şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hamileyim)
 • 10 yıldır uzattığı ve her sabah ördüğü saçlarını keser, perukçuya satar, size hediye alır. ancak muhtemelen 40 yıl boyunca her gün o hediyeyi bir şekilde size hatırlatır. o hediye alma hatasına, siz de kabul etme hatasına düştünüz ise, erkek gibi davranın <be a man> ve bu hatalar yumağı olmaya evrilen ilişkiyi derhal sona erdirin.
 • kadın maltepeden bayrampaşaya 45 km yol tepip gidebiliyorken, erkek davutpaşadan bayrampaşaya 4,5 km gelemiyorsa neyin sürprizinden söz edebilirsiniz ki. kazak, kurabiye, foto albümü neyine yetmiyor.

  biz de sürpriz yapmayı biliyoruz inanın, siz enteresan hobilere sahip oldunuz da biz size onlarla alakalı sürpriz yapmadık mı? düzenli olarak maç izlemeyi ve tv karşısında belgesel izleyerek cips yemeyi hobi zanneden türk erkeğine ne tür bir sürpriz yapabiliriz. bizi kıyasladığınız avrupalı kadın var ya, hah, onun erkek versiyonu da var işte. bir kere sürpriz yapıp şu sikik şehrin dışına çıkardınız sanki de türk kadınını, bir de avrupalı kadınla kıyaslıyorsunuz. avm'de kahve içmekten fazla ne vasfınız var?

  not: entry kişisel veri içermektedir, genelleme yoktur, varsa da referans götümdür.

  not2: dil cinsiyetçi algılanmış biraz, küfürlü mesajlar da geldi, gayet yapıcı mesajlar da. kimseye kendimi açıklamak zorunda değilim, kadın-erkek ilişkileri konusunda en ileri görüşlü insanlardan biriyimdir herhalde bu sözlükteki. sadece biraz sivri dilliyim, bu da yanlış anlaşılmama ve önyargı ile yaklaşılmasına neden oluyor.
  burada bir genelleme yok, sadece kendi yaşadığım dünyada kendi düşüncelerimi dile getirdim. herkesin dünyası farklıdır. bana "iğrenç" gelen başkasının "mükemmel"i olabilir.
  burada altını çizdiğim nokta şu, hiçbir farklılığı, hiçbir vasfı olmamasına rağmen, kendini bir şey zannedip kadını aşağılayan, ondan "mükemmel" olmasını bekleyen vasat altı erkeklerden bıktık. bu entryde cinsiyetçilik var diye bir taraflarını yırtan erkekler var ya, hah, işte onlar tam olarak hedef kitlem zaten. o kadar ataerkil bir zihniyet taşıyorlar ki omuzlarının üzerinde, kendini savunan, sesi çıkan kadın hemen "kezban", "vizyonsuz", "kaşar" oluyor.
  bir entry üzerinden beni kezban olarak etiketleyen insan bana genellemenin yanlışları konusunda ahkam kesiyor. e hani genellemek yanlıştı. bir entry üzerinden basmışsın kezban damgasını. bu nasıl bir ikiyüzlülük.
  velhasıl, kadını da erkeği de bu coğrafyanın insanıyız. itin götüne soktuğunuz türk kadını sizin anneniz, kız kardeşiniz, eşiniz. yeter artık yapmayın. biz sizi doğurduk, siz bizi. atalarımız marslı olmadığına göre, bize bok atarken aslında kendi gen havuzunuza bok atıyorsunuz.
  elbette birçok konuda eksimiz vardır "türk kadını" olarak, ama bir kere bile evlilik yıldönümünü hatırlayıp kutlamamış kocalar da var. onlar da "türk erkeği", sizi de onlarla aynı kefeye koysak hoş olur mu? dövenden, tecavüz edenden öldürenden bahsetmiyorum bile.

  o yüzden önce bir dönüp kendinize bakın. siz, bir erkek olarak kadına ne veriyorsunuz da kadın size böyle sıfatlar takacağınız kadar yetersiz kalıyor. bir laf var, "ne ekersen onu biçersin" diye. türk erkeği ektiğini biçiyor. kimse boşuna alınıp gücenmesin.

  not3: ilk entry tamamiyle değiştirilmiş yalnız. başlık sahibi arkadaş gelen reaksiyona göre entry editliyor galiba. yazdığım bir şeyi üzerine alınıp mesaj atmıştı, ben de rencide olmasın diye o kısmı çıkarıp not düşmüştüm ama bakıyorum da entrysi epey oynak çıktı. neredeyse sildiğim kısmı geri yazacağım.*
  neyse, başlık kasıp fav almaya çalışan bir troll sanırım kendisi. azıcık favlayın da mutlu olsun garibim. bilseydim başlığına yazmazdım, ama bu kadar favlanmış entryyi silmek de favlayanlara saygısızlık olacağından entryyi son kez editliyor ve burada noktalıyorum. türk kızı kadar başınıza taş düşsün.*
 • ben derim ki genellemeyelim. herkes aynı düşünmüyor. (bkz: #63925814)
 • esin kaynaginin olmamasindandir. malum muhatabi bir kutuk.

  he bu arada, gun gecmiyor ki "turk kizindan" prim yapan beyinsiz bir troll turemesin.
 • sürpriz yapmak, hayal gücünün gelişmişliği ile yakından ilgilidir.

  hayal gücü ise kişinin kendisinde olabileceği gibi; karşı tarafın da uyandırdığı, beslediği, ilham verdiği bir niteliktir. bu ikisi birbirini besler. bir aşkta nasıl ki iki insan birbirini besler/ateşler, hayal gücü için de geçerlidir bu.
 • daha kötüsü sürprize şaşırmış rolü yapmaktir.
  bana bir cafede dogum günü surprizi yapacakti, iki gün oncesinden telefon rehberimden çaktira çaktira onlarin telefon numaralarini aldı konuyu sevdiğim seylere falan getirdi.
  doğum günümde sarmaş dolaş dolaşıyoruz caddede tabi yorulduk biraz ben de paso gezdirip parasini koruyan cimri bir eleman değilim elbet oturmak icin bir mekana gececektik. ama bizimki ben daha nereye gecelim diye sormadan iisrarla x kafeye gidelim diye tutturdu, amina koyum doğum günüm olduğunu bilmesem bile anlayacam o derece.
  neyse mekana gectik oturduk bizimki telefonla uğrasiyor kalkip lavaboya falan gitti megerse onceden konustugu arkadaslarim (amina koyim onlarin ayip etmisler) henuz gelmemis bunda bir telas havasi neyse daha fazla sıkıntı yasamasin dedim lavaboya gittim orada tüm organizyonun tamamalanacagi sure kadar bekledim ama herkes tuvalete düştüğümü sanmis ama ben surpriz eksiksiz olsun diye bu kadar bekledim günahimi almislar sicmamistim oysaki.
  lavabuda elimi sabunla itinayla yikarken (o kadar sicti elini yikamadan pastaya dokunacak demesinler ) birazdan oscarlik bir performans icin kendimi motive ediyordum samimiyetsiz vicik vicik bir ortam beceriksiz sevgilim söndürülmüş ışiklar pasta vs..
  neyse bir ciktim iyiki dogdun bijibjkli iyiki dogdun bijibjkli hepiniz tanik olmussunuz o sahneye iste ben o sahnenin basroluydum o an rus goren masum koylu gibi bir saskinim bir saskinim kendime o gece oscar versem yeriydi o derece.
  neyse hediye fasli pastalar muzik dans derken sikik kutlama bitti dagildik sevgiliye tesekkur ettim kirilmasin hevesi kacmasin diye hic belli etmedim haberi oldugumu dogum gunumu kutlamasaydi daha guzel surpriz olurdu benim icin herseyi gözüme gözüme sokarak yapmisti
  neyse yasandi bitti iliski arkasindan konusmak delikanli adama yakismaz
 • arada çok nadir istisnalar olsa da geneli her bi sikimi erkekten beklediği için tenezzül etmez.

  mesela sevgililer günü sürprizi beklerler ama erkek hiçbir şey bekleyemiyor. ben hiç sevgilisini yemeğe, sağa sola davet edip bi sürpriz yapan yerli kız görmedim. ama erkek yapmasın, yok bir şey cevaplariyla o surat 3 gün asılır.
 • türk kızının iyi bildiği herhangi birşey var mı zaten? eskiler ev işleri, yemek gibi konularda iyiydi. şimdikilerde o da yok.
 • sizler yine yatakta kan verir gibi yatan türk kızına denk geldiğiniz gibi sürpriz yapmayı bilmeyen türk kızına denk gelmiş olabilirsiniz.

  şu ilişkilerinizi sosyokültürel seviyenize göre kurmaya çalışsanız bir sıkıntı olmaz aslında. bunu da yapamıyorsan pi'yi 3 al.