şükela:  tümü | bugün soru sor
 • memleketimizdeki guzel kizlarin bir karis sakali olan insanlara duydugu hayranliktir.

  sonra diyorlar ki memleket araplasiyor. ulan bu siktigimin pis sakalli heriflerine sen domaliyorsun.. sonra iki tokat yediginde de babanin evine kosuyorsun.

  oldum olasi sakaldan hoslanmayan biri olarak turk kizina yakistiramadigim arapvari begenilerin dizilerden kizlarimiza nasil gectigini goruyor ve aciyorum.

  sevgili turk kizi, hergun dayak yesen bile sana zerre acimiyorum. amin sikilsin.
 • psikiyatrik bir sorunlari oldugunu dusunuyor insan.
 • sakallılar kadın döverken, her gün traş olanlar kadınları el üstünde tutuyor sanki. nasıl bir kafa ile bu kadar geniş genelleme yapılıyor anlamıyorum. eleman çeşitli insanları genelleyerek kin kusmuş resmen. arap, sakallı erkekler ve sakallı erkek seven türk kızlarının hepsi ölmeli herhalde adama göre.

  bak gerizekalı arkadaşım, biri arap olduğu için ya da sakallı olduğu için kadınları dövmez. arap, türk, avrupalı, sakallı, sakalsız, kıllı, kılsız, vs. (bu liste uzar gider) olabilir ve kadınları dövebilir ya da dövmeyebilir. tamamen kişinin özelliklerine bakar. senin her gün traş olmaktan kayış gibi olmuş suratının yerine sakallı bir adamı seçmiş kız yüzünden gelip burada ağlama.
 • burada konu yeşil gözlü, kaslı erkekten hoşlanma değildir. lütfen konuyu çarptırmayın.

  diziler sakallı erkek doldu. farkında olmadan irana benzer bir hale geldik. eskiden traş olmak bir medeniyet göstergesiyken, bugün sakallı dolaşmak bir medeniyet göstergesi haline gelmiş.

  bugün kızlarımıza sorduğumuzda, büyük bir kısmı sakallı erkeklerden hoşlandığını söylüyor. söylemese de kolunda gezen erkeklerden görüyoruz. ben hatırlıyorum bundan 10-15 yıl öncesinde sakallı erkekler ancak doğuda falan olurdu. bu kadar yaygın değildi.

  demem o ki tv de ne görüyorsa, kızlarımız o tarza yakın erkeklere sevgi besliyor. özenti bir nesil doğuyor. ve işin kötü tarafı hepsi bir karış sakalı olan erkeklere hayran. yazık..

  bak bakalım şuradaki erkeklerin kaç tanesi sakallı: https://goo.gl/images/3i4g8t
  bir de bu var: https://goo.gl/images/qgkbz1
  bak bak bak: https://goo.gl/images/f5nzay

  bu da eskilerden: https://goo.gl/images/luusvv
  bak bir de bu var: https://goo.gl/images/2l8efv
  bu da bonus olsun be: https://goo.gl/images/nybxyb
 • sakalın, yüzdeki kusurları gizleme özelliğinden ileri geliyor olma ihtimali çok yüksek.
 • türk kızlarına bok atmaya gerek yok. sakalsız haline güvenen erkek kalmadı. görüntü irana benziyor baya baya evet. doğuya giden gemi içinde batıya koşanlara selam olsun
 • olmayan hayranlıktır.
  bir kaç ünlü dingil ortaya sakallı erkek daha iyi yeeaa diye bir bok attı bütün memleket erkekleri el kaide militanlarına döndü a.k
  saçmalamayın ve dünyaya geri dönün yok öyle bişii
 • ben turk kadiniyim ve sakaldan hoslanmiyorum. erkegi daha cirkin gosteriyor.
 • erkeklerin uydurmasıdır.
  sakallarına kılıf arıyorlar.
  sakal sevmeyenler var.
  ama kim söylemem eheh.
 • öncelikle kirli sakalın ne olduğunu tanımlamak gerekir zira entry başlığındaki "kirli sakal"ın entrylerde yazılanlarla uyuşmadığını söylemeliyim.

  benim bildiğim, kişiden kişiye değişiklik gösterse de -çünkü her erkeğin sakalı aynı hızda çıkmıyor -, birkaç günlük ya da bir haftalık sakala kirli sakal deniliyor. kirli sakal başlığı altındaki entrylerde de üç günlük sakal ve zımparadan hallice gibi tanımlamalar kullanılmış. google'a sorduğumuzda ise şöyle abilerin fotoğraflarıyla karşılaşıyoruz: kirli sakalya da stubble beard kirli sakal dediğimiz şey bunlardır, kirli sakal ile sakalı karıştırmamayı bir öğrenmek lazım.

  diyelim ki derdiniz türk kadınının sakal hayranlığı olsun. böyle bir argümanı desteklemek için de günümüzde yayınlanan televizyon dizilerinden örneklemeler verilmiş. diziler sakallı erkekler dolmuş. sonra da türk kadınları televizyon dizilerinden görüp böyle erkekleri beğenir olmuşlar, özenti olmuşlar falan. söylenilenlerin tam tersi olamaz mı mesela? günümüz kadını sakallı erkek seviyor olamaz mı? bunu bilen medya da daha çok reyting için sakallı erkek karakterler yaratıyor olamaz mı? olamaz çünkü özellikle türk kadını özentidir, televizyonda gördüğünü beğenir, sonra da sevgililerinden sakallarını uzatmalarını bekler, değil mi?

  bir de sakallı erkeğin dövdüğü, türk kadınının kendisini döven erkeği beğendiği, bu sebeple de türk kadınının başına gelen her şeyin müstahak olduğu söylenmiş ki bu da bir yobaz beyanıdır. bununla ilgili daha fazla bir şey söylemeye gerek görmüyorum.

  her koşulda, güzellik ve estetik kavramlarının göreceli olduğundan, çoğunlukla da dönemlere göre değişiklik gösterdiğinden bi' haber olan önyargılı kişilerin düşüncelerinin yer aldığı bir başlık olduğunu varsayıyorum. bir ara kadınların güzelliği ile ilgili şöyle bir video izlemiştim: https://www.facebook.com/…zgvnpdf-dkq3svumh9x2avkki bu da kenarda dursun da 10-15 yıl evvelki erkeklerin fotoğraflarıyla şimdikileri kıyaslamayın.