• evet öncelikle bu konuya neden merak sardığımı anlatacağım.

facebookta geziniyorum yaklaşık 1 ay önce kafa hafif çakır kız arkadaşımla kavga etmiş olmam lazım ki öyle milletin resimlerine falan bakıyorum.
    lanet bir gecede elimdeki buzbağını yudumluyorum bir de ne göreyim bildirim geldi iki tane.
    kızın birisi tek başıma çekilmiş olduğum iki resimi de beğenmiş.
    beni durduk yere likelamış.
    lan dedim ne oluyor, sigaraya elimi attım sigara bitmiş.
    büfe eve yakın sigara almaya gittim.
    geldiğimde bir de ne göreyim arka arkadaya bildiriler yağmış.
    15-20 bildiri benim 1 ayda aldığım toplam bildiri sayısı kadar önüne gelen resmi beğeniyor.
    kim bu? sorusu artık cevap bulmalıydı.
    profilindeki resimlere göz attım zorda olsa tanıdım.
    otelde çalıştığım zamanlarda vakit geçirdiğim polonyalı bir kız.
    ne günlerdi derken
    yorum bildirimi geldi.
    kız türkçe bilmediği halde çeviri yapıp fotoğrafa türkçe yorum yapmış, "çok güzel fotoğraf, balım(kalp öpücüğü gönderen smiley)".
    o saatten sonra düşünmeye başladım.
    türk kızının bitmek bilmeyen egosu nereden geliyor? diye.

tipik türk kızına yapılan yorumlar "çok tatlı çıkmışsın canım, seni giderek güzelleştiren bir güç olmalı" falan halbuki bu kadınlar normalde kendilerinden hiç hazzetmez.
    arkadaş listenizde herhangi sıradan bir kızın sıradan bir resmine baktığınızda bile bir çok like görürsünüz ve kızların yaptıkları yapmacık yorumları.
    neden bütün kızlar adeta sözsüz kız dayanışması içinde sosyal medya da.
    bizde nasıl amk kırk yılda bir şöyle güzel bir resmimiz oldu profil resmi yapıyoruz.
    (zaten resmin beğenilme ve güzel yorum gibi bi beklentisi yok)
    amk en yakın arkadaşlardan gelen yorumlar
    -- kanka göbek yapmışsın
    -- lan çadırı dikmişsin amk
    -- neresi lan orası?
    -- vay amk o t-shirt benim değilmiydi lan
    -- kanka ameliyatla mı aldıracaksın o kazağı üzerinden?
    ama tipik sıradan basit ilkel türk kızında bile canım ne güzelsin, vs vs lan amk en yakın arkadaşları zaten kadını bildiğin adriana lima yapıyorlar yakın olmayanlar bile öyle abartıyor ki sanki 40 yıldır tanıyor kızı.

sıra geldi asıl bedbaht olaylara içimizdeki addavarlara.
    nerde apaçi nerde başı bozuk herif varsa karılara dayanıyor.
    şimdi diyeceksin ki lan sen dadanmıyor musun?
    evet bende yazıyorum ama adabıyla.
    sosyal medya ortada yokken ki günlere gidelim.
    o tiplerin aynı ortama bile giremediği kadınlarla konuşma imkanı yokken, sosyal medya aracılığıyla resimlerini beğenerek yorum yaparak gerekse mesajlar yazarak gerekli ortamı kendine yaratıyor.
    tabi bu olaylar en sıradan, basit, basiretsiz...
    sergenin "bank asya'da ben böyle 50 tane topçu bulurum" dediği gibi kızlar da birden kendini vay amk ben neyim tribine sokuyor.

yaptığım araştırmalar sonucu vk %3, msn % 16, sözlük platformları %21, tumblr %36, twitter %43, formspring %54, instegram %64, connected %72, swarm %81, periscope %87, azar %92, snapchat %93, scorp %99, facebook %100 türk kızının götünü kaldırmıştır.
    (ayrıca retricanın bu olaydaki hissesini de es geçemeyeceğim)

evet kızların değeri arttıkça sıradan tipli güzel koçum yiğidim aslanım türk erkeklerinin şansı ne yazık ki %60-65 lerden %5-10 lara düşmüştür.
    şimdi size bir soru
    çoğumuz burda abazalıktan kırılıyoruz kendi adına konuş diyenler baştada söylediğim gibi baya şeyler yaşadım ama gün geçtikçe takıldığım kızların kalitesi düşdü.
    hiç fark ettiniz mi sıradan hatta vasat üstü bir kız bile istediği zaman bi erkek arkadaş bulabileceği için bu yukarda saydığım şeylere neden olanlar yüzünden en iyisini aramakta ve ne yazikki bulmakta.
    durum şu arz talep lan götü boklu kıza önüne gelen yazarsa o kızın kul küpek olucağı adamı da beğenmez onada istediği şekilde posta koyar.
    dikkat edin ülkemizde sıradan tipli bir çok kızın erkek arkadaşı varken sıradan tipli bir çok erkeğimiz abazalıktan günden güne eriyor ve yiğidim aslanım hep elemi muhtaç kalıcaz diyerek baktı olmuyor kendi değerinin çok altındaki kadınlarla sevgili oluyor.
    bu domino taşı gibi üstten alta doğru devrilmeye başlıyor.

o geceden sonra dedim ben bunu nasıl kanıtlarım?
    fake bir facebook hesabı açtım.
    fotoğrafları da israil'de yaşayan bir kızın facebook profilinden aldım.
    öncelikle inandırıcılığı arttırmak için buna bir de fake check in arkadaşı ayarladım.
    ılım, starbucksta takılan, kankası ile check in yapan hayali varolmayan birisi.
    ve ılımın tek derdi sipariş verdiği white chocolate mochası ve pembe kapaklı ıphone nuna gelen mesajlara cevap verebilmek.
    ılım öncelikle arama butonuna rasgele isimler yazarak arkadaşlık teklifi gönderiyor .
    200 300 arkadaşı olduktan sonra bu stratejiye ihtiyaç duymayıp arkadaşlık istekleri almaya başlıyor starbuckslı ılım.
    ve iki hafta da 1500 arkadaşı oluyor.
    mesaj kutusuna gelen mesajlar sayılamayacağı kadar fazla.
    (inanın kendi elimi çekip bir fotoğraf atttım.
    ele yapılabilecek tüm iltifatlar yorumlarda)
    http://hizliresim.com/qbm2kk
    http://hizliresim.com/laml7j

edit:israilli kızdan izin aldım.
    fake hesabı açtığım zaman ilk önce profilinin linkini attım smileyle cevap verdi.

debe editi: türk erkeği sadece kızların göt kalkıklığına sebep olmaz.
    bazen arkasına orospu devleti de alarak, bir kızın tüm hayatını karartıp onu yaşayan ölü haline getirebiliyor.
    (bkz: #59406125)

favori ya da artı için kendi entrymi editlediğimi düşünenler olacaktır.
    sakın! favori ya da artı vermeyin sadece bu bkz okuyun.
    türk kızları okusun! saçma sapan triplere girmek yerine "ne hayatlar var be?" diye söylensin.
    türk erkekleri okusun! hemcinsleri yüzünden zindan edilen hayatları okurken yüzleri kızarsın, utansınlar...
  • türk erkeğinin pıttığa (bkz: pıttık) olan akılalmaz tutkusu olabilir mi acaba?

'la gardaş. şo garıya bir hafta saplayayım, sonra derimi yüzsünler, üstüme benzin döküp yaksınlar omuna goyan!' diyen adam tanıyorum.
    adam espri filan yapmıyor. saplamak istediği hatun da 50 yaşının üstünde seksenlerden kalma bir şarkıcı.

başka sözüm yok hakim bey.
  • indirecek erkeklerin kendilerini takmıyor olabilmesi mi
  • ülkede cinselliğin tabu olmasındandır.

seks abartılı ve genelde yapılması ayıp bir şey olduğu düşünüldüğünden, seks yapan kadinlarin sayısı az ve bu yüzden erkeklerin de az. bu yüzden abazanlaşan türk erkeği önüne gelen kadına bulunmaz hint kumaşı gibi davrandığından o kızlar da nasılsa isteniyorum diyerek standartlarını yükseltiyor. bilmiyolarki sana yavşayan erkekler önüne gelen her kıza da aynı şekilde davranıyor, facebookta belki verir diye zaten 200 kişinin beğendiği kızın resmini beğeniyor.
  • tek sebebi vardır. o da sosyal medya hesaplarındaki 'beğeni ve takip sayısı'. kız bi fotoğraf paylaşıyor '1500 kişi bunu beğendi' oluyor. kız bi hesap açıyor '2500 kişi takip ediyor, takip ettiği kişi 150'
    bu ne lan??!?!?!

haliyle göt tavan. burun kat sayısı arttıkça artıyor. bunu yapan da sizlersiniz. nefret ediyorum beyni, gururu olmayan insanlardan!
  • bu devran elbet dönecek kızım
  • başlığı açan arkadaşın gayet güzel açıkladığı sebeplerdir. ancak eksik vardır neden erkeklerimiz böyle talepkarken kadinlarımız bu kadar tok satıcı. en baştan başlarsak 10 erkek ve 10 kadın olsun elimizde, bunları 10 en yüksek puan olmak üzere teker teker dağılcak şekilde kodlayalım, erkeklere sayıdan sonra e harfini ekleyelim kadınlara da k harfini.

şimdi, efendim öncelikle toplumsal baskılar sebebiyle talepkar olan taraf ekseriyetle erkek tarafıdır. toplumun çoğunluğunda kadının böyle bir talepte bulunuyor olması bile düşünülemez ve buna insanın haddini bilmeden daha güzel için uğraşması etkendir. ayrıca her erkek bir kıza sadece ciddi manada yazmaz.

8e erkeği efendi değil piç bir erkek, amacı bir an önce uğraşmadan takılmak bir kızla 3-5 ay. tam bir bora mesele güzellik değil zaten yaşı genç daha. gidiyor 8k kadını yerine 6k kadınına yazıyor. 6k kadınının da dibi düşüyor haliyle. bu örnekleri daha da artırabiliriz. piyasa koşulları tam dengeye gelmiyor kadınların tam özgür olmaması sebebiyle ve de erkeklerin bir kısmının yatağa atayım yeter yüzüne bakılsa yeter anlayışı da eklenince bu dengesizlik oluşmaktadır. kadınlarımızın götünü yine biz kaldırıyoruz beyler, sırf verişken diye bir alt segment kıza yazıp sonra o segmentteki kızın arkadaşlarına reklam olup o segmentteki kızların beklentilerini artırıyoruz.
  • genelleme yapmak dogru olmasa da, buyuk olcude katiliyorum. nedeni de tamamen am got duskunlugunden kendini sasirmis erkek populasyonudur. sikecek diye el pence divan..
  • azıcık güncel konulardan, siyasetten, bilimden konuşmaya kalksan iki lafı bir araya getiremeyecek olan türk kızının anlaşılmayan boş havasıdır. tek hayat amacı instagram'da kaç beğenim var diye takip edip, egosunu tatmin etmektir.
hesabın var mı? giriş yap