şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazılarının yaptığı şey.

  fiyat-performans-hayat kalitesi olarak da bence doğru olan. yok tribini çek, yok nazını çek, yok dırdırını çek, yok üstüme düştün ceptesin uzaklaşayım, yok whatsapp'ta ne zaman çevrimiçi oldun, yok ilişkiyi sorgulamamamız lazım, dağ gibi adamlar 1.60-1.65 arası cadıların ömür törpülüğü eşliğinde hayatımızı sürdürüyoruz.

  bunu çekeceğine git rusya'nın bir köyüne, olga,irina,natasha,katya bul bir tane. giyim tarzı v.s ilk başlarda rüküş olur ama adapte olunca toparlar hepsini. karşında bir trip yapmak için doğan kadın değil-bir şeyler paylaşılabilecek ''insan'' bulursun. işte kilit kelime ''insan'' bulmak. türk kadını fazlaca ''kadın'' fenomeninin gölgesinde. arz talep dengesi de bunu teşvik ediyor. rus kadınları ise genelde insan. burda herhangi bir kadın ortalama altı bir erkekten bile iltifat alınca arşa değerken, rus çok güzel bir kadın normal bir erkekten iltifat aldığında ''so what?'' tribine giriyor. teşekkürler diyor, konuyu değiştiriyor.

  çok pis bilendim oğlum, ekşi'de yaza yaza türk kadınlarını bitireceğim.
 • rusları ancak antalya da her şey dahil otellerde gören türk erkeğinin yapmak isteyip, bir türlü yapamayacağıdır.

  türk kızı bana neden güvenmiyor?
  acaba güvenini neden sarstım?
  ben ne yapmış olabilirim ki, o ilişkimize bu kadar paranoyak yaklaşıyor? diye düşünmekten uzaktır bu erkek. ve muhtemelen hayatı boyunca bunları düşünecek duygusal olgunluğa sahip olamayacaktır.

  merak etmeyin rusları biz de görüp "çok güzelmiş" diyoruz. ama türk erkeği "her şeye evet diyen" kadını arıyor, rus'u ingiliz'i değil.
 • üniversiteden bir arkadaşımın aşkın gözü kördür özdeyişine istinaden yaptığı bir eylemdir.

  ukraynaya gitti, orada çalıştı, derken kesin dönüş yaptı memleketine ama oraya gitmeleri devam etti. skype canavarı olmuştu kendisi. derken bir gelişinde iki kişi geldiler. yengemizle beraber.

  beraber bir çay bahçesine, restoranta ya da pikniğe gitmeye çekiniyorduk. zira yengemiz victoria's secret modellerinden halliceydi. heralde buraları paris ya da los angeles'teki long beach sanıyordu. marka giymiyordu ama nereden buluyordu o kıyafetleri bilmiyorum. yengeyle göz teması kurarak muhabbet edemiyorduk zira yengemizdi sonuçta. restoranlarda vs yanımıza gelen garsonlar bile uzaktan fotoğraf çekmeye çalışıyorlardı, bu kesin ünlü biri ama kim acaba diye.

  derken, 3 yıl aradan sonra 1 ay kadar önce hem ukraynaca hem de türkçe iki ismi olan ufaklığın doğum gününe gittim. 4 yaşına girmiş velet her iki dili de anadili gibi konuşuyor. yengemiz ise haliylen göbek yapmış. kıyafetler feci şekilde düzelmiş. victoria's secret'tan defacto modellerine terfi etmiş. yani göz teması kurmak artık serbest. çünkü artık bizden biri olmuş gibin.
 • benim'de bir örneğini yakından gördüğüm. ve yapmayı düşündüğüm dünyanın en güzel hadisesi..
  naz yok, kapris yok..seviyorsan seviyorsun, sevmiyorsan sevmiyorsun..gri hiç bir şey yok ilişkide.. yalan yok, dolan yok, aldatma yok.. mutlu bir çekirdek aile, sapsarı çocuklar. kaliteli bir yaşam. naz olmadan,niyaz olmadan, trip olmadan stressiz sağlıklı bir yaşam. gördüğüm örnekte ki türk erkeği şempanze gibiydi hemde ama mutlulardı.
 • 1.70'lik kendini dünyanın hakimi sanan, babun gibi kıllı türk erkeğinin acilen yapması gereken şey.

  bu sayede türk kızlarına rahat nefes aldırırlar (hiç internetteki zırvalara bakmayın, bunlar internette böyle, günlük hayatta yine türk kızının kıçını yalıyorlar) ve türk kızları da erkeksilikten uzak, minyon ve babun gibi kıllı türk erkeğinden kurtulur.

  yabancı erkekler hem boylu boslu hem de o kadar yakışıklı olmalarına rağmen kendilerini dünyanın hakimi sanma gibi ruh hastası halleri yok. türk kızlarıyla da gayet iyi anlaşıyorlar.

  türk kızı, aç artık gözünü dostum, aç... açan açtı da, hala çirkin ve ruh hastası türk erkeğini çeken varsa, onlar da tez vakitte umarım açarlar.

  liseden arkadaşımın eşi yabancı ve inanılmaz mutlular. yabancı sevgilisi olan türk kızlarından bahsetmeme bile gerek yok. bir kere yabancı erkekle çıkan türk kızı zaten bir daha asla türk erkeğinin suratına bakmıyor.

  hayat ruh hastası türk erkeğiyle ziyan edilmeyecek kadar kısa.
 • muhtemelen takribi küçük kaynarca antlaşması'na dek büyük dedelerimin gerçekleştirdiği şey.* ama tabi keyfi değil tamamen kültürel coğrafya ve konjonktür yüzünden yapılmış bir şeydir. müteveffa ve muhtemelen bazı ninelerimizi at sırtına atıp götürdükleri, bunlardan bir kısmının da kefe limanı'na gönderilmeyip yerel ailelere karıştığı göz önünde bulundurulursa mecazen değil kelimenin tam anlamıyla "kız almışlardır" denilebilir. günümüzde tabi at yok çapul mapul yok, kılıç yok, internet var, facebook var, erasmus var, iş seyahati var, imkanlar daha geniş...
 • (bkz: kanuni sultan süleyman)
  (bkz: hürrem sultan)

  atalarımızın bile yaptığı durum. 500 yıl önce yapılmışı var.
 • sözlükteki bazı harun abileri kızdırmış olan eylem.