şükela:  tümü | bugün
  • 1- seyircisi olmayan yahut varlığı yokluğu belli olmayan taraftar grubuna sahip takımlar:

osmanlıspor, başakşehir, kasımpaşa, karabükspor, akhisar ve kayserispor.

(bu takımlar düşsün de seyircisi iyi takımlar yükselsin diye alt lig takip etmekten gözlerimiz kanadı)

2- stadı kötü olan takımlar: akhisar, alanya, gençlerbirliği, göztepe
    ( bu garibanlara da stad yapın ülen)

3- kendine özgü bir ismi olmayan takımlar: sonu spor ile biten takımlar listesi (bkz: #68875854) (spor sporsporsporpsorpsorsprpor peh! yaratıcılık sıfır altında.)

4- bir ara ispanya ligini izliyordum, adamlar her hafta haftanın oyuncusunu seçiyorlar ve maç öncesi ödül veriyorlar.
    yine ayın oyuncusu, ayın forveti ayın savunmacısı gibi futbolcuların ilgisini çeken, hırslandıran yarışmacı organizasyonlar yapıyorlar. bunlar önemli detaylar.

5- ve en önemlisi: biz, belçika ligini bile izlerken, bizim ligimizi kimseye satamamamız.
    federasyon başkanının bence ilk yapması gereken bu soruna el atmak. niçin o koltuktasınız kardeşim?
    prim dağıtmaktan kafanızı kaldırın da şu sorunu çözün. çözemiyorsanız çekilin kenarıya.
    anladık, ligimizi satın alan yok belki ama ilk bir iki yıl ücretsiz ver tüm dünya ülkelerine, yayınlasınlar.
    sonra talebe göre fiyat belirlersin dimi ama? ( kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz)
  • 1-tiner.
    2-demirören.
    3-filozof.
    4-gereksiz sertliğe verilen prim.
    5-türkiye yi yönetenler gibi yöneten hakemler.
    6-tiner.
  • scoutlar. gerçi var mı ki ?
  • aykut kocaman
  • futbolun katili (bkz: türk hakemleri)
  • "geri düşünce tekme at, öne geçince yere yat" taktiği ve bu taktiğe sesini çıkarmayan yetersiz hakemler.

şikeye gösterilen tolerans.

kısacası adaletsizlik...
  • (bkz: ümit özat)

adam tek başına ülkedeki insan kalitesini bile düşürme kapasitesine sahip.
  • (bkz: beşiktaş taraftarı)

kesinlikle.
  • ligdeki maçlara bakın ,

hantal , yavaş , sürekli geriye , yana pas ,
    bol faul ,sürekli duran oyun ,
    çirkeflik ,
    sahaya sırtını dönmüş amaçsızca davul çalan beyni erimiş holiganlar
    maç sonu kulüb başkanı açıklamaları , yok federasyon şöyle , yok hakemler böyle
    içi geçmiş bayık bir lig işte

ben türkiye'de futbolun sevildiğini de sanmıyorum,

2001 yılıydı galiba , şimdikinden 10 kat daha iyi oynayan milli takımımız o zamanın son dünya şampiyonu fransa ile istanbul'da özel maç yapmış ve maça topu topu 7-8 bin kişi gelmişti , hatta fransızlar da çok şaşırmıştı 15 milyonluk istanbul'dan kimsenin maça gelmemesine

neden kimse gelmemişti çünkü özel maçtı , biz futbolu değil sadece yenmeyi seviyoruz ,3 puanı seviyoruz

gidin ingiltere'de 3 lig maçını açın adamlar full dolu stadyumda tiyatro izler gibi her pozisyonu alkışlayarak izliyor.
  • ülkenin büyük çoğunluğunun sadece 3 istanbul takımını tutması da sorundur. bjk gs fb maçlarında doğup büyüdüğü şehrin takımına küfür eden karekterizler gördüm.bundan daha rezil durum olamaz.
    tutmuyorsan bile küfür etme ezik.