şükela:  tümü | bugün
  • kız bulabilseler - ah bulabilseler- sevgilisiz dakika durmayacak türk erkeklerinin eleştirmesinin gülünç olduğu durum.

kız-erkek, türk - başka millet meselesi değil bu. tamamen çağımızın hastalıklarından bir hastalık :tüketmek.

sevmeyi bile tüketti insanlar. hiç durmadan sevmek, sevilmek istiyorlar. çok şey istiyorlar. ne istemiyorlar biliyor musunuz? yalnız kalmayı. ölümden korkar gibi yalnız kalmaktan korkar olduk.

en son elimizde yine tükettiklerimiz ve yıpranmış bir "ben".
  • (bkz: serin hikaye)
  • ne kadar saçma sapan genellemeler yapılıyor son zamanda ya 1 örnek ile bütün kadınlara bok atmak ciddi saçma
  • evet şimdi tüm single sözlük kızları gelip yoo ben singleim yazacak. çok üst düzey bir zeka bravo.
  • cidden var böyle bir şey.

bugüne kadar birlikte olduğum kızların yalnızca bir tanesi yalnızdı. diğerleri hep başka daldan benim dala atladı. maşallah maymun gibi türk kızı, karakter yoksunusun türk kızı, allah belanı versin türk kızı. geberemedi gitti türk kızı.
  • bazı kızlar için doğru olan durum ama benim için değil çünkü ben çirkinim ehheheee :) ya ama bunu iki yönden düşünebiliriz. türk aile yapısı. türk kızları atarlı kızlardır . sen durmadan bir kıza durmadan sevgili yapma bir gören olur aman şöyle bilmem ne diye baskı yaparsan göreceksin ki 5. sınıfta sarılmalara falan başlamış. mesela ben bir türk kızı olarak aileme hiç dert vermedim neden? onlar da biliyorlar ki bana gelene kadar ohoooo :d ama geçen gün yolda yürüyorum falan ulan dedim yalnızlık aslında çok zor olabiliyor bazen. hani çoğul olmak insanı daha güvende hissettiriyor olabilir belki kızlar ondan hep sevgili yapıyorlardır. zaten türk kızlarının azımsanmayacak bir kısmı karşısındakini sevmeden sırf sevgili olmak için sevgili oluyor. mesela bir anımı paylaşayım sizlerle :d ben 8. sınıftayken -puslu yıllar- tabi o zamanlar yine çirkinim, yanımdaki kızlar da hep güzel ama o yaz onlarla kankayım. e tabi tipsiziz diye allah belamızı tam olarak vermiş değil, bize bahşedilen bazı özellikler de var. mesela bana yürüyecek kadar düşmüş çocuğa ve sorularına ''ben çıkışta hep eve giderim, öyle alışkanlıklarım yoktur'' demek gibi. bir keresinde çocuğun birine akşam ezanından önce evde olmam lazım demiştim ehheheeh :d bunları yaparken accayip eğleniyorum ama :d bildiğin haykıra haykıra gülüyorum. hah nerede kalmıştık. işte bir de erkek grubu var serseri. bizim sokağın çocukları. çocuk benden 2 yaş büyük ama benden kısa, yanımdaki kız da çocukla yaşıt. bir kız daha var bu iki kız kuzenler, erkeğin yanında da yine sokaktan diğer kuzene yaşıt bir çocuk. işte bir gün çocuk bunları çağırdı böyle binanın arkasında birşeyler konuştular bir baktım ki böyle çiftli çiftli sevgili olmuşlar bunlar :d yav diyorum içimden ne güzel kızsın ben bile beğenmedim o çocuğu ama pateni falan var :d annem ağzımı yüzümü kırmayayım diye bana almadı artık yüzümü falan çarparsam daha ne olabilir diye korktuğundan mıdır nedir... her neyse işte abi bunlar böyle iki üç gün takıldılar. takıldılar dediğim işte okul mokul paten maten konuşuyolar. sonra kız çocuktan ayrıldı. kız da hemşerimdi ulan ben hemşerilerimi yerleree göklereee sığdıraaamazzkennn seni elin oğlanlarından ayrılırkeenn göreeennlerr olmuşşş..sonra kız bir süre sonra başka biriyle daha sevgili oldu. dedim aman bunlar bizim sülaleden değil ondan herhal :dddd yani biraz daha büyük dediğimiz türk kızları da bu akımın temsilcileri demek istiyorum beyler :) ha diğer kuzen de ayrıldı bu arada. aynı gün ayrıldılar. çete midirler nedir :d
  • bizim kültürde kadınların hemen baş göz edilmesi istenir, kendileri de isterler, evlenmek bir statü göstergesidir, doğru. öte yandan kadın-erkek asla birlikte vakit geçirmeyi bilmediği gibi, bireysel gelişmenin de eksikliği ile birlikte gerçekten bir çift olmuş, kader birliği etmiş karı-kocaları çok nadir görürüz. bu yüzden söylemeliyim ki işin asıl trajik yanı türk kızı hiçbir zaman single/bekar değildir lakin eşinin yanında kocayana kadar derin bir yalnızlığa mahkumdur.
    aile ve akraba çevresinde özellikle kadınlar neden sürekli çocuklarının/başkalarının hayatlarına bu kadar sarıyorlar bir daha sorgulayın isterseniz.