• neredeyse haklısın ama tamamen yanılıyorsun dediğim başlık. çünkü bu ülke 22. yüzyıla hazırlık yapan 21. yüzyıl ülkelerinin "yapısal reform" hareketleri yerine yabancıya konut, halka imam hatip yaptı. yapmadı mı? ne istedilerse verdiler.

ben arkadaşın yürüttüğü mantığın yanlış olduğunu değil sonucun yanlış olduğunu söylüyorum. yani niye memur zihniyetli gelişime kapalı insanlar profesör oluyor? yahu bu ülkenin profesörlük unvanı almış eğitimcisi "geleceği cahil halkta görüyorum" diyor ve bu insan şu an yök denetleme kurulu üyesi ve hala unvanı profesör. saçmalığa bak ya!

bu ülkede açık açık tepeden aşağıya agnotoloji uygulanıyor. sistematik olarak cahilleştiriliyor, tembelleştiriliyoruz. menzil şeyhinin abd başkanı gibi korunması videosunda kaç tane insan var, hepsi atıl kapasite. hiçbir etkinlik ve verimlilik içinde değiller.

serdar kuzuloğlu'nun cnn türk youtube kanalında yayınlanmayan bölümündeki efsane konuşmasını şuraya bırakayım da nesillerimizin nasıl cahil bırakıldığını bir kez daha hatırlatmış olayım.

ayrıca ülkenin konu hakkında biyografisine baktığında en bilgili olabilecek isimlerinden selçuk bayraktar kalkıp endüstri 4.0 için dışa bağımlılık gibi saçma sapan laflarla dünya'nın dönüşümüne ayak uydurmamamız için cahil halkı kandırıyor.

biz onların seviyesine ulaşacak potansiyele sahipken niye yerimizi bilelim? bunu niye kabullenelim? bayburtlu akademisyenin röportajı aslında her şeyin kaynağı.

sonuç olarak türk lirasının değer kaybı değil, türk lirasına değer kaybettirilmesi söz konusudur. ve bu ekonomik bir cümle olsa da konu tamamen siyasi ve ideolojiktir.

edit: düzenleme, açıklık.
hesabın var mı? giriş yap