şükela:  tümü | bugün
  • 4chan fanatizmini 9gag hakkında yazdığı sikimsonik entry'lerle yaşayıp, sonrasında kendisiyle aynı fikirde olmayıp laf sokanlara (hedebility, schimsonique chaiselongue, posteriti...) summgerfag damgası yapıştırmış "summerfag".

(bkz: liseli detected)

edit: beklediğim summerfag bakınızını nick altıma yapıştırdı 15:37 itibari ile. ben de kıskanmıştım diğerlerinde var da bende yok diye. o derece liseli işte siz düşünün gerisini a dostlar.
  • legend of zelda'dan gelmekte olan triforce'u muhtemelen yeni duymuş, anlamını bilmeden kullanmakta olan, bunu triple triangle olarak adlandırıp 4chan hakkında bilgisi olduğunu savunacak kadar başarısız bir trolldür.

epic fail.
  • alakasız da olsa muhabbet üç aşağı beş yukarı

(bkz: directioner vs belieber)
  • dark house'un var olup olmamasını garip derecede önemseyen iki garip yazardan biri.
  • profesyonel olarak dj veya prodüktör sanırım. mesleği o kadar iyi biliyor olmalı ki, gereksiz çıkışlarını sanatçı kaprisi şeklinde değerlendiriyorum. ikinci ihtimal de açık ara liseli ergen olmasıdır. ortası yok, cidden...
  • bir diger tanimadigim etmedigim, ama nick altima -daha evvel mesajlasmadigim halde- acayip acayip entry girmis bir acayip sahis. bu oturaksiz hareketini, zamanin getirdigi yeni nesil adab-i muaseret kurallarindan bihaber, potansiyel bir dijital sonradan gorme olma ihtimaline bagliyorum.

simdi bu elemanin benimle olan derdi nedir, ne degildir diye bakinca soyle bir tablo karsima cikmakta: tee zamaninda electro house basligina birkac tane dj/produktorun ismini vermistim -daha sonra, bunun yazdigi bir entry'den sonra edit notu ekledim: (bkz: #29192868) akabinde bu eleman soyle bir sey yazdi: (bkz: #29276582) ben de sonrasinda sunu yazmistim: (bkz: #29458970) en nihayetinde, bu, electro house basligina ve benim nick altina amacinin ne oldugunu sorgulamama sebep olacak bir metin yazdi. buna da olayinin ne oldugunu bir kere sordum. cevab veremedi. sonrasinda iletisime gecmesini saglayacak bir uslupla sorunca kendi mesrebince bir cevap verdi; gectigimiz gunlerde bu sahis turevi bir baskasi da paralel alakasizlikta seyreden bir entry girince bunlari yazasim geldi.

acikcasi burada onemli olan herhangi bir tur elektronik muzik turevi veya bu turevleri icra eden potansiyel dj'lerin isimlerinin dogru veya yanlis olmasi degil. onemli olan, bu kisinin uslubu ve bunu ortaya koyus sekli. neticede bir insanin herhangi bir konuda dogru veya yanlis soylemesi gayet olasi; kisi, kendi aklinca birisinin -bu ortamda- yanlis oldugunu dusunmekteyse, bu konuda fikirlerini eyleme dokerlen ilkin yapmasi gereken sey, kisinin yazdigi hususa dair konulara iliskin nick altinda abuk subuk seyler yazmak olmamali; ne bileyim mesaj falan gonderilip, konuya dair dogru bildigi neyse soylenebilir, edilebilir, vs... ki, muhtelif vakitlerde cesit cesit konuya dair yillardir karsilastigim davranis sekli de hep bu yone olmustu.

simdi bu vatandasin cirladigi konuya gelirsek: kendisinin de farkinda oldugu uzere ismini verdigim kisiler wikipedia'da electro house kategorilerinde veya sahsi sayfalarinda electro house ile istigalde dj veya produktorler olarak listelenmis kisiler. bunun disinda, mesela bizatihi david guetta'nin muhtelif albumlerine bakilirsa bunlarin tamaminda electro house siniflandirilmasi gorulebilir. (hayir bunlari ben yazmadim tabi ki de. log'lari ortadadir neticede. ha bu vakitten sonra da gidip oralari degistirip, yok boyle bir sey derse beni ilgilendirmez.) sahsen wikipedia'daki referanslari genel itibariyle dkkate deger buldugum icin bunlari belirttim. ha oranin haricindeki kaynaklar bazinda, mesela, skrillex icin su sayfaya, deadmou5 icin su sayfaya, tiesto icinse su sayfaya bakilip, bu kisiler icin benden baska kisilerin de electro house'la alakali oldugunu soyleyenlerin mevcut bulundugu gorulebilir.

asagi yukari, yukaridaki gibi bir durum soz konusu. ha, bu vatandas tum bu bahsettigim hususlarin yanlis oldugunu yine de iddia edebilir; normal karsilarim, neticede ortada atmosferik yarrak metal hususunda da goruldugu uzere, kafasina gore klasmanlama durumundan muzdarip insanlar olmustur, olacaktir. ki, ortada elektronik muzik gibi nuanslarin derinlemesine sig sekilde egilip bukulebilecegi muzik turleri ve bu turun janralari mevcutken.

hayir anlamadigim nokta su: david guetta, skrillex, deadmau5, tiesto bunun emmiogullari falan da, bunun uzerune, ben sanki bu dj/produktorlerin analarina bacilarina mi sovdum de boylesi sekilde sarlamisti bu vatandas? nedir yani/ alti ustu dort tane ekmeginde muzik insaninin ortaya koyduklari isler soz konusu; bunu oyle veya boyle kategorize etsen ne olur etmesen ne olur?

onemli olan edep, adap bilmek; ona gore efendi gibi davranislar sergilemek. yoksa beni de boyle kisilerin giristigi acayip davranislar sebebiyle bos yere seyler yazmaya meylettiriyor boyle bunyeler. ha, net bi sekilde de farkindayim ki, bu tarz kisiler carlamaya basladilar mi, bunun sonu gelmez; dolayisiyla tutup yine benim nick altina acayip acayip seyler yazacaktir. bu noktada ne yazarsa yazsin, bu tarz kisilere daha fazla vakit ayirmamak adina ekstra herhangi bir sey yazmayacagimi belirtmek isterim; ustelik mevzu bahsettigim siglikta dj veya produktorlerken; hadi husus ne bileyim, bir aphex twin olsa, ne bileyim alman ekolunden bir tangerine dream olsa bir yere kadar yazilanlar hususi muhattap alinabilir; fakat mevzu olan muzik "degerleri"nin derinlik capi guetta-tiesto olcegindeyken ve entry'leri yazan sahsin rumuzu da turk kelekom gibi kerameti kendinden menkul bir varolusu isaret ediyorken acikcasi su son yazdigim cumle bile alabildigine vakit kaybi statusundedir.
  • dj ile prodüktörü çok iyi ayırabilirken (kendi savıdır, ben şahsen tanık olamadım) müzisyenle elektrikçiyi karıştırırken görmüşler... üzüldüm şahsen...