neden sadece erkekleri eleştiriyorum?
    kızlar, kız kızayken birbirlerine bir kahve yap da içelim şekerim diyebiliyor. ama sen yiğidin harman olduğu yerden gelen erkek, sorarım sana, erkek arkadaşlarınla beraberken “hüso bi türk kahvesi yap da içelim” diyebiliyor musun?
  • türk kahvesini sevmeyen erkektir
  • her evde bir kahve makinesi olduğu için artık olması mümkün olmayan erkektir.
  • reklam gibi olacak ama arzum okka sahibidir. öğrenme ihtiyacı duymamıştır.
  • ben değilim zira zamaninda baristalik yaptigim icin a dan z ye tum kahveleri yapabiliyorum.
  • kendi işini kendi görme yetisini türk kahvesine bağlayan insanları tanımamızı sağlamış başlıktır.

ben 3 tane erkeğin bir araya geldiğinde oturup türk kahvesi içtiğini görmedim, eğer kıraathane gibi bir mekanda değillerse. hele bir tanesinin kalkıp hadi bir türk kahvesi yapayım da içelim dediğine hiç tanık olmadım. o üç erkek ya sallama çay içer, ya 3'ü 1 arada içer. bakkaldan bira söyler içer. eğer ortam iyiyse rakı açar içer falan.

türk kahvesi ilk entry'de de belirtildiği gibi "şekerlerin" tercihidir daha çok.
  • başıma bir iş gelmeyecekse bakır cezvede gayet iyi yaptığımdır.

püf noktaları da var tabi.
  • birbirine "bir kahve yap da içelim şekerim" diyen kızlar sanki papua yeni gine'de yetişmiş taze kakaoları özenle toplayıp elleriyle kavurarak yapıyor o kahveyi..
  • maldır.