şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yıllarca feminizmin başını çeken derneklerde(feminizm derneği) gruplarda vs. başkanlık yapmış her türlü mecrada feminist olduğunu savunan, vurgulayan bunun kendisinin yaşam felsefesi olduğunu söyleyen en yakın arkadaşımın önceki hafta düğününe katılmıştım. bugün ise altına (kocişim) yazdığı bir fotoğraf paylaşmış altına da (evimin direği)diye bir yorum yazmış .

    feminizm evliliği reddeden bir yaklaşım değil ancak arkadaşımın erkekler hakkında söyledikleri, yazdıkları, düzenlenen yürüyüşlerde attıkları sloganlar vb. hepsi rol icabıymış demekki. bu başlıkta genelleme yapmamın sebebi ise bu tür kişilerin hepsinin evlenene kadar bu yaklaşımı savunduğunu gözlemlememdir.sevgiler.
  • feministleri görünce başlığı tekrar gündeme getirme ihtiyacı duydum. bunlar geçici ideolojiler o kadınların karşısına kendilerine (bkz: piremses) muamelesi yapan birileri çıktığında bu ideolojiden vazgeçeceklerdir...
  • aslında hırçınlıkları etin tadını al(a)madıklarındandır. acılı salamı yiyince içlerindeki ponçik manita dışarı çıkmaktadır. yani mecaz-i mürselle anlatırsak sakinleştirici iğneyi yiyince kendilerine gelmektedirler.
    edit: imla