şükela:  tümü | bugün
 • gerçek sosyalizm bu değil mottosunun felsefi ayağıdır.

  - sscb, küba, kore demokratik halk cumhuriyeti gibi sosyalist olduğunu söyleyen hiç bir rejim aslında sosyalist değildir, sosyalist olamazlar, olsalar da sosyalist oldukları bilinemez, bilinse de anlaşılmaz, anlaşılsa da elbette o gerçek sosyalizm değildir.

  - sosyalizmin yapısında sorun yoktur, sorunlar hep yöneticilerde olur, kruşçev revizyonisttir, pol pot goşisttir, mao yanlış tercüme edilmiş kitapları okumuştur, kim jong il kitabı tersten okumuştur.

  - sosyalist rejimlerde insanlık suçu işlenmemiştir, işlendiyse de halk ve sınıf düşmanlarına karşı işlendiği için meşrudur.

  - sosyalizmde sadece tek parti vardır, diğer partilere gerek yoktur çünkü halk kendisi için neyin doğru olduğunu bilemez, bilse de anlayamaz, anlasa da varacağı sonuç sosyalizm olmazsa yanlış anlamıştır.

  - bunlar gerçek sosyalizm olsa bile, en azından gerçek komünizm değildir, gerçek komünizmde devlet olmaz, herkes canı istediği için çalışır, her şeyi istediği bollukta elde eder, gerçek hayatta milyonda biri gerçekleşmemiş olsa bile bu komünizmin yanlışlığını göstermez, hayatın yanlışlığını gösterir.

  - son olarak sosyalizmin büyüklüğü refah seviyesi, insan hakları, ifade ve örgütlenme özgürlüğü büyüklüğü değildir, başka bir büyüklüktür, onun büyüklüğü bilinemez, bilinse de anlaşılamaz, anlaşılsa da aslında o gerçek büyüklüğü değildir.

  ilham kaynağı için;

  (bkz: türk ırkçısı nihilizmi)
 • (bkz: darth nihilus)
 • mükemmel olan islamdır müslümanlar değil savunmasina benzer sozde savunma