şükela:  tümü | bugün
 • aramaya inandım, türk kızı ve araba sevdasıyla ilgili kimi aramalar yaptım, mamafih bulamadım.

  önceleri bu karı kız işlerine pek kafa yormazdım, uğraşmazdım. hoş şimdi de pek uğraşmıyorum ya, ama önceki gibi suya sabuna dokunmamazlık da etmiyorum. flörtlerim, kısa süreli ilişkilerim oluyor. bu flört ve ilişkiler neticesinde vardığım kanı şu: türk kızında sebebini anlayamadığım biçimde araba sevdası tutkusu var.

  güzeli çirkini şişmanı zayıfı hepsinin ortak noktası: araba.

  dul bir kadınla fuckbuddy olarak takıldım bir süre. "dolmuşlarla git gel zor oluyor, arabayla bıraksana beni" dedi. "arabam yok henüz, enişteninki de serviste bir süre araba olmaz" dedim. ki eniştenin arabası serviste falan değildi. fakat kadın hem güzel değildi hem de inanılmaz derecede kalitesizdi. harcanan benzine yazık olacaktı. işimi görene dek oyaladım. sonra baktı ki araba falan yok topukladı.

  söz konusu kadının arkadaşı görüp beğenmiş beni. numaramı almış aradı. fotoğraftan gördüğüm kadarıyla kemiksiz 80 kiloydu. güzel değildi, lise mezunuydu ve çalışmıyordu. "arabayla gel beni evden al" dedi. "yuh amk sen de araba istiyorsan ölelim biz" dedim, içimden tabii. görüşmeye dahi tenezzül etmedim.

  arkadaşımın eh işte denebilecek, fiziği güzel bir arkadaşı vardı. "sahip olamayacağın bir şeye ikinci kez bakma şimdi profilimden çıkabilirsin" idi facebook kapak fotoğrafı. ne kadar ağır kezban olduğunu siz hesap edin artık. arkadaşa dedim şunla aramızı yapıver. olmaz dedi bakmaz sana. "lan dedim ne olacak elimiz yüzümüz düzgün neticede" "ondan değil, senin araban yok, isterse şahin olsun ama araban olsun. araban yoksa kıvanç tatlıtuğ olsan sana yüz vermez" dedi.

  internetten 30 yaşında bir bayanla tanıştım. çılgın çağlarını atlatmış ya, artık anne olmak istiyor. onun için ciddi bir şeyler istiyor. çılgınlığı ben uydurmadım, anlattıklarından çılgın bir geçmişi olduğu anlaşılıyordu. "ev olmasa da olur ama araba şart" dedi. cevap bile vermedim. bir süre konuşmadık. sonra "kredi kartım borcum var 3000 lira lazım ben sana 1 ay içinde öderim" dedi.

  akçay'dayız. enişte sıfır araba almış. enişteyle ben önde, ablam ve annemler arkada. arka cam siyah filmli olduklarından gözükmüyorlar. kızlar bakıyor önde iki tane genç, araba da o biçim dönüp dönüp bakıyorlar. ablam bir süre sonra aile arabası olduğu anlaşılsın diye camı açtı :)

  bunlar sadece birkaç örnek, daha da uzar gider bu örnekler. hadi güzel bir kızın araba istemesini anlarım ama çirkin şişman kızlara ne oluyor? çirkin şişman olarak aşağılıyorsun diyecekler olabilir belki ama senin hiçbir vasfın yok ki, "beni arabayla gel al" diyesin. bunun için bazı şeylere sahip olman, bunu hak etmen lazım.

  arabalı bir ailede büyümüş, araba rahatlığına alışmış bir kızı da anlarım belki ama fakiri zengini, varoşu eğitimlisi hepsi de araba delisi be kardeşim. zengin, fakir, varoş, eğitimli, güzel, çirkin fark etmiyor aslında. kalitesiz olunca bir insan, eğitimlisi de eğitimsizi de güzeli de çirkini de aynı.

  edit: linç başlamış. nasıl yok araba sevdası, aynı ülkede yaşamıyor muyuz? hayallerde yaşayanlar kimler acaba?

  benim örneklerimi beğenmemiş sözlükçüler, ben nasılsam çevrem de öyleymiş. başka örnekler de verelim o zaman.

  kendine ait bir işi olan, konuşmasını bilmeyen, ağır barzo bir adam bile altındaki son model arabayla, bizim o bakıp iç geçirdiğimiz üniversiteli kızları götürüyor. bu adam teşekkür kelimesini dahi bilmeyen ağır keko. bu adamın da mı çevresi öyle? yoksa kızların çoğu mu böyle?

  sözlük'teki başlıkların pek çoğu genelleme içerdiğinden, bu başlığın da genelleme içermesi kadar doğal ne olabilir. zaten en sonda, kaliteli kalitesiz demişiz. sen arabaya tav olacak kız değilsen, üzerine alınma zaten. ne hikmetse, azınlık kaliteli kızların hepsi de sözlükte yazar.

  evet, sadece türk kızları değil, dünyada da böyledir kadın. ama arabaya bakan o kızlara bakın bi. öylesi güzel bakımlı kızların çıtasının yüksek olmasından daha doğal ne olabilir? biz burada ortalama bir kızın bile, "arabasız olmaz yeaa" triplerini eleştiriyoruz. türk kızı hakkındaki doğruları söyleyince kötü oluyoruz sonra. tecavüz tacize getirenler olmuş olayı. yuh amk!

  bir de erkeklerin araba sevdası kadar değil diyenler var. erkekle kızın araba sevdası bir değil tabii ki. kızların araba sevdası "koca götüm dolmuşlara otobüslere layık değil" havası. evet araba burada somut bir gösterge, paraya pula maddiyata olan düşkünlüklerine bir eleştiri zaten bu entry. hepiniz üniversite okuyan/okumuş insanlarsınız. illa açık açık yazalım mı her şeyi?
 • arabayla kafayı bozmuş, kadınları arabayı hak eden ve etmeyen olarak ikiye ayıran bir gerzeğin yanılgısıdır.
  kendisine fikrimin ince gülü filmini izlemesini öneriyorum. oradaki bayram bu tipin aynısı. (bkz: sarı mercedes)
 • recaizade mahmut ekrem' e sormak lazım.
 • hay senin türk kızına da sana da! başladılar yine cinsiyetçi aşağılamalara!

  oğlum manyak mısınız siz ya!? hiç kendinize bakmaz mısınız, hiç öz eleştiri yapmaz mısınız siz?

  sanki türk erkeği iskandinavya'dan gelme, hepsi birer prens! kızı da erkeği de hepimiz hemen hemen aynıyız işte. ne diye bu saçmalama gayreti?
 • arabada seks içindir.
 • buna inanip clio ile kiz tavlamaya kasan salaklar oldugunu da unutmamak lazim. turk standartlari o kadar rezil ki orta direk bir araba sahibi olunca ortamlarin krali saniyor kendini millet. sonra "bana kizlar niye bakmiyoaaa hep pahali arabalilara veriyor qizlar" muhabbeti. canim kardesim bunlarin hepsi evrensel kiz olayidir turku de amerikalisi da iyi arabasi olan adama kendini yamamaya calisir. biraz bagcilardaki kumesinden cik da hayat nasil isliyor ogren.
 • instagram, facebook her tarafta kendi arabasının, hatta arada başka arabaların fotoğrafını paylaşan türk erkeği kadar sevdalı değildir arabalara. neden erkekler arabalara meraklı olunca bu normal oluyor da kadınlar arabalara meraklı olunca bu bir 'para avcılığı' işareti oluyor, o da merak konusu.