şükela:  tümü | bugün
68 entry daha
  • engelleme çıktığından beri çekinmiyorum. tabiki istediğim kişilere zaten ben istersem veririm numaramı verdiğime pişman olduğum insanlar tabiki var ama aramaları ve mesajları engellemek pratik çözüm. tanımadık numaraları açmamak vs baktım gruplar çoğalmış tlfu bile değiştiririm. gereksiz sohbete de geyiğe de çok samimi olduğum kişiler dışında kapalıyım tlf benim için eğitim konusunda önemli bir araç
  • ne ayak olduğunu bilmediğim kızlara bile vermiyorum be telefonumu. etrafta bu kadar manyak sapık varken elini verdiğine kolunu kaptırırken ne yapsın türk kızı? iki goygoyda bile başına gelecekleri kestiremezken. bi anda temsili tülay haline gelirken ve gayet normal hatta saçma muhabbetlerin muhatabının tülay geri dön modu açılırken. burası maalesef türkiye. iyice güvenmeden bir insana çok zor o iş ve ne ben manavım ne sen kavunsun.
  • x’e verince o numara y’den çıkar. irc döneminde kullanmak için ayrı hat almıştım mesela hiç susmazdı. hem artık akıllı telefonlar ve onların bağlı olduğu bir sürü sosyal mecra var, ne gerek var. anam babam arasın diye o telefon benim elimde. 99’dan beri aynı hattı kullanıyorum, her isteyene numara vermediğim için sessiz, tanımadığım ve beklemediğim aramaları açmıyoru kafam rahat. sapığım yok mapığım yok.
    dangalağın biri benim telefonumu veriyor sağa sola kendi numarası diye (bir rakam farklılık var tahminen arada) adını biliyorum numarasını bilmiyorum keşfetsem onu da keseceğim. hiç spam mesaj gelmeyen telefonuma gergedan boynuzu reklamı geliyor pezo yüzünden (çünkü onun adına geliyor)
    dolayısıyla kafa rahat olsun isteyen bacılarım ve ben vermiyoruz numaramızı canım kardeşim.
  • katıldıgım önerme...
  • mantıklı olan davranıştır. bir de bizim açımızdan bakın olaya. biriyle tanıştınız konuştunuz anlaştınız bayağı zaman da geçti numara verdiniz ama birden nedensizce muhabbet kesildi ve rehberde bir çöp haline geldi.

ya da birisiyle tanışır tanışmaz numaranızı istedi. neden verelim ki? adamın niyeti belli zaten. yahu bir dur konuşalım sonra zaten fikirlerimiz uyuşuyorsa muhabbetin beni sıkmıyorsa veririm numaramı ne bu acele?

iki gün önce tanıştığım numaramı isteyen adama vermiyorum farklı zamanlarda yazıyor ve defalarca adımı soruyor. yahu daha adımı aklında tutamayan adama neden numaramı vereyim?

rahatsız etmesini falan takmıyorum engellersin biter ama sen kimsin de numaram sende olsun demek istiyorum öyle numara merağında olanlara.
  • arkadaş ne yapalım broşür yaptırıp oldu olacak mahallede dağıtalım bizim numaraları. başımıza telesapıklar mı türetelim arkadaşım ne gerek var imza dağıtır gibi numara dağıtmaya. bizzat başıma gelmiş olay isim vermek istemediğim telekominikasyon şirketine faturamla ilgili bir bilgi almak için gittim gittikten iki gün sonra işlemlerimi yapan çocuğun gecenin 12 sinde gelen mesajı ve ısrarla ‘bir kez telefonumu açın nolur ben size aşık oldum’ ot bok saçmalığıyla uğraşmıştım tek yaptığımsa fatura özetimi alıp bayiden çıkıp gitmekti. demem o ki size inatla bağnaz, kezo diyen süpermodern arkadaşlara rağmen her önünüze gelene numara dağıtmamaya devam edin bacikolarım.
  • engelleme diye bir şey var kızlar abartmayın ! :)
  • kafalarda telefon numarası istenince ne canlandığı merak konusu
  • erkek cinsinden gelen kötülüklere karşı bir nevi savunma mekanizması geliştirmiş kızdır.
    mazaallah sonra “numarasını vermeseymiş canım”cılar çıkar ortaya.
    numara veren kıza yollu muamelesi çekilebilecek bir memlekette yaşıyoruz.
    ayrıca memnun değilsen yallah yabancı ülkelere.
  • bizim ülke özelinde bence mantıklı harekettir. kimin ne manyak olduğu belli değil arkadaşlar, ben bile numaramı kimseyle paylaşmıyorum. bundan ötürüdür ki bu konuda laf söylenmesini doğru bulmuyorum.

(bkz: kimden ötürü haa kimden ötürüüü)
210 entry daha