şükela:  tümü | bugün
 • evet öncelikle bu konuya neden merak sardığımı anlatacağım.

  facebookta geziniyorum yaklaşık 1 ay önce kafa hafif çakır kız arkadaşımla kavga etmiş olmam lazım ki öyle milletin resimlerine falan bakıyorum.
  lanet bir gecede elimdeki buzbağını yudumluyorum bir de ne göreyim bildirim geldi iki tane.
  kızın birisi tek başıma çekilmiş olduğum iki resimi de beğenmiş.
  beni durduk yere likelamış.
  lan dedim ne oluyor, sigaraya elimi attım sigara bitmiş.
  büfe eve yakın sigara almaya gittim.
  geldiğimde bir de ne göreyim arka arkadaya bildiriler yağmış.
  15-20 bildiri benim 1 ayda aldığım toplam bildiri sayısı kadar önüne gelen resmi beğeniyor.
  kim bu? sorusu artık cevap bulmalıydı.
  profilindeki resimlere göz attım zorda olsa tanıdım.
  otelde çalıştığım zamanlarda vakit geçirdiğim polonyalı bir kız.
  ne günlerdi derken
  yorum bildirimi geldi.
  kız türkçe bilmediği halde çeviri yapıp fotoğrafa türkçe yorum yapmış, "çok güzel fotoğraf, balım(kalp öpücüğü gönderen smiley)".
  o saatten sonra düşünmeye başladım.
  türk kızının bitmek bilmeyen egosu nereden geliyor? diye.

  tipik türk kızına yapılan yorumlar "çok tatlı çıkmışsın canım, seni giderek güzelleştiren bir güç olmalı" falan halbuki bu kadınlar normalde kendilerinden hiç hazzetmez.
  arkadaş listenizde herhangi sıradan bir kızın sıradan bir resmine baktığınızda bile bir çok like görürsünüz ve kızların yaptıkları yapmacık yorumları.
  neden bütün kızlar adeta sözsüz kız dayanışması içinde sosyal medya da.
  bizde nasıl amk kırk yılda bir şöyle güzel bir resmimiz oldu profil resmi yapıyoruz.
  (zaten resmin beğenilme ve güzel yorum gibi bi beklentisi yok)
  amk en yakın arkadaşlardan gelen yorumlar
  -- kanka göbek yapmışsın
  -- lan çadırı dikmişsin amk
  -- neresi lan orası?
  -- vay amk o t-shirt benim değilmiydi lan
  -- kanka ameliyatla mı aldıracaksın o kazağı üzerinden?
  ama tipik sıradan basit ilkel türk kızında bile canım ne güzelsin, vs vs lan amk en yakın arkadaşları zaten kadını bildiğin adriana lima yapıyorlar yakın olmayanlar bile öyle abartıyor ki sanki 40 yıldır tanıyor kızı.

  sıra geldi asıl bedbaht olaylara içimizdeki addavarlara.
  nerde apaçi nerde başı bozuk herif varsa karılara dayanıyor.
  şimdi diyeceksin ki lan sen dadanmıyor musun?
  evet bende yazıyorum ama adabıyla.
  sosyal medya ortada yokken ki günlere gidelim.
  o tiplerin aynı ortama bile giremediği kadınlarla konuşma imkanı yokken, sosyal medya aracılığıyla resimlerini beğenerek yorum yaparak gerekse mesajlar yazarak gerekli ortamı kendine yaratıyor.
  tabi bu olaylar en sıradan, basit, basiretsiz...
  sergenin "bank asya'da ben böyle 50 tane topçu bulurum" dediği gibi kızlar da birden kendini vay amk ben neyim tribine sokuyor.

  yaptığım araştırmalar sonucu vk %3, msn % 16, sözlük platformları %21, tumblr %36, twitter %43, formspring %54, instegram %64, connected %72, swarm %81, periscope %87, azar %92, snapchat %93, scorp %99, facebook %100 türk kızının götünü kaldırmıştır.
  (ayrıca retricanın bu olaydaki hissesini de es geçemeyeceğim)

  evet kızların değeri arttıkça sıradan tipli güzel koçum yiğidim aslanım türk erkeklerinin şansı ne yazık ki %60-65 lerden %5-10 lara düşmüştür.
  şimdi size bir soru
  çoğumuz burda abazalıktan kırılıyoruz kendi adına konuş diyenler baştada söylediğim gibi baya şeyler yaşadım ama gün geçtikçe takıldığım kızların kalitesi düşdü.
  hiç fark ettiniz mi sıradan hatta vasat üstü bir kız bile istediği zaman bi erkek arkadaş bulabileceği için bu yukarda saydığım şeylere neden olanlar yüzünden en iyisini aramakta ve ne yazikki bulmakta.
  durum şu arz talep lan götü boklu kıza önüne gelen yazarsa o kızın kul küpek olucağı adamı da beğenmez onada istediği şekilde posta koyar.
  dikkat edin ülkemizde sıradan tipli bir çok kızın erkek arkadaşı varken sıradan tipli bir çok erkeğimiz abazalıktan günden güne eriyor ve yiğidim aslanım hep elemi muhtaç kalıcaz diyerek baktı olmuyor kendi değerinin çok altındaki kadınlarla sevgili oluyor.
  bu domino taşı gibi üstten alta doğru devrilmeye başlıyor.

  o geceden sonra dedim ben bunu nasıl kanıtlarım?
  fake bir facebook hesabı açtım.
  fotoğrafları da israil'de yaşayan bir kızın facebook profilinden aldım.
  öncelikle inandırıcılığı arttırmak için buna bir de fake check in arkadaşı ayarladım.
  ılım, starbucksta takılan, kankası ile check in yapan hayali varolmayan birisi.
  ve ılımın tek derdi sipariş verdiği white chocolate mochası ve pembe kapaklı ıphone nuna gelen mesajlara cevap verebilmek.
  ılım öncelikle arama butonuna rasgele isimler yazarak arkadaşlık teklifi gönderiyor .
  200 300 arkadaşı olduktan sonra bu stratejiye ihtiyaç duymayıp arkadaşlık istekleri almaya başlıyor starbuckslı ılım.
  ve iki hafta da 1500 arkadaşı oluyor.
  mesaj kutusuna gelen mesajlar sayılamayacağı kadar fazla.
  (inanın kendi elimi çekip bir fotoğraf atttım.
  ele yapılabilecek tüm iltifatlar yorumlarda)
  http://hizliresim.com/qbm2kk
  http://hizliresim.com/laml7j

  edit:israilli kızdan izin aldım.
  fake hesabı açtığım zaman ilk önce profilinin linkini attım smileyle cevap verdi.

  debe editi: türk erkeği sadece kızların göt kalkıklığına sebep olmaz.
  bazen arkasına orospu devleti de alarak, bir kızın tüm hayatını karartıp onu yaşayan ölü haline getirebiliyor.
  (bkz: #59406125)

  favori ya da artı için kendi entrymi editlediğimi düşünenler olacaktır.
  sakın! favori ya da artı vermeyin sadece bu bkz okuyun.
  türk kızları okusun! saçma sapan triplere girmek yerine "ne hayatlar var be?" diye söylensin.
  türk erkekleri okusun! hemcinsleri yüzünden zindan edilen hayatları okurken yüzleri kızarsın, utansınlar...
 • üst edit: bu başlıktaki kelime nahoş oldu, özür dilerim herkesten öncelikle. ancak bu tabire toplumda uyan çok kız/kadın var; maalesef istisnası pek fazla değil. istisnalarının da başımızın üstünde yeri var. üst edit bitti.

  internetteki ve sokaktaki turk abazan sayisinin fazla olmasindandir. herifler her disi canliya bakmaya,laf atmaya egimli, nette her turlu fake ya da gercek, cirkin ya da guzel fark etmez herkese mesaj atip bi ayarlama gayretleri icinde oldugundan, isbu turk kizimiz da prenses annesinin guzeli olup gtu kalkmaya basliyor.
  bakiyosun yasi 30-35 olmus hala internette facebook instagramda pozlar, likelar, ekleme teklifleri pesinde. sonra da netten buluştuğunşa haşne fişne...sonuç? reel hayatta 30-35 yaşında skindirik işlerde çalış; ama kafa 20'sinde ve prenses.
  https://www.youtube.com/watch?v=lrteqxqiqdm
  ayrica bkz
  #60232493
  sonuç 35 yaşında kedi, köpek seçen bekar kızlar
  yazık.. kibirli değil tevazulu olun, hovarda değil ağırbaşlı olun, aynı anda birkaç erkek portföyü yapıp birisini seçerimleri değil, dürüstlüğü şiar edinin.
 • %100 erkeklerin suçudur. her gördüğüne yazılan tipler yüzünden oluyor.
 • arz talep ilişkisi..

  talep çok arz yok..istanbul izmir'de falan hissedilmiyor pek ama vakti zamanında merzifon'da askerlik yaptıydım astek olarak, arkadaş "la bu insanlar nasıl üremiş" diye sorduğumu hatırlıyorum ya..dişi yok lan ortamda..kadın yok olm..kız hak getire lan..

  dişi insan kişisi neye benzer, nasıldır hatırlamak için anatomi kitaplarına baktığımı hatırlıyorum lan.."memesi var, eveet saçlaar, hımm vajina diye bir şey, bu ne ola ki" falan diye iç sesimle muhabbet ettiğim hafızamdadır..

  yatın kalkın bu ülkenin sahilleri olduğuna, antalya'sı izmir'i olduğuna dua edin..allahtan oralar var da iki sevişiyon, bi şey yapıyon..anadolu diye bir yer var..allahım allahım..evlerden ırak..karısızlıkta gobi çölü amk.
 • türk erkeğinin am için sincabın bile götünü kaldırabilecek davranışlarıdır.
 • türk erkeğidir.
 • daha yeni onca kadın yazar alımı söz konusu iken; bu konuyu görmek yeni yazar arkadaşlarımızın kadınlığı konusunda beni derin düşüncelere sürükledi.

  hoşgeldiniz beyler.
 • türkiye insanının g.t kalkıklığı sebebiyle aynıdır.

  g.t kalkıklığı yerine kibir desek aslında daha yerinde bir tanımlama kullanmış oluruz.

  türk kadını veya türk erkeği diye ayırmadan; bu kibrin sebebi, bu insanların bazı şeylere tam anlamıyla asla ulaşamayacaklarını bilmesidir. kadın/erkek fark etmez, halk olarak doğu ve batı arasında sıkışıp kalmış durumdayız. cumhuriyetten itibaren batı etkisi ve son on iki yıldır da akp ile doğu/arap etkisi derken, deyim yerindeyse, türkiye insanının henüz batıyı sindirememişken ayarları bozuldu. bir yanda batı ve bir yanda doğu; halihazırda karakterlerin oturmaması nedeniyle hayatın her alanında bir görgüsüzlük ortaya çıktı. bu, önceleri, batı görgüsüzlüğüydü; lâkin fikirlere temel kazandırmak zordur. henüz batıdan gelen eski ya da yeni düşüncelere ayak uydurulamamışken bu kez doğunun düşünceleri, yaşam biçimi ve bunlara ayak uydurmaya çalışırkenki görgüsüzlükler geldi. batı ve doğu, türkiye insanında çarpışıyor. türkiye insanı, hem batıyı hem de doğuyu istiyor ve seviyor; fakat aynı zamanda her ikisinden nefret ediyor.

  türkiye kadınları, hem batılı hemcinsleri gibi özgür ve özgüven sahibi olmak istiyor hem de doğulu hemcinsleri gibi dinin gereklerine ve geleneklere bağlı. aynı şekilde türkiye erkekleri, hem batının kadınlarını türkiye kadınlarında görmek istiyor hem de doğunun kadınlarının namus değerlerini görmek istiyor. erkekler, istiyor ki türkiye kadını yatakta bir .rospudan farksız olsun; ama ciddi anlamda kadın, sokakta burka ile dolaşsa pek çoğunun sesi çıkmaz, bu bir gerçek.

  türkiye insanı doğu ile batı arasında sıkışmış durumda, kadın olsun erkek olsun. türk kadının g.t kalkıklığının nedeni de tam olarak bu. yani batılı kadın gibi özgüvenin ve özgürlüklerin sahibi olmak istiyor; ama doğulu kadınlar gibi - aslında - kendini buna lâyık görmüyor. kafasına türbanı sarıp pardösüyü giyse bile, topuklu ayakkabılar ile güm güm yürürken, o yürüyüşü ve makyajı ile batılı kadın mesajı vermeye çalışıyor; ama bunu içten benimsememiş. bu manzaraya bakan erkek ne düşünüyor? bu noktada makyaj, yürüyüş, kendinden emin tavırlar ne yazık ki karakter ile uyuşmuyor ve o zaman doğu ile batı arasına sıkışıp kalmış bir kadın için söylenebilecek tek bir şey var: kezban. tabii erkekler, kadınları kezban olarak tanımlarken, kadınlar da boş duramaz. onlar da türkiye erkeğinin tıpkı kendilerinin olduğu gibi doğu ve batı arasında sıkıştığını fark eder ve o zaman, o erkeklere tepeden bakar, yani, "beni beğenmiyorsun; ama sen kimsin? sen de benden farklı değilsin, pis kâmil!" diye sorar ve sorgular; çünkü batının özgürlüklerini hem kadın hem de kendisi için örnek alan türkiye erkeği, aynı anda bekaret peşinde koşabilmektedir veya parmak arası terliği çorapla giyebilmektedir. şort ve sırt çantası kullanabildiği, son derece batılı bir görünüm çizdiği halde hâlâ arabesk dinleyebilmektedir.

  türkiye kadını ve türkiye erkeği, birbirinde durmaksızın batıyı ve doğuyu yakalar. doğunun baskın olduğu bir erkekte, batıyı yakaladığı zaman her iki taraf da hata vermiş olur. aynı biçimde batının baskın olduğu bir kadında da doğu esintisi yakalanır ve yine her iki taraf error verir. batının etkisinde bir kadın gezer, dolaşır, eğlenir, erkeklerle samimi olur; ama bir kısmeti çıktığı zaman doğulu bir kadın gibi bekaretini korumaya çalışır, aşkı paylaşmaz; zaten o zaman da aşk yanlış tanımlanmış olur. aynı biçimde batının etkisinde bir erkek; kadının özgürlüğünden, memelerinden, birey olmasından, kadının ekonomik özgürlüğünün öneminden bahseder; ama bakarsanız, doğulu gibi çok eşli yaşamaya hevesli ve o da aşkı yanlış tanımlıyor. sonuç olarak türkiye kadını ve erkeği, birbirinde batıyı görmek istese doğuyu da yakalıyor; doğuyu görmek istese batıyı yakalıyor; bunlar önemli ya da önemsiz detaylar olsa da...

  yalnızca türkiye kadınlarında değil, türkiye erkeklerinde de bu durum, g.t kalkıklığı olarak ortaya çıkıyor. aslında bu yalnızca doğu ve batı arasında sıkışıp kalmaktan, net bir tercih yapamamaktan, kendi isteklerini ve duygularını bilememekten kaynaklanan bir özgüven sorunu olarak her iki tarafın birbirine öfkelenmesine neden oluyor. ideal çiftlerde bile bu durum kendini belli ediyor. batıda bir insan, barda tanıştığı biriyle sevgili olup evlenebiliyor, bu durumu ya da kadını yargılamıyor; ama doğu için bar ne demek? allah korusun, orada yalnızca .rospu bulunur ve hiçbir .rospu ile evlenilmez. aynı biçimde ve kadın tarafı için, tıpkı batılı kadın gibi topuklu ayakkabı giyip ağır makyaj yapabiliyor, ekonomik özgürlüğü olabiliyor, üniversiteye doktorasına kadar gidebiliyor, evlenince kocasına yaprak sarma yapmayı eksiklik ve küçüklük sayıyor; ama tıpkı doğulu kadının bakış açısı gibi ailenin temel direği erkektir ve hesabı o öder vb...

  örnekleri çoğaltabilirsiniz. batılı ve doğulu fikirleri, davranışları alın, hepsini biliyorsunuz zaten, harmanlayın. gördüğünüz kadın ve erkeklerde bulabilirsiniz bunları. tezat denilen pislikler işte. fazla söze gerek yok.

  sonrası? iyilik ve güzellik değil tabii ki. kaos, kendini bilmezlik, saygısızlık ve görgüsüzlük. kocaman insanlar olduğu halde hâlâ doğu veya batı arasında tercih yapamama, ikisi arasına sıkışma, %90 batılıyken %10 düzeyinde bile olsa doğulu olma; %90 doğuluyken, %10 batılı olma, daha başka oranlar vs... birbirine baktığında %90'lara sevinirken %10'lardan nefret etme veya %10'a sevinirken %90'dan nefret etmek vb.

  seçiminizi yapın. aynı anda hem bira hem çay; hem kokteyl hem çiğköfte; hem gala gecesi hem de özkardeşler düğün salonu olamaz. ünlü bir moda evi olsun olmasın gelinliğin üzerine kırmızı kurdele bağlanamaz; davul zurnayla başlayan bir düğünün devam eden anlarında frank sinatra'nın "i love you baby" şarkısında halay çekilemez.

  ... ya da birbirinizi öyle kabul edin.

  başka bir entry'imde dediğim gibi:

  "yıkılması gereken fikirlerle yaşayanlar çoktan ölüdür."
 • hayatı boyunca hayatına girip her saniye onun götünü kaldıran ezik ve küçük pipili ibnelerdir.