şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doların bu kadar artmasının nedeni
    sanırım yukarıdaki başlık yerine bu entrynin başlığını kullanmak daha anlamlı pek çok ekonomistin dediği gibi aslında dolar değer kazanmıyor türk lirası değer kaybediyor peki ama neden?
  • çünkü devletin kasası boşaldı memur maaşları emekli maaşları emekli ikramiyeleri sürekli karşılıksız para basılarak ödeniyor. basılan karşılıksız para ptt ziraat ve halk bankası tarafından dolaşıma sokuluyor.

evimin altında ptt var geçenlerde para çektim gıcır gıcırdı jilet gibi. seri numaralarına baktım hepsi ardışık.
    https://eksiup.com/3edf90a1f75
    paraları yükleyen güvenlik görevlisi ile konuştum mayıs ayından beri sürekli deste halinde böyle paralar geldiğini paraların yeni baskı aynı seri paralar olduğunu söyledi. yani işin özü papaz mapaz bahane devletin kasasındaki para bitti devlet sürekli para basıyor ve tlnin emisyonu şiştiği için paranın değeri düşüyor
  • çok şey söylenebilir, uzun ve bilgi dolu yazılar da yazılabilir. birbirimizi tekrar etmek olur bu. en temel neden nedir derseniz. kral çıplak ve bunu artık herkes biliyor.