şükela:  tümü | bugün
 • son 15 yılın en kötü toplumsal "sonuç"larından biri. lüzumsuz, saldırgan, küstah, içi boş, hırslı, maddiyatçı.
  toplumsal kanserin bir parçası.

  edit: uyduruk büro yönt. mezunu çirkin, cahil kız, kendini mühendisle eş tutuyor. olacak iş var, olmayacak iş var.
 • türk erkeğinin elde etmek için 1000 yalamayla amuda kalkmasından kaynaklanan özgüvendir.
 • (bkz: türk erkeği yavşaklığı)

  kaynağı bellidir.
 • dar bütçeli bir takıma transfer olmuş amerikalı guard özgüveninden bile fazla oluyor bazen.
 • 25'inden sonra dünyanın kaç bucak olduğunu görüp, logaritmik olarak azalan özgüven.
 • esege, damacanaya bile ilgi duyabilen turk erkekleriyle ayni ortamda yasamanin verdigi hakli guvendir sanki.
 • ana sebep ülkemizin cinsel açlığıdır.

  her memeli popülasyonunda erkek-dişi oranı 1:1 e yakınıdır. insan türü de bu konuda bir istisna değildir. ancak kültürümüz dişi cinselliğini evlilik sonrasına saklayarak, cinsel olgunluğa erişmiş dişi bireyleri büyük oranda cinsel hayatın dışında tutar. bu arada cinsel hayat derken, direkt bir seksüel birliktelikten bahsetmiyorum, duygusal paylaşım da gayet cinsel hayata dahil edilebilir.

  bu varsayımlar ışığında 15 yaşında cinsel olgunluğa erişmiş dişi birey, kültürel yapı sebebiyle karşı cinsten uzak durur. bu sayıyı küçümsemeyelim çünkü güzel ülkem %60 civarında muhafazakar vatandaşa sahiptir. aynı yaştaki erkek birey de yine kültürel bir etki ile cinsellik yaşamaya itilir. sadece %10 civarındaki aşırı muhafazakar bireyler bu sayının dışında tutulursa; anlaşılır olması için küçük bir matematik modelleme yapalım.

  10 erkek ve 10 kadın , 20 kişilik bir popülasyon. kültürel etki 6 kadın ve 1 erkeği cinsel yaşamın dışında tutuyor. işte şimdi cinsel açlığın afrikası türkiye savanasına hoşgeldiniz. çünkü burada 4 kadın için 9 erkek mücadele veriyor. yani kadın başına düşen erkek sayısı 2,25. bir başka değişle, kadın görmesi gereken ilginin iki katından fazlasını görürken , erkek görmesi gerekenin yarısından bile az görüyor.

  bu da genç yaşından itibaren anormal düzeyde ilgi gören kadınlar yaratıyor. bu ilgi kadınlara özgüven olarak yansıyınca bu durumu gözlemleyebiliyoruz.

  pek çok kişinin karşı çıkabileceği genellemeler yaptığımın farkındayım. kimseyi suçladığım da yok. ama maalesef bu durum böyle. şimdi kendiniz açısından doğru bulmayıp da yermeden önce bir düşünün, siz bu ülkenin ekşisözlük gibi bir platformuna yazabilecek imkana, donanıma, kültüre sahipsiniz. sakın kendinizi ortalma popülasyon ile karşılaştırmayın.

  sadece bir dış gözlem yaparak; tümevarım ile açıklamaya çalıştım...
 • yine bi bok atma yine bi karalama kampanyası.

  ne yardan ne de serden vazgeçilmemesi durumu.

  türk kızı türk erkeğine fazla özgüvenli geliyorsa kolayı var,bırak gitsin. ne bu hep bi karalama hep bi küçük görme. bıktık vesselam..

  (bkz: türk erkeklerinin sevişmeyi bilmemesi/@gaitada gizli kandan dna analizi)
 • çevresindeki erkeklerin abazan hareketleriyle doğru orantılı olarak artar. bu doğru orantı grafiği düz bir çizgi değildir, eğimi sürekli artar.
 • seçme şansı çok olan herkesin takınacağı şımarıklığın ve özgüvenin aynısıdır.

  ülkemizde kadınların seçim şansı boldur. bu yüzden de özgüvenleri yüksektir çünkü kaybettiklerinin yerine yenisini koyacağını bilir.