şükela:  tümü | bugün
 • pijama dünyanın en rahat ve minnoş kıyafetidir. gündüz evde bile pijamayla geziyor bazı arkadaşlarım. gecelik biraz daha ağır kaçıyor 30-35 yaş kıyafeti gibi aynı. pijama üstelik samimi bir kıyafet tatlış tatlış uyunur, parti yapılır, neyini beğenmiyosunuz?
 • yurtdışındakiler ne giyiyor, jartiyer mi !
 • (bkz: offlayn! mod)
 • burada örnekleri varsa bu kadar giyinik uyumayı nasıl başarıyorlar bana da anlatırlarsa sevinirim. ben yaz kış askılı gecelikle uyuyorum. kat kat giyinmek yerine kışın iyi bir yorgan kullanmayı tercih ediyorum. sabah üşüdün mü geçir üstüne sabahlığını. çok zor şeyler değil bunlar.

  erkekler saçlarınız maşalı yüzünüz makyajlı uyumanızı beklemiyor. diz yapmış eşofmanla, eski tshirtle uyuyup yataktaki libidoyu ömürlük yok etmeyin diye eleştiriyorlar. çok hasta olmadığınız sürece polar, havlu gibi cicili bicili şeylerle yatağa girmeyiverin. feminen enerji muhteşem bir şey ve eğer beslendiğiniz enerji buysa (sonuçta her kadın feminen olacak diye bir şart yok.) yanınızda kimse yokken bile kendiniz için zarif olun. gerçekten mutluluk veriyor.

  erkekler! siz de cimrilik yapmayın kombiyi açın, sıcacık bir evde pijamayla oturmayı tercih edeceğini düşünmüyorum kadınların.
 • aile evinde gecelik mi giyelim
 • hahahahahahahah.

  artık ayrımlaştıracak herhangi bir şey kalmayınca buralara kadar düşülmüş. buralara kadar gelinmiş artık. nasıl bir sıkışmışlık ve yetişkinliğe erememiş bir bilinç ile hasbihal halindelerse insanlar dört nala “ayrıldıkları ya da birlikte olmadıkları kadınlar/hayali kadınlar” yüzünden bu hale gelmekteler. hadi bunlar belirli elim travmalar ile böyleler; peki pijama giyen hemcinsini aşağılamak ve kendini övmek arasında kalan sevgili hemcinslerim ne ola ki? basit kişisel tercihlerden ibaret bir tanım dışında, başkaca şeyi hak etmeyen bu pijama giyme mevzusundan bile kendisini “suni bir yarışta” öne geçirmeye çalışan kadınlar, kadınlarımız... bunun ek getirisi olarak da tüm pamuklu pijama giyen hemcinslerine de “offff sıkıcı olmayın” minvalli tavsiyeler veriyormuş gibi görünüp onları hakir görmeye çalışan ablalarımız, analarımız, kızlarımız, kız kardeşlerimiz. onları pek de anlamıyorum.

  pijama giymek ya da giymemek çok da derin sancılara sebep olmaz insan hayatında. tavsiye dediğimiz şey kişide gerçek ve etkili faydalara olanak sağlayan ve kişinin farklı pencerelerde düşünmesine imkan veren şeylerdir. ben tiril tiril geziyorum ahahahahaa şeklinde bir tavır ise biraz gereksiz ve biraz da tavsiye denen şeyin yapısından uzaktır.

  taka taka buna mı taktım? ah evet. hayatın ve kurtuluşun detaylarda olduğuna inanıyorum. ara ara hiç tanışmamış olsam da oscar wilde’ı ve şeyh galib’i özlüyorum. kışın uyku giysisi tercihlerimi ise polar haşortman altı ve kalın taytlardan yana kullanıyorum. duygusal münasebetlerimde karşılaştığım insanlar o derece deli kafalara sahiptiler ki; ne polar don ne de kadife tayt sorun olabildi. sevgililerimle hegel yüzünden, çilekli pasta mı böğürtlenli pasta mı tercihi yüzünden, kaygı kavramı yüzünden, trafik kuralları yüzünden, brokoli çorbası yüzünden bile dövüşmüş olan ben; o kadar çileli biriyim demek ki; böylesi mevzularda dövüşler için vakit ve hâl bulamayan ilişkilerin bir tarafı olup durdum hep. haa, sen mutluysan benlik sorun yok gecelik giymekle övünen abla. take care.
 • türk erkeğine dert olmuş sorunsaldir. hava göt keserken sen giy bakalim saten geceliği yatabiliyor musun ?
 • işte yine tam bana göre bir başlık.
  yazıp kaçıyorum hemen,

  ben ikisini de giymiyorum.

  psikolojik açıdan değerlendirmeler, bilişsel yaklaşımlar filan, biraz düz düşünün yahu; gecelik giymeyi sevmek, pijama giymeyi sevmek gibi basit sebepler de olabilir.
 • herhangi bir milletin kızlarıyla alakalı olmaksızın, gecelik giyenlere de pijama giymelerini tavsiye ediyorum. gayet tatlı oluyorlar
 • kadınının gecelik giymesini istiyorsan , doğal gaz faturasını da alnına yapıştırır gezersin o zaman bro .malum zenginlik alameti olur , cafede çıkarır araba anahtarının yanına koyarsın . sobalı evde de yine odun , kömür parası çıkar . birde taşı bakalım , yak bakalım uğraşırsın . herşeyi kadından beklemek olmaz öyle yo yo yo . şöminem var dersen , dertler yine derya . klima , ufo desen elektrik dürter . tatlı tatlı yemenin , acı acı sıçması olur . senin ülkende doğal gaz ve elektrik aldı başını gidiyor . hatunun pijamasına geceliğine takacağına , bunları düşün yağuşuklu .!
  edt:düzeltme