şükela:  tümü | bugün
 • telefon numarası vermek ne zamandan beri büyütmek oldu bunca ruh hastası psikopat manyak varken etrafta orda burada sözlükte. daha yeni bir tanesi telefon numaranı ver ver versene dedi sırf vermedim diye sözde yazar diye nickaltıma iftira dolu entry yazdı psikopat da bir kaç gün sonra uçuruldu vardır kesin yedek hesabı. numara kişiye özeldir her önüne gelene verilmez ve evet kişi isterse verir istemezse vermez. sanane bundan? güvenmiyor ki vermiyor, böyle bir zorunluluk mu var? telefon numaranı vermedin ama benden sen isteyeceksin diye yazan gerizekalı dolu. biraz normal olun, sağlıklı olun. mantıklı olun. bir de alt tarafı telefon numaranı ver dedik gel yatalım demedik diye yazanlar var, zavallısınız. zavallı. nasıl bir eziklik nasıl bir acizlik bu nasıl bir özgüvensizlik gerçekten aklım almıyor. nasıl bir yokluktasınız ki hemen saldırıya geçip aşağılayıp hakaret ediliyor. yani niye bu kadar sapık, sapkın ruh hastasısınız?
 • içerden bilgi veriyorum, aldığımız numaraları erkekler tuvaletine yazıyoruz, vermeyin.

  t: kişiye göre küçülen durumdur.
 • yıl olmuş 2020, telefon numarası mı kaldı? iletişim kurmak için milyon tane kanal var. instagramı ayrı, telegramı ayrı, boku ayrı, püsürü ayrı. karşı tarafı numara ver diye darlamak yersiz. telefon numarasının anlamı kişiden kişiye değişiyor. kimisi için mahrem bir alan. belki sadece ailesiyle ve yakın arkadaşları ile kullanıyor. saygı duymak lazım.
 • türkiye şartlarında "büyütmemesi" durumunda tuhaf karşılanacak hadise.

  daha geçen gün, tanıştığı ingiliz erkeğine telefon numarasını verdi diye bir kadın için sayfalarca 'orospu' yazıldı. kabul edelim, türk toplumunun en az yüzde 60'ı sorunlu bireylerden oluşuyor. ne yazık ki bunu bilen ve buna gören yaşamaya çalışan kadındır.
 • böyle düşünenlere yüce rabbim tarafından güçlü kuvvetli, sapık ve manyak bir erkeğin dadanmasını dileyerek başlıyorum.
  tırnaklarının arasına cam sokup yere kanların damladığı bir fotoğraf atıp, benimle neden konuşumuyorsun mesajını yukarıdaki adamlardan almalarını diliyorum.
  engelleyin başka numaradan arasın bu erkek sizi.
  üniversite kapısının ya da iş yerinin önünde beklesin çıkışta seni bulacağım desin başka numaradan.
  numaranız varsa adresini de bulabilir.
  o korku, o acı, o benden güçlü bana zarar verir mi korkusunu iliklerinize kadar hissedin sonra gelip buraya yazarsınız.
  hanımlar, kadınlar özellikle kızlar çok rica ediyorum numaranızı olur olmaz kişilere vermeyin. numara vermekten korkun, çekinin. temkin ve tedbir sözcükleri türk kadının olmazsa olmazı olmak zorunda.
 • bu durumu bende çok büyütüyorum ve her önüme gelene numaramı vermiyorum.

  not: erkeğim.
 • kalabalık bir whatsapp grubundaki bir kadın beni aramıştı ama normalden. tam hatırlamıyorum ama beni hatırladın mı ıvır zıvır bir şeyler dedi. ben de sen kimsin ya dediğimde yüzüme kapadı. geri arayınca da açmadı. türk kadını ve telefon deyince normal bir şey olamaz zaten. normal bir erkeğin konuştuğu sürenin 10 katını konuşabilirler. kendilerini tebrik ediyorum. diğer yandan bu değişiğin neden yüzüme kapadığını da anlamamıştım. tabi bakmak için ekledim bunu telefona "kim la bu" diye hala kayıtlı telefonda.

  diğer bir olay da numarasını istediğimde vermeyip instagram'ını veren bir kız vardı. aslında bir şey tanıtımı için benden numaramı istemişti ben de vermemek için sen de verirsen olur dedim. neyse numaramı aldı namıksız*. o kazandı ben kaybettim cevval anketörmüşsün hanımefendi.

  üçüncü anlatacağım olayda da vermemekte haklı olduklarını anlayacaklar. üniversite hazırlıkta dershaneden arkadaşımla bir şeyler oldu küfürleştik küstük. küsmesinin sebebi de küfür değil aslında. bacım gibi görüyorum dediği kızla sevgili olmuştu o olayla ilgili laf etmiştim tartışırken.2 sene sonra sarhoş şekilde arayıp neden bana öyle küfür ettin ıvır zıvır diye aramışlığı var. yani beni bile arıyorsa bu değişik sevgilisini, hoşlandığı kızı falan nasıl rahatsız eder sen düşün. hıyar saat sabah 3-4 gibi arıyor bir de.
 • türk kızıyla ne alakası var her şeye kılıf uydurmayın. isteyen verir istemeyen vermez, durumu kızlar değil istediği olmayan sizler büyütüyorsunuz.
 • isteyen verir isteyen vermez. işin sonunda engellemek zor değildir.
 • haksızlar mı amk?

  bir kaç sene önce lavuğun teki twitter'da kendisine numara veren kızın mesajlarını ifşa etmişti, sanki iyi bir bok yemiş gibi arkadaşları da arka çıkıyorlardı.

  eminim numara isterken şebeğe dönmüştür ama en ufak falsoda hemen vay orospu numaranı şimdi götüme kadar yazmazsam diye kuduruyorlar.

  ben kadın olsam ben de tereddüt ederdim, özellikle tanımadan numara vermeye çekinirdim.

  eminim pişman olma süresi bazen saati bile bulmuyordur.