şükela:  tümü | bugün
  • ekşide türk kızıyla alakalı başlıklardan sıkılmış biriyim fakat böyle bir başlığa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

bu zamana kadar kamuoyunda hep kadına şiddet konuşuldu.peki ya erkeğe şiddet ? kadınların erkeklere yaşattığı ağır psikolojik travmalardan niye kimse bahsetmiyor ? bu konu niye sümen altı ediliyor ? tüm türk erkekleri maganda ya da psikopat değil.

bu başlığı açmamın sebebi erkek yazarların bu zamana kadar maruz kaldıkları psikolojjk şiddet tecrübelerini bu başlık altında aktarmaları. hepinizin hayatına illa ruh hastası kadınlar girdi biliyorum.

bazılarımız eski sevgililerinden kurtulamadı. (bkz: eski sevgiliden kurtulamamak)

bazılarımız kızdan ayrılmaya çalışıp ayrılamadı veya çok çok uğraştı saçları döküldü bunu başarmak için.

bazılarımıza ağır ruh hastaları denk geldi. (bkz: borderline kisilik bozuklugu)

hiç unutmam bir arkadaşım o kadar sıkılmış ki ruh hastalarından diyor ki her iki 2 sevgilimden biri borderline çıktı.

evli olan arkadaşlarıma evlenmeyi düşünmüyorum dediğimde bana şakayla karışık '' hayır evlen! senin bizden daha mutlu olmaya hakkın yok'' demeleri ve anlattıklarıyla evlilikten iyice soğutmaları.

bugün sözlükten bir yazar '' kızdan ayrılmak için çabalıyorum fakat öyle manyak ki tecavüz iftirası atacak diye korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum'' dedi.

eski sevgiliden kurtulamamak başlığını açtığımda o kadar çok erkek yazar destek vermek için yaşadığı benzer olayları anlattı ki okuduklarıma inanamadım. bu kadar fazla ruh hastası türk kadını olduğunu bilmiyordum.

türk kadınları haricinde 3 farklı ırktan(norveç,güney afrika ve italyan) başka kadınlarla da sevgili oldum. kıskanç olmaları dışında biri fazla dominanttı. bunu yapma dominant kadınlardan nefret ederim beni kaybedersin dediğimde hatasını anladı bir daha asla dominant olmadı. peki benzer türk kızına bunu söylersen kendini düzeltir mi ? asla çünkü her zaman onlar haklıdır. tüm suçlu biz erkeklerdir.

sözü daha fazla uzatmadan sayın erkek yazarlar karşılaştığınız tüm ruh hastası kadınlarla yaşadığınız tecrübeleri yazmanızı bekliyorum. bugün kral çıplak diyoruz!

edit: bir kadın yazarın isteği üzerine (bkz: #76719537) buraya bırakıyorum. kendisi böyle bir entry girdiği için; o dönemde kadınlar tarafından yemediği hakaret küfür kalmamış. mağdurlarından biri.
  • biri de benimdir.. teşekkürler bunu duymaya ihtiyacım vardı.
  • kadınlar psikolojisi bozuk erkeklerle takılıp kendi psikolojilerini bozuyorlar sonra da düzgün psikolojiye sahip normal bir erkekle beraber olup onun da psikolojisini bozuyorlar. bu böyle kısır bir döngüdür maalesef bu ülkede hayat hem sosyal hem de ekonomik anlamda insane seviyede yaşanır.

o yüzden psikolojisi bozuk anormal tipler görünce biz sizi ararız deyip uzaklaşın yoksa kısır döngüye siz de dahil olursunuz.
  • valla kız olmak daha zor ben erkek halimle ruh hastası oldum. kolaymı lan var olmak bir sürü sancıları var, ayrıca ne kadar eleştirsek de bir türk erkeğinin en mutlu olacağı kadın, iyi anlaştığı ve uyumu yakaladığı bir türk kadınıdır diyorum, eyyorlamam bu kadar.

tanım: katılmadığım tespit bence çoğu değil yarısı falan ruh hastası.
  • türk insanı, geçirdiği acılı savaş dönemlerinden sonra, tedavi altına alınmadı. halk olarak çoğumuzun psikolojik sorunları var. bunları kuşaktan kuşağa aktarmaya devam ediyoruz.

buna el atmadan, türk halkının temel problemlerini düzeltemezsiniz. "ari ırk" yaratmak için insanları öldürmeyi planlamaktan ziyade, insanların sorunlarını çözmeye çalışmak gerekiyor.

gizlenmiş psikolojik problemler, halkımızın üzerinde bir kara bulut oluşturuyor. bu detayları tartışmalıyız.

genellemelerden, ötekileştirmelerden uzak durup bu gerçeklere yoğunlaşırsak, ayrışmayı ve kutuplaşmayı çözer, sağlıklı bir şekilde hayatımıza devam ederiz.
  • başlık biraz ağır olmuş ancak, herkesle sidik yarıştıran, alışveriş manyağı, genellikle erkekten daha agresif daha her konuya tahammülsüz maço, ancak tüm bunlara rağmen narin piremses edalarındakiler için söylenilebilir. bunlarda büyük çoğunluğu kapsıyor.
  • durmadan birileri türk kızı diye başlık açtığındandır.
  • “asla çünkü her zaman onlar haklıdır. tüm suçlu biz erkeklerdir”
    buna kesinlikle katılıyorum

diğerlerine kısmen katılıyorum
  • varsa öyle bir şey her buna benzer durumda olduğu gibi biz erkeklerin suçu olan durum.
    kendim meclisten dışarı tabi.
  • kadinlarimizi kizlarimizi ruh hastasi ettiniz, sizin eseriniz beyler!
    bu arada merhaba kizlar merhaba!