şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır değişmeyen gerçek sanki kız hoşlandığını söylese, vayyy orospuya bak zilli diyecek erkek ve kaçacak o yüzden ilişkiler rahat değil , sorunlu , hastalıklı ...

  ataerkil toplumu eleştiren en feminist kızda bile bu var; siz hiç (bkz: abla seviyorsan git konuş bence)diyen kız gördünüz mü, öyle kızlar tanıdım ki aslında ben de senden hoşlanmıştım söylemedim diyen, niye diye sorunca utanma, sanki yadırgayacakmışım
  gibi.

  bu düşüncenin değişmesi gerek yoksa bir çok kadın sevdiğini belli etmek için şekilden şekile girip kendini heba ediyor, biz erkekler de durur mu ,bırak ilk adımı, başkalarına koşuyoruz ve sonra bir keşke kalıyor.
 • artık kalmayan takıntıdır. tarihin çöplüğünde artık bu takıntı.
 • bi kadının attığı adımların geri cevirilme oranı erkeklerinkinden oldukça düşük olduğundan ilk adımı kadın atarsa dünyaya sığmayacak kadar fazla ureyecegizdir. takıntı değildir, tercihtir. aksini tercih eden bir çok kadın mevcuttur.
 • haklı takıntı.
  bu devirde erkek yapacak hamleyi. biz ne bilelim adamın hoşlanıyorum tadındaki hareketlerin alt metninde yatanları ?
  erkek çapkınsa gelir, söyler olursa olur olmazsa olmaz ve devam eder.
  erkek çapkın değilse niyeti ciddiyse (!) gelir, söyler olursa olur olmazsa da olur

  tersi nasıl işliyor peki?
  kadın çapkınsa hadi flörtözse diyelim ima eder ya da söyler . olmaz.
  kadın hanım hanımcık hatta belki kutsal bakire olur gider ima eder ya da söyler kabul edilir ama sonra sktir edilir.
  kadınlarda olay en hafif tabiriyle sktir edilmeyle sonuçlanırken erkekler ısrar ederek konuyu sonuçlandırırlar. bununla ilgili divan şairi baki'den bir gazel gelsin.

  güzeller mihriban olmaz demek yanlıştır ey baki
  olur vallahi billahi hemen yalvarı görsünler.

  not-yalvar : 1. ısrar etmek
  2. eski para birimi.
 • o adımı atmazsanız, atanları seyredersiniz tatlım*

  sonra da hatuna bak bir de yanındakine der durursunuz.(bkz: biraz özgüven) kadınlar ilk adımı değil kendine güvenen erkeklerin cazibesine kapılırlar*
 • yurt dışında kızlar teklif etmiyor belki ama en azından çat diye yanınıza oturup selam verip hal hatır sorabiliyorlar.

  arz talep meselesi bu. bak italyan erkekleri neden kendine güvenli, tip olasa bile adam kendine ve kariyerine güveniyor. azıcık yelkenleri suya indirmesek kadınlar da bu kadar kasmayacaklar illa ki. kabul edin bir nesil erkeğin ikili ilişkilerin düzelmesi adına kendini feda etmesi gerekiyor.
 • türk kızı takıntılı bir başka tespik.
  yok arkadaş ben çok gittim hoşlandığımı hatta aşık olduğumu söyledim. bi bok olmadı. bi reddedilen ya da sallanmayan siz değilsiniz.
  sen elmayı seviyorsun diye o da seni sevmek zorunda değil.
 • sen hic sperme dogru kosan yumurta gordun mu

  sen hic kurda gel budumdan isir diyen kuzu gordun mu

  seklinde kulturumuzde yer edinmistir. atasozu olmaya dogru ilerliyor.
 • söylesek kaçar, söylemesek kezban der. tamamen kapattım artık şu ilişki konularını. böyle olmayan bir kişi tanıdım onu da başka sebeplerden dolayı kaybettim. geri kalanı da başta yazdığım kafada olduğu için yalnız yaşamak daha güzel geliyor.

  tanım: erkeklerin her şekilde takıntılı olduklarını gösteren başka bir takıntı.
 • bu takıntı değil, ataerkil toplumların kadınlarının ortak tavrıdır. kültürde kadın, at gibi, silah gibi, toprak gibi erkeğe ait olan bir mülk olduğu için kadının ilk adımı atması hoş karşılanmaz. hafiflik olarak görülür. kadınlarda da ilk adımı atabilecek bir özgüven olmaz zaten.

  ilk adımı kadınların da attığı toplumlar kadın ve erkeğin gerçekten eşit olduğu toplumlardır.

  cinselliğin harici bir eylemde cinsiyet belirterek bir görev yakıştırması yapıyorsanız cinsiyetçisinizdir. ilk adımı cesur atar. özgüveni yerinde olan atar. istediği şey doğrultusunda hareket edebilme özgüvenine sahip olan atar. kadın erkek gay lezbiyen falan değil.