• herhangi bir milletten olmaktan utanmaz. türk milleti onun için; "bütün milletler gibi büyük türk milletidir" (nazım hikmet)
  • iphone ile e-hatim indiren yobazların ''gonvers giyyooo lan bunlar'' demekten bıkmadığı insanlar.
  • herhangi bir ulustan nefret eden komünist olamaz. kendi ulusundan nefret edenler de bu tanıma dahildir. türk komünisti kendi ulusundan nefret eden değil, kendi ulusunu diğer uluslarla eşit görendir.
  • bencil değil, kollektif düşünen güzel ve cesur insandır.

benim anlamadığım nokta şu, çok basit: toplumun her kesiminin eşitliğini isteyen, sadece kendi değil kendisinden nefret eden insanların eşitliği için de savaşan, küresel sermayenin kurduğu modern kölelik sistemini yıkıp onun yerine refah dolu bir dünya yaratma hayali olan insan neden sevilmez ki? neden uğraşılır, hatta neden nefret edilir?

cevap, bugüne kadar hiç bir ideolojiden tırsmadığı kadar komünizmden tırsan küresel sermayenin komünizmi şeytanlaştırma silahlarıyla (dinsiz, milliyetsiz, terörist komünistler) bilinçaltınızı şekillendirmesi olmasın?
  • her allahin gunu gece yarisindan sonra sozluk ahalisinin icine dert olan kisi. adeta takintili ask gibi bisi.
  • halen üzerinden çeşitli oyunlar dönen kişidir.
    vedat türkali' nin kitabında çok güzel anlatılmıştır.

- hangi devrimcileri seversin?

+ devrimciler ayrılmaz birbirinden. hepsi daha iyiyi hak ettiklerini düşündükleri halkları için öldürüldüler. bilmez misin köftehor ?!

- titredim!

+ titremek iyidir, belki aklın da başına gelir. azalmadınız, bitmediniz bir türlü !...
  • tanımı yoktur. komünistin türk'ü kürt'ü fransız'ı laz'ı olmaz. bi de anlayaydınız iyiydi. türk'ün kürt'ün fransız'ın milliyetçisi olur, ondan da bi bok olmaz.
  • türk olmayı bundan utanacak kadar bile iplemez. bunu bir milliyetçinin anlaması beklenemez elbet.
  • yaşlıları samsun, gençleri anadolu içer. yeni neslinde de her zaman bir geçmişe özlem durumu vardır içinde ama o geçmişin iç hesaplaşmalarından kendini muaf sayar. azınlık hakları dediğin zaman yalnızca kürt sorununu anlar çoğu, vakıf malları, ekalliyet, kıbrıs hadi bunları da geçtim ne kafkasya ne de eski yugoslavya'daki azınlık sorunlarını hiç görmezler. sonra da vay efendim troçki şöyle kötü yok efendim troçki aslında vatan hainiymiş. güce tapınmacılık sadece eleştirilen sağ kesimde yok maalesef, stalin'in kaotik sosyalist kimliğini benimserler, liderleri ne derse haklıdır çünkü eleştiri getiremezler, ideolojik bunalımlarından sıyrılıp yeni bir perspektif kazandıramazlar sosyalizme.

küba ve kuzey kore romantizmi yaşarken yılın 2012 olduğunu ve halkların insanca yaşam haklarını görmezden gelip, liderlerini putlaştırırmayı kutsarlar.

çağa ayak uydurmaya çalışan ve insancıl sistemi kafa göz yarmakla değil diyalogla kurmaya çalışanlara da hemen oportünist damgasını yapıştırır. durup dinlemez bir dakika, sosyal demokrasi, isveç, almanya, federasyon... alayı yanlış sistemlerdir, en iyi kore de kuzey kore'dir.

zaman feodal değil sanayi çağındayız, toprak temelli sosyalizm politikaları değerini yitireli çok oldu, sanayileşmiş avrupa'da sosyal demokrasi aracılığıyla o insani değerlerle yaşamayı öğrendi, kötü bir şey değil, illa ki orak-çekiç olacak diye bir şey yok, bıyık bırakıp parka giyerek, ince belli bardaktan çay içip sigaradan dişleri sarartarak kurtarılmaz insanlık, fikir geliştirmek, düşünce ile gitmek gerekir.

gerçi doğu perinçek ve alamet-i farikası işçi partisi'nin mao zedung'un savunucuları olduklarını söyledikleri ülkede ne beklenir ki...

velhasılı kelam, sembolizmi bırakıp da kitap okusa biraz, azıcık da ukalalığı bıraksa aslında tanısak severiz insanına dönüşecek olan komünisttir. düşünenlere, ideolojilere yeni bir şeyler sunanlara saygım sonsuzdur.
  • bunlar converse giyiyor diyen 1000. kişiye kabil'de 5 gün 4 gece tatil hediye ediyorlarmış.
hesabın var mı? giriş yap