şükela:  tümü | bugün
 • mazhar alanson 'un ilk solo albümünün ismi..bugün itibarilen söz konusu kişinin albümüne bu ismi vermesinin nedenini,çalişma boyunca swissotelde kalırken,oda servisinin her gece üzerinde 'türk lokumuyla tatli rüyalar'yazan torbalarda lokum dağitilmasindan esinlenmesi olarak açiklamiş olduğunu öğrenmiş we başim göğe ermiştir..yanniz istemeden de olsa ''yaratıcı adam her yerde yaratıcı,al bak biz olsak bu güzelim jestin oo beleş lokum bee süpper!'' şeklinde bi tezahuratlan tüm lokumlari bi güzel höpürdetmekten kellü bi işe yaramayacai aşikardır şeklinde bir mini düşünceye gark olmuşumdur..
 • mazhar alanson'un film ve reklam muziklerinden sonra yaptigi ilk sey*. buyuk umitlerle beklenen ama sonunda icinde pek yeni bisey barindirmayan cem yilmaz katkili, 13 sarkidan murekkep dinlenebilir nesne*.
 • ah bu ben isimli bir şarkı var ki mfo bir araya gelmesin hiç, mazhar yanlız kalsın dedirtiyo..
  ah bu ben kendimi nerelere koşsam..
 • mfo ve mazhar alanson hayranlarinin buyuk umutlarla ilk ciktigi gun aldiklari tahmin edilen ve yine sarki sozlerini okuyunca gozlerinde bir iki damla yas belirmesine sebebiyet vermis olmasina kesin gozuyle bakilan ve dahi eve gidip hevesle dinleyince muzikal acidan sozlerin etkisinin desteklenemedigi farkedilen ve sarkilarin birinde gecen 'artik sarkilar da kolay gelmiyor' dizesini* dogrulayan album*.
 • psikopat sözcüğünü kedi çağırma nidası ile seslendirip -"pisi pisi-kopatım, ben yaparım" türü bir şey- sevimli kılan mazhar alanson'un, bu yaz her köşe başında duyulacağı kesin olan albümüdür.
 • yaşlanmış dedirtiyor kendine bunu hissettim ilk olarak
  o alışılmış mazhar alanson tadını beklerken,büyük bir merakla albümü alıp hevesle dinlemek için eve koşturduktan sonra hüsrandı arda kalan!!
  ah bu ben,hüznün kuşları,yandım ve babalar gibi parça benim hala umudum var!!!
  açıkçası bunlardı dikkat çeken albümde..calvino'nun da dediği gibi yandım-ı ilk olarak ondan duysaydık daha bir lezzetli olacaktı..
  ancak şu yıllardır eskimeyen hala muhteşem olan benim hala umudum var,tekrar tekrar dinlenmeyi hak ediyor.
 • (bkz: ne dersiniz)
 • tamamı dinlenebilir şarkılarla dolu birkaç şarkısı diğerlerinden fersah fersah öne çıkan bir albüm olmuş.

  misal elma hesabi reklamından tanıdığımız şarkı*
  veya bombilili reklamdaki şarkı* gayet cici.

  bana kalırsa albümün en düşük seviyedeki şarkısı piskopat bu şarkınında ne kadar güzel olduğunu düşünürsek yedi senedir yerli müzik cdsi almayan bir insana* kendini aldırtabiliyor diyebiliriz.

  ah bu ben ve yandım ve dünya bu dünya * albümün en öne çıkan şarkıları olmuş*
 • kapağında cemal süreya yerine mal gibi 'cemal süreyya' yazan albüm.