şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sıkça karşılaştığım durumdur.

  ya çalışkan olacaksın, not isteyecek
  ya zengin olacaksın, borç isteyecek
  ya araban olacak, gezmek isteyecek
  ya popüler olacaksın, ortam iateyecek
  örnekler çoğaltılabilir.
  bunların hepsi aynı anda olursa sevgili olmak isteyecek
 • hayatın her döneminde olduğunu düşünmemekle birlikte, özellikle hayatımızın baharı dediğimiz dönemde yüzümüze tokat değil yumruk gibi çarpan bir gerçek.

  lise zamanından hatta ortaokul zamanından itibaren bu durumu görmeye başlarız, ergenlik diye tabir ettiğimiz dönemden itibaren. özellikle lise dönemindeki kızlarımız, bir prestij arttırma sevdasıyla yanıp tutuşmaya başlar. üst sınıflarda okuyan çocuklara ilgi duyma, hatta ve hatta kendi reşit değilken reşit bir erkek arkadaşa sahip olmaları, sıklıkla benim de lisedeyken şahit olduğum durumlardı. öte yandan özellikle lise döneminde sanatsal veya sportif faaliyetlerde başarı kazanan erkekler (liselerarası müzik yarışmalarında dereceye girmesi ya da liselerarası spor turnuvalarında madalya almış bir takımın kaptanı/lideri olması gibi durumlar özellikle), yine bizim platonik olarak duygular beslediğimiz kızların gözdesi konumundaydı. bu durum, kızların daha o dönemden başlayan elit ve üst düzey (!) insanlardan oluşan ortamlara bir şekilde kendini sokma isteğinden ibaret.

  üniversite dönemine geçtiğimizde ise bu durumun hem arkadaşlıkta hem de gönül ilişkilerinde devam ettiğine rastladık. eğer şanslıysanız ve 18-19 yaşında altınızda vasat da olsa bir arabanız varsa, yurt yerine evde kalıyorsanız, kulüp, kafe, bar tarzı yerler hakkında yeterince bilgi sahibiyseniz, kızlar tarafından el üstünde tutuluyorsunuz. kimisi arkadaşça takılmayı başarsa da sizin hiçbir maneviyat içermeyen prestijinizden yararlanmaya başlıyor, kimisi ise tam anlamıyla oltayı size takıyor. avlanıyorsunuz sevgili suserler. üstelik karşınızdaki kadının size saf duygular beslediğini zannediyorsunuz. özellikle bir öğrenci topluluğunun başkanıysanız, canı gönülden inanıyorum ki gerçekten de temiz duyguları vardır size karşı, kesin kesin. bir de tesadüfe bakın ki sizle aynı toplulukta bulunur, nasıl tesadüf ama. ya da seni sadece karakterin için seviyordur, cüzdanında kart şeklinde bir belge ve yanında genelde bulundurduğun bir kitapçık için değil. karınca boku kadar şüphem yok gerçekten.

  bunlar eminim sözlükte defalarca konuşulmuştur. hatta 10-15 sene öncesinin entrylerinde bile bahsi geçmiş. bu da demek oluyor ki değişen hiçbir şey yok. hayatın hatırı sayılır dönemlerinde başlıkta belirtilmiş gerçekle karşılaşacağız: lisedeki kardeşlerim de karşılaşacak, şu an üniversitedeki akranlarım da, çoktan iş hayatında atılmış abilerim de.
 • that' human nature baby denilebilir şu kızı bu kızı özelinde saçmalamak gerek. insan optimumu yakalama üzerinde gayret içerisindedir. bu da ilişkilere yansır. bence bi sorun yoktur. sen hem kel hem bodur hem salak hem şişman hem de fakir olacaksın sonra ama türk kızı hede hödö diye ağlayacaksın. hadi ordan herze
 • cikarini bilmem ama cakari varsa ceza almamak icin il milli egitim muduru olmasi lazimdir.
 • arkadaşlar sadece bir soru.. siz nasıl bi ortamda yaşayıp bu kızlarla karşılaşıyorsunuz?