şükela:  tümü | bugün
  • kapı tuttuğum her 10 kızdan 9'unun bön bön bakmasıyla yaptığım tespit.
  • sapı tutmanıza neden olur.
  • kaç kıza kapı tuttun?

diye sormak istediğim başlığımsı.
  • başlığın kibar olmayan türk kızlarının kapı tutunca teşekkür etmemesi olarak değiştirilmesini istediğim başlık.
  • önemsiz detay. teşekkür etmesi ya da etmemesi kapıyı tutup tutmamam hakkında birşey değiştirmez. işte kapı işte sapı ben yine tutar yine nezaketle o yolu veririm.
  • afedersin bildigin oküzlüktür. karşı taraftan sonsuz nezaket bekler ama kendisi teşekkür etme inceliğini bile göstermez. kapıyı suratina çarpacaksın bu at kafalarının, belki insanlara nazik davranmayi öğrenirler bu dişi kozalaklar.
  • " türk kızı " genellemelerine daha önce yazmadım lakin bu tanımlama malesef doğru.

hatta bazen şuna denk geliyorum, kapıdan girdiğimde iki kadın da arkamdan geliyor diyelim, benim kapıyı ittiğim mesafe bir tanesinin geçmesine yeter ama ikincisi için ya benim ya da kadınlardan birinin tutması gerekiyor ve hiç oralı olmadıklarını görüyorum, kapıdan geçip ikisine de kapıyı tutmamı bekliyorlar.

eh ben de efendice yoluma devam edip tutmuyorum tabi ki fazladan. o hanımefendi de kapıyı mecburen tutuyor, eğer tutmazsa ( doğal olarak ) kendisine çarpıyor.
  • yalnızca "türk kızı"na değil topyekun bu ülke insanına ait davranış biçimi.

bu tip insanların ya kapıyı suratlarına bırakacaksın ya da kapıdan geçtikten sonra "rica ederim" diyeceksin.
  • türk kızına mı kadınına mı bilmem, hâlâ kapı tutanların sıkıntısalı olan sorunsal.

özellikle çirkin, paçoz tiplere siksen tutmam. gideri varsa, sıfatında meymenet olanlara duruma göre tutma ihtimalim olabilir.

bi de teşekkür edilmesi gereken ama o teşekkürün gelmediği durumlarda "bişey değil!" demenizi tavsiye ederim, medeniyet şoku da bazen az da olsa fayda sağlayabiliyor.