şükela:  tümü | bugün
  • genelde minyon, çıtı pıtı veya çıt kırıldım diye tabir edilen tiplerde görülen problem. dikkat ettim çoğu peynir, yumurta, süt, pekmez, bal, ıspanak falan tüketmez.

sonra da;

- yorulduaam

- niye? daha başındayız?

- bendeaa kansızlık vaar o yüzdean oluyooo...

sabah kahvaltı yerine mukavva gibi bisküvileri ye, koyu kahve neyim iç, yak sigarayı... olur tabi kansızlık falan.
  • mensturasyon ile her ay belli oranda kan kaybeden ve bu kaybı karşılayacak düzenli beslenmesi olmayan türk kızlarının sıkca karşılaştığı sorundur.
  • "bu bir problem mi, türk kızıyla birlikte paket olarak verilen genetik bir özellik sanıyordum ben" dediğim hastalıkımsı.
  • yazın plajda çorap giydirir. gördüm güldüm geçtim.
  • "türk" "solcu"sunun kansızlık probleminin yanında hiçtir,,,,,,,,,,,,
  • genelde her tüketilen gıda hormonlu,ilaçlı,katkı maddeli ya da gdo lu olduğu için günümüz şartlarında et ev süt ürünleri dahil tüm besinlerin size yeter miktarda kan yapması için bir sığırı bir hafta da tek başına tüketmeniz ve 20 kiloluk bir pekmezi aynı süre içerisinde yemeniz gerekir ki bu imkansızdır. günde iki kaşık pekmez tüketmek ve her öğün ızgara köfte yemek bile çare değil. akdeniz tipi türk kızında görülür çünkü ne derece sağlıklı olup olmadığı bile belli olmayan bir hayvan etinin kilosu olmuş 50 lira, ortalama bir aile asgari bir maaşla hafta da kaç kilo et alabilir ve kendi için gerekli vitamini sağlayabilir söyleyin biriniz bi zahmet..erkeklerde çok görmeyiz çünkü adet denen olay yok ve kaybedilen kanın geri dönüşümünün sağlanması için sadece beslenmek yeterli gelmez takviye almanız gerekir.
  • genel olarak b12 vitamini eksikliği sebebi ile vuku bulduğunu düşündüğüm problem.
  • genelde mal kızlarda görülür bu rahatsızlık.
  • babadan geçer. türk erkeğiyle doğrudan ilişkilidir.