şükela:  tümü | bugün
 • son günlerde türk kızlarının istediği yegane şey. ekşi sözlük'te türk kızı ve kezban başlıklarının altında yazılan her entry bizlere çok büyük dert olmuş, genel türk kızlarını derin düşünce ve planlara itmesine neden olmuştur. bu başlıkta yazılan yazılar; hem kişiliğimize, hem de kısmetimize engel oluyor. kısmetlerimizi kapatıyor. elin fransızı, italyanı, iskandinavın da yaşayan yakışıklı erkeklere kötü örnek teşkil edebilir; ve bizleri gerçekten kıllı, bakımsız, tripli burnu havada çirkin kız olarak görmesini sağlayabilir. kızlar arasında artık tek muhabbetimiz sözlük oldu. "ayy yine ne yazmış hayvanlar" ya da " ay geçen birinin entrysine denk geldim, sabaha kadar sinirden uyumadım" gibi muhabbetlerin haddi hesabı yok.

  çözüm olarak aramızda aldığımız en son karara gelirsek; bu işi çözse çözse ssg çözer dedik. kendisinin yazmış olduğu entyleri uzun zaman boyunca inceledik; ve kadın ruhu yapısını kadın anatomisini gerçekten çözmüş, aydın bir kadın dostu olarak seçtik. bu işi yapması için ondan yardım istemeye karar verdik. kolay olmayacak belki, erkeklerin hışmına uğrayacak; ama şunu bilsin ki biz daima yanında olacağız. (her türlü ihtiyaç) ve destekte ssg'nın yanında olacağız. hadi aslanım çöz şu işi!!
 • (bkz: entry er silinsin)

  (bkz: tiz o entry siline)

  edit: bu başlık (bkz: türk kızı ve kezban'daki entry'er silinsin) halindeyken yazılmış bi entry'ydi ama ne hallere geldik. vurmayın arkadaş.

  edit 2: vur, o karıyın amına koyım vur.
 • (bkz: uzunca incelemek)

  (bkz: kezban)

  ıste sozluge kabul etmekle bitmiyor bu isler.
 • "..ama şunu bilsin ki biz daima yanında olacağız. (her türlü ihtiyaç) ve destekte ssg'nın yanında olacağız..." şeklinde destek verenlerin isteği

  (bkz: ssg benim)
 • (bkz: türk kızı)

  (bkz: kezban)
 • entry sildirmek nedir, neye yarar bi onu söylesenize bana ya? sağda solda sözlük için ''hakkımda şöyle şöyle kötü sözler söylüyorlar, onların hepsi işe yaramaz serseriler'' deyip gezerek trip atan ünlüleri hatırlattınız bana bir an için. tamam, artık bu kezban türk kızı muhabbeti baymış olabilir ama bu olayı son derece içselleştirip sözlükte iç savaş noktasına gelmeye ne gerek var?

  ben savunmuyorum ki sol frame türk kızlarının öznesi olduğu başlıklarla dolsun, kezbanlardan geçilmesin diye. ama sırf siz/biz okumaktan rahatsız oluyorsunuz/oluyoruz diye o entryler neden silinsin ki? televizyonlarda dizilerde sansür yapılıyor diye tepki gösterenler bizler değil miyiz? e nedir bu sansürden de beter engelleme merakı o zaman?

  isteyen istediğini okusun, gülsün, eğlensin ben rahatsız olmuyorum bir türk kızı olarak. çünkü kişisel olarak almıyorum. komik oluyor çoğu, gülüp geçiyorum denk geldiğimde. herkes böyle yapmalı. ha, son zamanlarda bu muhabbet uzadığı için baydı doğru. o yüzden ne yapıyorum, gidip farklı başlıkları okuyorum. sözlük zengin. dediğim gibi, eğer çok da rahatsız oluyorsan gidersin sana hitap eden başlıkları açıp okursun. bak şu an sol tarafta 41 sayfa var, günün ilerleyen saatlerinde de 70'i 80'i buluyor. herkes kendi ilgi alanından bir şeyler bulabilir. endişeye, sinire gerek yok.

  yakında sözlükten delil falan da toplamaya başlarsanız şaşırmam.

  edit: imla
 • kimse kusura bakmasın, bu başlık - istisnalar kaideyi bozmaz- - bu duruma getirdiniz - anadolu kadınını tezih ederim, kendine şehirli kadın-kız diyen her türk kızının ve kezbanın feminist olduğunun, her feminist türk kızının ve her feminist kezbanın işine geldiğinde hele ki iş dönüp dolaşıp seks'e geldiğinde sonuna kadar özgürlükçü, işine gelmediğinde tam bir faşist olduğunun kanıtıdır.