• artık şu başlıkları yazanların anlaması gereken bir şey var
    1.kimsenin ne okuduğuna karışmaya hakkınız yok.herkes istediğini okur ve önemli olan okuduğundan zevk almaktır şahsen.hayatı boyunca mizah okuyan birinin duyduğu zevkin yerine sırf kasıntılık olsun diye zor kitap okuyorsan(zor kitaplarla sıkıntım yok,sıkıntım kitabı amacından saptırıp insanlara üstünlük kurmaya çalışnlardan)söyliyim kitap okumuyorsun,iş yapıyorsun.
    2.bir kitabın popüler olması onu kötü yapmaz.sadece onun daha büyük bir kitleye hitap ettiğini gösterir.bunun da neyini kötü karşılıyorsunuz anlamıyorum(tabi burada popüler kültürün kitabı metalaştırmasını desteklemiyorum,demeye çalıştığım daha fazla insanın cidden okumasının, toplumsal kritie faydalı olacağı.)aynı şekilde sırf kimse bilmiyor diye bir yazarı söylemeyerek sadece kompleksliliğinizi öne çıkarıyorsunuz sayın yazarlar.hepimiz ekşiyi açık bir tartışma ortamına çevirmek için uğraşşak olmaz mı?(belki fazla optimist bir öneriydi bu)
    not:erkek
  • yabancı dil seviyesi bilgisayar oyunlarından öğrendiği kadar olan , okuduğu tek şey futbol haberleri olan erkeklerin yine türk kızını yermek için örnek vermeye çalıştığı başlık.
  • bir - insanın - kitaplığı ile dalga geçmeye çalışmak ancak cahilliktir.
    hele ki bunu cinsiyet ile yapmak tamamen zavallılık.
  • kendini ispatlamaya çalışan kadınlar da "kendinizi ispatmalamaya çalışmayın" diyerek güçlü kadın imajı çizmeye çalışan kadınlar da çok komik. harbiden ya, bu sözlük kadınlar niye bu kadar kompleksli?
  • yaş,okuma alışkanlığına bağlı genellikle;ya olmayan,ya da içi (bkz: sen 17 yaşımsın) tarzı edebi değeri sıfır kitaplarla dolu olan kitaplıktır. bir kısmında da roman,deneme,makale dolu kitaplarla dolu bir kitaplık vardır ama bana öyle olanları denk gelmedi
  • kaliteli değildir. erkeklerinki de kaliteli değildir. binaenaleyh benimki dışında kimsenin kütüphanesi kaliteli değildir.

şaka bir yana (kurgu dışı kitaplar için konuşuyorum, edebiyattan anlamam, pek bir şey bilmem), kaliteli okuma yapan insan sayısının bayağı (burada bayağı kelimesini büyük harfli alın) düşük olduğuna iyiden iyiye ikna oldum. yanlış anlaşılma olmasın, kitap okumanın abartılmış bir şey olduğuna canı gönülden inanıyorum. ama bunun çok önemli bir şey olduğuna inanıp işi sidik yarışı haline getiren, "benim kitaplarım kaliteli" diyenlerin kitaplarına bakınca "bunlar mı lan okuduklarınız" diyesi geliyor insanın. şu başlıkta paylaşılan kitaplıklara baktım mesela, e ablalarım, bacılarım, bunların hiçbirinin bir olayı yok ki? siz *kitap* okumuyorsunuz demek ki. ha erkekler kitaplıklarını paylaşsa yine aynısını derim mesela, ona da eminim. az buçuk biliyorum zira.

işin bir de şöyle bir yönü var; türkçede kaliteli kurgudışı kitap sayısı 3 basamaklı sayıların ortalarına bile ulaşamaz, o da "kaliteli" kelimesini çok zorlarsan. ben artık kitapçılara bile girmiyorum, girdiğimde bunalıp çıkıyorum hemen. o yüzden türkçe iyi bir kitaplık yapma işi cidden sıkıntılı. hani zaten ne var da ne göstereceksin "aha bak bunu okuyorum" diye? o işlere girmemek en iyisi. yabancı dildeki çalışmaları pdf/epub indirin, okuyun geçin. bunun üzerinden döğüşenlere de gülüp geçin.
  • bu başlığı açan ezik arkadaşa çok selamlar. kesin öz güveni olmayan türk kızlarının yüz vermediği kendini bir b.k sanan bir biridir. canım benim sen bizim kitaplığımıza bakacağına dön bir kendine bak.
  • her sevgilisinden eşya bulacağınız yer.
  • bu arada başlığı açan yazarın profiline şu an baktım. yazdıklarını favorileyen 280 kişiye daha öneririm. kendisinin gerçekten cinsiyetçi ve kadın düşmanı olduğu o kadar çabuk göze çarpıyor ki. yazdığı son birkaç entry daha kadınların ne kadar yetersiz olduğunu anlatan başlıklarda. küçücük şeylerle bu nefreti o kadar gazlıyor ve normalleştiriyorsunuz ki sonra emine bulut cinayeti üzerine ne kadar üzüldüğünüzü anlatan üç beş cümle yazınca vicdanınız rahat ediyor mu merak ediyorum. kadına yönelik bu nefretin kaynağı ne anlayabilmiş de değilim. aynı şeyleri yazan bir kadın olsa bu sefer de erkeklerin haklarını savunurdum merak etmeyin. kitaplığın cinsiyeti mi olur allah aşkına...
hesabın var mı? giriş yap