şükela:  tümü | bugün
  • cevabı basit, kıza günde bütün sosyal mecralardan, sokaktan her yerden yüzlerce erkek yürüyor, hanım kızımızda kendini bir an top model falan zannediyor. bir havalar bir egolar. bir de bunun sosyal medya da egolu olanı var. hanım kızımız hiç bir şey üretmiyor, sanatçı değil, yazar değil veya ne bileyim tanınmış biri değil ama 10 bin kişi takip ediyor, şu kızları bu kadar havalandırmayın beyler. her çıkışın bir inişi olsun, bizimkiler çıkıyor bir daha inmiyor, arşa ulaşıyor.

edit 1: bazı kadın üyelerimiz, erkek üyelerimizde kadınların egolu olmadığından biz erkeklerin sorunlu olduğundan yakınmış fakat geçenlerde bir anket yapılmıştı dünya genelinde sanırsam tam bilmiyorum. bu ankete göre türk kadınları kendilerini çok güzel buluyorlarmış hemde %90 lık bir kesim. rusya'da bu durum %78 lerdeydi. o konuyla ilgili linki bulanlar beni bir yeşillendirebilir mi entry ekleyelim. linki aşağıya bıraktım. buradan bakabilirsiniz.
    https://indigodergisi.com/…ri-guzellik-arastirmasi/

edit 2: ve bazı arkadaşların dediğine göre sosyal medya da mrb yazınca hemen sizle mi tanışacağız sizi ciddiye mi alacağız haha buna çok güldüm. yahu arkadaşım sen sosyal medya da sana mrb diyen birine cevap vermiyorsun daha sokakta biri yanına gelse merhaba çok tatlısınız yada merhaba tanışabilir miyiz dese tipi yakışıklı veya güzelse hemen tanışıyor musun. siz burayı amerika falan sandınız galiba. ben daha öyle bir türk kızına rastlamadım. genelde bizim kızlarımız imdaat diye bağırır veya abime, sevgilime falan söylerim diye tehtit eder. he ama arkadaş ortamında yeni tanıştığın birileri olursa onlara problem yok o konuda bende hem fikirim, yani belli bir ortam aracılığıyla yeni birileriyle tanışmak tabi kabul edebilir, ama çoğu türk kızı sokakta, kampüste veya yolda pek kimseyle tanışmaz yani 100 kişiden belki 1i.
  • çok basit bir cevabı olan soru. gözlerimle gördüm ve her gün görüyorum. resim bile olmayan avatarla kız takma adıyla oyun oynuyorum ara sıra. her gün 50 tane mesaj geliyor. resim olduğunu hayal edin ?

bırak egolu olsun bir zahmet. ya ne olacaktı ?
  • "türk erkeğinin abazalığı yüzünden" şeklinde cevaplandırılabilecek soru.
  • ben eziğim demiyor da, onlar egolu diyor!

tanım : potansiyelinin farkında olan hiçbir erkeğin hissetmediği, farkında dahi olmadığı, çünkü olmayan bir egonun hala kadın bile diyemeyen eziklerce sorun edilmesi durumuna tekabül eden bla bla bla!
  • türk kızlari egolu değil. siz salak mısınız yoksa salak ayağı mı yapıyorsunuz beyler?
    hangi insan bak insan diyorum iqsu 70 olan biri kalkar da sanal ortamda yazan birinin mesajına takır takır cevap yazar sonra da sevgili olur ? siz kızlara yazarken bu kızı düşürsem ne iyi olur diyorsunuz e taktir edersiniz ki biz de salak değiliz niyetinizi biliyoruz. yani kızlar size egolu olduklarından kendilerini güzel kabul ettiklerinden falan yazmamazlık etmiyorlar, sizi baya baya ciddiye almıyorlar/ almıyoruz/ almayacağız da.

özetle mevzu şu , sosyal medyada binlerce takipçisi olan kızları elin ergen bilmem ne köyünde, bilmem hangi dağda koyun güden çobanı , evli barklı dayılar taciz ediyor. sen iki satır mrb yazınla mı işi pişireceksin ?
    sike sürülecek aklınız yok gelmiş kızları bokluyorsunuz egolu diyorsunuz haaass.
    haa bak şu olursa kabul ederim.
    günde sosyal medyada olduğu gibi kıza onlarca erkek yüzüne karşı alenen yürüse ve kızimız birine bile bakmasa diyebilirsiniz anlarım ama orada bile kriter var.
    güzele herkes talip peki ya senin heybende ne var dayı / dayı oğlu?

tip?
    para?
    kariyer /makam?
    ış/ aile?
    soy / maneviyat?
    din/ ırk?

ışte beeeyle. hayat çok mokoko. bunların hepsi yalan gerçi tek gerçek ölüm.

edit: ekleme "gerçi".
  • sorun yine erkeklerde. hepsi babalarının şımarık, cadı ama tatlı olan kızları. buradan kız babalarına (hepsi değil ama çoğuna) sesleniyorum,

-şımartmayın şunları sonra kendileri bir halt sanıyorlar, bir halt olmadıklarını öğrendiklerinde ise üzülüyorlar yani, yine bizi üzüyorlar...
  • aslında içteki kusurluluk duygusunu bastırmak için kendilerine kalkan olarak egoyu kullanıyorlar. bu ego da şişirilmiştir. yani bir iğneye bakar işi. (bkz: hemcinslerimi iyi gömdüm ama)
  • zira türk erkekleri aç.
  • türk kızı diyorsun ya, bak kardeşim gerçek türk kültürüyle yetişmiş bir kız niyeti belli yamyama yüz vermez, selam bile vermez, sonra siz de gelip türk kızı egolu diye ağlarsınız, kendinizce paragraflar dolusu çıkarımlar yaparsınız anca. adam olursanız biraz, bir gün bir türk kızı mutlaka sizi de sever, önce siz de sevmeyi öğrenin, karşınızdaki insana değer vermeyi bilin.