şükela:  tümü | bugün
  • özellikle sosyal medyanın çıkışı ve yaygınlaşması ile katmerlenerek artmış gerçek.

instagram'da manken, twitter'da narsist, yatakt... pardon ekşi'de entelektüel. sürekli olarak kendilerini en iyi şekilde betimleme ve pazarlama çabaları... daha mayıs ayı gelir gelmez instagram'da baldır bacak şov, yılın 365 günü twitter'da 'ben çok değerliyim' tweetleri, ekşi'de sürekli finaline girecekleri dersin özetini çıkardıkları notların paylaşılması... alçakgönüllülük, mütevazilik, naiflik ara ki bulasın. hep erkekler onlara çiçek alsın, hep erkekler onları yemeğe çıkarsın. sebep? sebep yok. hayatımdan 36-37 kadın geçti mesela, birisi bile çiçek almadı. birisi bile kapıma araba çekip yemeğe götürmedi. çünkü şımarık ve kendilerini beğenmişler.

üzerime avrupa, iskandinav kızları atın.
  • her önüne gelene yılışık davran, askıntı ol, taciz et; ondan sonra erkeklerle yakınlaşmaya mesafeli durunca türk kızları çok şımarık, çok kezban.. kaldı ki hiçbirini size ''yüz vermedi'' diye yargılamaya hakkınız yok. "herhangi bir şey"inizden rahatsız olmuş olabilir. bazen kimseyle konuşmak, iletişime geçmek istemeyebilir. sizin değer yargınız, kavram algılarınız kimseyle aynı ya da olmak zorunda değil. kural basit: olmuyorsa zorlamayın, egonuza yediremeyince de karşınızdakine çamur atmayın.
  • yav he he, dediğim ifade. ulan ne istiyorsunuz, türk kızları böyle , türk kızları şöyle. zannedersin adamlar tüm dünya kültür ve karakter analizlerine hakim de, gömmeye yer arıyorlar.
  • canları sağolsun, olur öyle.
  • türk annelerinden kaynaklanmaktadır.

toplumumuzda bir çok kız annesi evlilik çağına gelen kızlarını anlatırken şu cümleleri kuruyor.

"ben yapamadım kızım yapsın."
    "baba evinde gördüğünü kocasından da bekler."
    "ben onu 9 ay karnımda taşıdım, büyüttüm besledim, kocası da o kadarcık yapsın."
    ve en bombası
    "benim kızım bir defa evleniyor."

ulan sanki bizim annemiz 5 ay taşıdı, sanki ben her gün evleniyorum.
  • bu problemin ırk ile zerre alakası yoktur. bahsettiğiniz ruh hastası bireyler (evet bu ifadeyi özellikle seçiyorum) bu gezegende 500 yıl önce de vardı... ancak bilgi şu anda olduğu gibi kolay ulaşılabilir değildi. evet instagram şu anda biraz fiziği düzgün olanın (hatta alakası bile olmayanın da) hemen açıklamasına, manken, model vs.. yazdığı bir ortam haline geldi. peki bu sadece bizim ülkemizde mi ? kesinlikle hayır... bu makaleyi yazarken geçmişi düşündüm biraz... hayatıma iskandinav kızda girdi, isviçreli kızda girdi, fransız kızda girdi, doğma büyüme balıkesirli kızda girdi... bu 4 kızın birbirini tanımasını gerçekten imkansız olduğunu varsayarak ilişkiler konusunda ettiğimiz tartışmalar vs... genelde sorunlar birbirine çok benzerdi... bakın bunu inceleyen bilim sosyolojidir. sosyolojide insanlar sadece ve sadece ikiye ayrılır. kadınlar ve erkekler... dolayısıyla, türk, ingiliz, fransız farketmez... manyağına denk gelirseniz hepsi size istiklal marşını tersten okutmayı bilir... hemde kendi dillerinde...

gelelim konumuza , kızların şımarık ve kendini beğenmiş olması... evet efendim sosyal medya ile bilgiye kolay ulaşmanın yolu açılında böyle narsist bireyleri de instagram gibi bir ortamda görmeniz kolay oluyor. neden ? kız ne kadar kendini ilgilendiği hedef kitleye pazarlayabilir ise yine onun beklentileri doğrultusunda erkek veya erkekler ile karşılıklı taleplerini yerine getirebilecektir. bu bireyler böyle arkadaşlar... 500 yıl önce de vardı. şimdi de var... size ne ? benim kendi adıma hoşlanmadığım davranışlara sahip bireyler olur ise onlardan açıkça kendimi uzak tutmanın yolunu bulurum... kendi adıma sorunlu bireylerinin bütün dertlerini üstüme kusup sonra onlarda kurtulunca beni de sepete koyup şutlamaları konulu zamanları artık çoktan geçtim... sizde öyle yapın... hoşlanmadığınız bireyleri hayatınızdan uzak tutacak kadar özgür iradeniz yok mu sizin ? bal gibi var... ama ya bu çocuk çok hoş veya bu kız taş gibi konsepti ile tek derdiniz cinsel dürtüleriniz olursa ve sonra planlar son dk da bozulursa o zaman böyle çemkirmeyeceksin tatlı çocuk / tatlı kız... nasıl bir kafadır bu ? kesinlikle ve kesinlikle egosu bu kadar problemli bu kadar kendini beğenmiş ve artık narsist olarak ifade edebileceğiniz bireyleri hayatınıza sokmayın... bırakın onlar gezegene sığmayan egoları ile mümkünse marsa falan gitsinler size ne ? ınstagramda istediği paylaşımları yapsınlar size ne ? sosyal medyada bu bireyleri görmek istemiyorsanız takip etmezsiniz olur biter. he ama hem takip edip hemde hırslanıyorsanız... sizde de var ruh hastalığı yani... bu mantıklı bir davranış kesinlikle değil... siz kendinizi bilerek yine kendi kıstaslarınıza uygun bireyler ile gayet güzel tanışabilir ve geleceğe dönük planlar yapabilirsiniz...

son olarak... profilinde 'kalite tesadüf değildir' veya bu kıvamda paylaşım yapan gerek kadın gerek erkek... kesinlikle ve kesinlikle uzak durun... inanılmaz derecede sorunlu tiplerdir ve gerçekten başınıza tescilli bela alırsınız. bırakın onlar 3. evrim halkası kalite standartlarına uygun bireyler bulsunlar...