şükela:  tümü | bugün
 • nedendir bilinmez ama rus kizlarini on plana cikarttigimizda suclaniriz.
 • (bkz: çorak toprak)
 • istatistiklerden bakılırsa türk erkeği türk kızından 10 cm civarı uzundur. zaten bu her ülkede aşağı yukarı aynı şekilde. erkekler kadınlardan ortalama 10 cm uzun her ülkede.

  yani türk kızları değil, türk insanı kısa boylu. türk erkekleri de dahil buna.

  evet ara ara uzun boylu türk erkekleri de oluyor ama vitaminsiz kalmış, hastalıklı gibi yamuk yumuk oluyorlar. doğruya doğru.

  elbette erkekler de uzun boylu kızlardan hoşlanabilir ama minyon kızları daima beğenenler de olur. ama kızların uzun boylu erkeklerden hoşlanması dünyanın her yerinde olağan bir durum, minyon erkek seven kıza denk gelinmez.

  bu durumda minyon türk kızı yine kendince şanslıdır ama minyon türk erkeğinin cezasını allah vermiştir. işin acı yanı, türk erkeğinin tek sorunu kısa boylu oluşu değil, karakterinin de mide bulandırıcı oluşudur. bu ve benzeri başlıklarda allah vergisi özellikleri o kıt akıllarıyla aşağılamaya çalışmalarından anlaşılıyor zaten. durduk yere hiçbir insanın dış görünüşüne laf etmem. ama istediğini söyleyen istemediğini işitir. madem yezit türk erkeği bu zırvaları söylüyor, kendileri hakkındaki gerçekleri de duymaları gerek. her ortamda itinayla bu türk erkeğine beş para etmez olduklarını hatırlatın dostlar.

  bu erkek bile denemeyecek canlıları iskandinav ya da benzeri boylu boslu erkeklerin olduğu memleketlerden adamlarla kıyaslamayacağım bile. türk erkeği ancak asalak canlılarla kıyaslanır.

  not: boyum 1.75'ten uzun (topuklu ayakkabı olmadan).
 • ben de türküm. boyum 158 cm. on senedir aynı boydayım.
 • 1.58 cm olduğum için eşimin bana broken meter takma ismini takmasıyla sonuçlanan hadise.
  bence çok tatlı, ayrıca eşim 1.87 cm ve istediğim kadar topuklu giyebiliyorum.
 • uzun boylu seven bir erkek olarak şahsımı üzen durum. şansıma bana yazan kızların büyük çoğunluğu da kısa boyluydu. siz uzun seviyor olabilirsiniz canlarım ama ben de uzun boy seviyorum. :/
 • ne var lan ne guzel iste. bodur tavuk her dem pilic.

  edit: bunu yazanin boyu biryetmisuc. bir de turk kadini ustelik, n'aber ;)
 • ulan davar erkek boy ortalaması 172 diyorsun, kızlar ne yapsın?
  not: boyum 192 ilgilenen kızlar varsa duyurulur :)
 • memleketteki erkeklerin boy ortalaması 1.87 olduğu için bazılarını rahatsız eden gerçektir.
 • 1.52lik boyumla iddia oranı gibi kız kontenjanından dahil olduğum grup. puhahaha evet evet çok komik bir espri evet evet ben de çok gülüyorum.

  buraya geliş sebebim uzun boylu kızlara ya da kısa boylu erkeklere bok atmak değil. tek o kendini bilmez, kısa boylu kızlara bok atan tiplere ufak tefek şeyler söylemek.

  bak arkadaşım hani diyorsun ya spor yapmıyorsunuz kısa kalıyorsunuz. gel kenara otur anlatacaklarım var. 6 yaşında yüzmeye başladım klüple. hatta ankara üniversitesi yüzme takımına girmiştim, milli takım için yetiştiriliyorduk bir yandan. 5. sınıfa kadar da (takriben 11-12 yaş) sınıfın en uzunlarındandım. ama sonra ne oldu biliyor musun? adet gördüm, evet evet, o kadar küçük yaşta. ve uzamam orada durdu. yıllar ilerledikçe sınıfımdaki insanlar çevremde uzamaya başladılar ve ben sabit kaldım. 6. sınıfta 1.50 idim, şimdi 1.52 muhteşem uzama biliyorum yıllar içinde. ki sporu bıraktım sanma bu arada. 1 yıl buz patenine gittim, 3 yıl voleybola ve 2 yıl da badmintona. ama sıfır etki görülebileceği üzere. ben elimden geleni yaptım uzamak için. yüzme takımı hayallerim de yalan oldu bu esnada haliyle. kim 1.50lik bir kızı takımda ister ki? kafadan fark yiyorum bir kere. hehe.

  ha ama bu kısalık başlarda beni üzdü. lise yıllarımda yavaş yavaş alışmaya başladım. şimdi ise gülüp geçiyorum. yaratıcı şakalar yapıldığında ben de eşlik ediyorum ama o ne ya iddaa oranı gibi eheehe gibi ya da şuradan bi boy versene bakalım batacan mı ehehehehe gibi zeka yoksunu, tekrarlanmışlar da çıldırtıyor. bir de şey delirtiyor, kısa olduğum için genç gösteriyorum 16 civarı sanıyorlar genelde, orta okul diyen çılgınlar da oldu tabii, anasını satayım her gerçek yaşımı öğrenen "iyi iyi ileride işine yarar genç göstermek" diyor. bok yeyin sanki bunu ilk söyleyenlersiniz de herkes söylüyor. her seferinde evet evet sanırım hım hım evet öyle olacak demekten iflahım kesildi artık. ay o kadar klişeler ülkesiyiz ki her insan aynı şeyi söylüyor. bık-dım.

  her neyse demem o ki bilmeden bok atma kimseye uzun kız seven bok atıcı. ben senin uzun kız sevmene bir şey demem ama sen niye gelip kısa kızı aşağılıyorsun ki? bazen ellerinde olmuyor. ha sen laf ettin diye bir şey oluyor mu bana? yoo, ko götüne rahvan girsin (böyle mi yazılıyor emin değilim bu arada).

  son bi detay ekleyeceğim. var arkadaşım minyon erkek seven kız var. sevgilim 1.70 olduğunu iddia eden bir tip, ha bence 1.65 filan en fazla. şimdiye kadar beğendiğim her erkek de kısa idi. en uzunu 1.75 filandır herhalde. tahmin edemiyorum çünkü herkes benden uzun olduğu için uzunluk ayrımı yapamıyorum genelde. hehe. cidden ama bana göre herkes uzun.

  üstelik muhteşem sakar bir insan olarak süs havuzuna düşüp (düşmek denemez yarı bilinçli girmek diyelim) boy vermişliğim var. hehe evet süs havuzunda boy verdim. beni çekip çıkaran arkadaşım yatay durduğumu iddia etse de (çünkü sadece boynumdan yukarısı dışarıda kalmıştı) bence dik duruyordum ve havuz sanıldığından derin. (üniversite süs havuzu bu arada). ayrıca düştüğümde aylardan aralık idi ve havuzun üstü buzla kaplıydı. güzel bir hikayesi vardır, nedense insanlar çok gülüyor. tamam tamam komik olduğunu kabul ediyorum.

  bir şey atladıysam affola. uzun yazdım, içimi döktüm.

  edit: imla.