şükela:  tümü | bugün
  • * öncelikle yüzünüzün ve cildinizin bakımı ve güzelliği en önemli şeydir, güzel bir cildi ve yüzü olan hatuna zaten ağır makyaj hem gereksizdir hem de kötü gösterir.

* ben kırmızı oje ve rujdan vazgeçmem arkadaş ekolünden vazgeçin, bu tarz hatunlar en son 80'lerde görüldü, nuri alço bu neslin hepsini sike sike öldürdü, zaten amcamız artık 60 yaşına geldi andropoza girdi, piyasada da pek nuri alço kalmadı.

* ağır ve abartılı makyajdan uzak durun.

* ben ağır satanistim arkadaş, siyah oje ve ruj ile süslenmiş siyah tonların hakim olduğu yüz makyajım vazgeçilmezim demiyorsanız siyah ruj ve ojeden uzak durun, bülent ersoy'a benziyorsunuz genelde, ama diva olmayanından.

* bahar geldi yeni trendler belli olmaya başladı, açık ve pastel renkler özellikle turuncu moda. evet doğru ama yüzün de portakala benzemek zorunda değil arkadaş, bi aynaya bak sonra sokağa çık.

* türk erkeği çakma sarışınlardan çok hoşlanır, hemen saçımı sarıya boyamalıyım ekolünden vazgeç, türk erkeği genelde zevksiz, benim gibi zor beğenen balık burçları da şu an ağır abaza, hoşlanıyorsak bilin ki asaletimizden değil öküzlüğümüzdendir.

* benim gözlerim yeşil ya da mavi o yüzden 1 kilo kalem çekerek gözlerimin güzelliğini ön plana çıkarmalıyım: bu da yanlış, hiç kalem çekme çok daha hoş duruyor, genelde bunu yapanlar şarkıcı doğuş'un 10 sene önceki kliplerindeki haline benziyor, tabii kirli sakalsız.

* fondoten öyle duvar boyanır gibi yapılmaz kuzum, bir kez dokundur tamam bitti.

* kirpiklerim çok kısa, bolcana rimel sürmeliyim ki en az 20 santim gözüksün: şöyle düşün kuzum topuklu giyince seni uzun mu zannediyoruz? bu örneği anladıysan bu durum senin için de geçerli. - benim için de geçerli mi? he canım senin için de geçerli.

* türk kızı zaten güzel makyaj yapıyor niye yazın bunları? sadece tek bir şehirden örnek vericeğim: beyrut, bu şehire git gerçekten kızlar nasıl bakımlı, nasıl güzel makyaj yapıyor anlarsın.

* bir tavsiyede başörtülü kızlarımıza gelsin, uzun zamandır dikkat ediyorum, bu ağır makyaj konusunda en abartı takılan sizlersiniz, gerçekten hiç ama hiç yakışmıyor.

hadi kızlar öptüm sizi, facebook, twitter, e-mail vs. kullanmıyorum, isteyen bana ekşi sözlük fuck buddy aranıyor ilanları@loaded plasma shotgun adresinden ulaşabilir.

not: fenerliyim.
  • * allığı hafifçe sürmeyecekseniz yanından geçmeyin, özellikle kırmızı abartı allığı gördükçe aklıma heidi geliyor, hemen atlama, klum olmayınandan, çizgi film karakteri.

* makyajımı yaptım iş bitti, yok be kuzum onun bi de temizlemesi, tazelemesi falan var, gün içerisinde doğru yapılmış bir makyaj bile bozulur, yanında makyaj aynası olsun o yüzden, yatmadan önce sütünü içtikten sonra ilk yapman gereken yüzünü temizlemek olmalı, yoksa cildiniz krater krater olur.

* ben bugün mor elbise giydim o yüzden mor ağırlıklı makyaj yapmalıyım ekolü de 3-5-2 gibidir, pardon sen futboldan anlamıyordun, 20 sene önce terk edilmiştir, 1994 dünya kupasından beri.

* bi de son olarak cildiniz bozuk ve/veya sivilceli ise yüzünüzü 2 ton krem sürerek beyaza çevirmenize gerek yok, öyle olunca kendimi kızılderili gibi hissediyorum, kafaderinizi yüzmek geliyor içimden.

• üzerinizdeki bir kıyafetin veya kolunuzdaki çantanın renginde göz kalemi veya far sürmek zorunda değilsiniz. hatta bu şekilde ameleliğin sınırlarını zorluyorsunuz.

bronz makyaj iyidir, yaz kış tercihiniz bu şekilde olsun.
  • * yaz yapılan makyaj ile kış yapılan makyaj farklıdır, kışın sokağa bikini ile çıkıyor musun? cevabın evetse bu dediğimi kaale alma.

* pembe ruj iticidir, sarı saçla kombin edilirse daha da iticidir, açık kırmızı tonlar veya pastel tonlar (koyu olmayanından) güzel durur. bi de ruj sürerken dudağınızdan dışarı çıkmasın, manik obsesif panik atak krizleri geçiriyorum, evet takıntılıyım.

* şimdi yanağıma bir kalemle ben yaptım amma da marilyn monroe gibi duruyorum, o zaman arkadaşım ben de götümün sol lobuna bir ben kondurayım, kardeş kardeş takılırız.
  • o kırmızı rujları mümkünse hiç sürmeyin ama sürüyorsanız da abartmayın. kızlardan tiksindiriyosunuz bizi.
  • şu şekilde yekün bir makyaj olabilir. tüm yüzü kapsayanından...
  • * ağır ve abartılı makyajdan uzak durun.

* tırnaklarınızın (el-ayak) bakımlı olsun, bakımlı olsun derken rengarenk boyamayın, yine bakımlı olsun derken rahmetli florence griffith-joyner gibi uzun da olmasın, o rüzgara karşı yarışıyordu, 100 metreyi 10 saniyenin altında koşanlar da bu dediğimi kaale almasın.

* bir cımbız 5 lira, bir ayna 10 lira, yalvarıyorum - varsa - bıyıklarınızı alın, kendiniz bile yapabilirsiniz zor bişi değil. benim bıyığımın yanında sakalım da var diyorsanız akşam 2200-2300 maç var bahçeli'de, gel kalede dur kalender kardeşim, senden maç parası da almayacağız.

* bir adettir gidiyor kaşları çok ince yapıyorsunuz, bir de çok yukarıda duruyor, bu trendi ilk çıkaranın allah belasını versin, tamam recep ivedik gibi de olmayın ama aykut kocaman'a da benzemesin kaş yapınız.
  • panda makyajı yapmayın.
    solaryuma girmeyin.
    solaryumdan kömürleşen cildiniz üzerine panda makyajı yapmayın.
  • bira sarısı renginde ruj kullanın.emin olun ki erkekler buna bayılacak.
  • allığınızı şerit şeklinde sürmeyin. iyi bir allık fırçası edinin. hatta mümkünse fondoten,bronzer ve göz makyajınız için fırça kullanın.