şükela:  tümü | bugün
166 entry daha
  • uzun suredir yurt disindayim. calistiginiz firmada selam vermeyen, nemrut surati ile selam almayan, tesekkur etmeyen bir kiz gorurseniz turk olma ihtimali cok yuksektir.
    yalniz bu sorun cinsiyete bagli degil, turklerin kabaligi.
    kadinlar sadece cinsel baskidan dolayi cok daha az konusuyor sanirim.
  • iyi davranmayı "gönlü var olarak algılayan türk erkeği" ne fazla bile nazik davranıyoruz...

edit: mesaj kutum küfürle doldu... çok nazik beyler özür dilerim, kendinizi ne güzel ifade ediyorsunuz... oysa iki dakika sizinle yazışsam, ne iltifatlar duyar, ne türlü teklifler alırdım. pardon... keşke beni utandırsaydınız nezaketinizle beyefendiliğinizle de, ben haksız çıksaydım.
  • bir gerçek. entryleri görüyorsunuz değil mi? nezaketsiz bir barzo olmalarını bile erkeklere bağlıyorlar. yedikleri de erkekler, içtikleri de. uyuyorlar erkekler, kalkıyorlar erkekler. ataerkil olmayan bir toplumda ne durumda olurlardı çok merak ediyorum. hayatını bu denli karşı cinse endekslemiş bir başka topluluk göremezsiniz dünyada. bir nevi erkek bağımlılığına doğru gidiyor iş. yok yollu derler, yok mahalle baskısı vs hepsi hikaye. kılıf.
  • tam zavallı türk erkekleri diye düşünecektim ki aklıma kadına şiddet ve kadın cinayetleri geldi, sonra size müstehak dedim geçtim...

t: aile terbiyesi, görgü ve yaşanılan bölgeye değişim gösteren sorundur.
  • kendimde böyle bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak şöyle bir gerçek var, ülkede bir erkeğe karşı kibar davrandığınızda ondan hoşlandığınızı düşünüyor. aynı davranışı başka ülkelerden gelen erkek arkadaşlarıma gösterdiğimde bunu oldukça doğal karşılıyor ve hatta aynı şekilde davranıyor. bir keresinde kızılay'da bir adam bana yol sordu. güzelce tarif ettim sonra baktım peşimden gelip, beni bir yerlere davet etti. fakat ben bu ve bunun gibi durumlar nedeniyle nazik olmaktan vazgeçmedim, erkeklerle iletişim kurmayı bıraktım. çok daha doğru bir yol olduğunu düşünüyorum.

edit: arkadaşlar neden bilmiyorum epey mesaj atan olmuş. o nedenle biraz daha açıklamak istedim görüşümü. öncelikle erkeklerle iletişim kurmayı bıraktım derken, tanımadığım bilmediğim, bir anda peyda olan erkeklerden bahsetmiştim. yoksa elbette güvendiğim, saygıdeğer erkekler ile hiçbir sorunum yok. bunun dışında asansörde, sokakta ya da benzeri yerlerde kadın erkek ayırt etmeden herkese selam verir, gülümserim. ancak lütfen kimse de gelip bana türkiye'de erkeklere güven demesin. içinizde yolda peşimden gelen adam için ne güzel tanışmak istemiş sizinle dahi yazanlar olmuş. tabii ki insanlar birilerini beğenip tanışmak isteyebilir, bunda hiçbir sorun görmüyorum. ancak ben bu olayı buraya, bu şekilde yazdıysam demek ki rahatsız edici bir insanmış diye çıkarım yapabilmeliydiniz. bu çok zor olmamalıydı. lütfen kendi hayal dünyanızda yaşamayın.
    nezaket gerektiğinde işe yaraması gereken şeydir eğer beyniniz yerine başka şeyle düşünüyorsanız nezakat senin bir yerine girsin
  • (bkz: türk kızları) nın sorunu değildir, o (bkz: öküz insanlar) ın sorunudur. öküzlük, ne milliyetle ne de cinsiyetle ilgilidir.
  • herkes bana yürüyor modunun sebep olduğu sorundur. evet bazı kızlara bütün erkekler olarak yürüyoruz doğrudur. ama bazı lan bazı. hepinize yürümüyoruz. hatta bazılarınıza hiçbirimiz yürümüyor.
  • biraz buna mecburlar sanırım. ınsanımız nezaketi zayıflık zanneder. kadın nazik olunca da hemen istismara kalkar.
    kadınlarımız genel olarak kaba. o da ayrı bir konu
  • her selam verenin başka bir şeyler de vereceği düşüncesi uyandırması itibariyle kökeni aslında cinsel açlıkta yatan sorundur.
271 entry daha